Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyroby uciskowe do leczenia i profilaktyki żylaków, cukrzycy i kontuzji sportowych

( ilość produktów: 187 )

Bardzo często w naszym zabieganym i zapracowanym życiu od momentu gdy wstajemy rano aż do chwili gdy po całym dniu kładziemy się spać, nie zwracamy uwagi na to, jak duży wysiłek wykonują nasze nogi i stopy i zapominamy o nie dbać.

Gdy twoje nogi stają się ciężkie

Uprawianie sportu, praca o charakterze siedzącym lub stojącym, zmiany pogodowe i klimatyczne, uwarunkowania genetyczne, wiek, płeć, styl życia, używki, złe nawyki i inne okoliczności mogą wpływać na zmęczenie i bolesność nóg, na pracę naczyń krwionośnych powodując problemy i dolegliwości, które dotyczą kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Dla tych wszystkich osób najlepszym rozwiązaniem są zalecane przez lekarzy flebologów (flebologia to dział medycyny zajmujący się leczeniem żylaków i przewlekłej niewydolności żylnej za pomocą m.in kompresjoterapii)  wyroby przeciw-żylakowe, produkty uciskowe (kompresyjne) oraz skarpety zdrowotne takie jak: medyczne podkolanówki uciskowe, podkolanówki i skarpety sportoweopaski łydki i kompresja na uda, podkolanówki dla podróżnych, czy specjalnie nie uciskające skarpetki dla diabetyków.

Kompresja lecznicza na żylaki i nie tylko...

Kompresja lecznicza schorzeń naczyń obwodowych - żył, tętnic i węzłów limfatycznych, ma na celu poprawę stanu zdrowia z zastosowaniem kompresji jako terapii uciskowej oraz ruchowej. Podkolanówki kompresyjne, rajstopy i pończochy uciskowe  zmniejszają rozszerzone żyły, przywracając zastawkom żylnym zdolność zamykania się, co uniemożliwia przepływ krwi w nieprawidłowym kierunku, czyli wstecz od serca. Niezbędną kompresję zapewniają nowoczesne medyczne pończochy, oraz rajstopy uciskowe, które zapobiegają tworzeniu się nowych żylaków i kontrolują istniejącą chorobę żył. Nieleczona choroba żył stale postępuje i może przybrać postać przewlekłą. Z tego względu szczególnie ważne jest zapobieganie chorobom naczyń  lub powikłaniom poprzez systematyczne noszenie wyrobów uciskowych i produktów przeciwzakrzepowych. Terapia uciskowa za pomocą kompresji medycznej, odgrywa ważną rolę w leczeniu obrzęku limfatycznego. Dobrze dopasowane części garderoby powodują wzrost ciśnienia wewnątrz tkanek, co sprzyja redystrybucji chłonki i jej odpływowi. Garderoba kompresyjna jest istotnym ogniwem trwającego leczenia i należy ją zawsze nosić, aby zapewnić stałe zmniejszanie objętości kończyn

pixel