Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia ucisku

( ilość produktów: 8 )

Kto powinien nosić pończochy uciskowe 1 stopnia?

Pierwsza klasa kompresji rajstop i pończoch przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które chcą przeciwdziałać dalszym problemom z krążeniem w kończynach dolnych. Z tego powodu ten parametr zawsze powinien być ustalony przez lekarza.

Pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji mogą być dla Ciebie przydatne, jeśli cierpisz na początki żylaków w okresie ciąży i bezpośrednio po porodzie. Pończochy uciskowe 1 stopnia to również dobre rozwiązanie w przypadku pierwszych oznak żylaków u kobiet, u których nie występują obecnie obrzęki. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów należy rozpatrzeć wyższe klasy kompresji po porozumieniu z lekarzem.

Wszystkie pończochy – 1 stopień kompresji i dalsze poziomy – mogą być stosowane w alternatywie dla tradycyjnych wyrobów tego rodzaju. Z tego powodu jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, które nie chcą rezygnować z estetyki ubioru na rzecz jego funkcjonalności i cechy prozdrowotnych.

Jak przebiega działanie pończoch uciskowych?

Z uwagi na swoją budowę pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji wywierają równomierny nacisk na tkanki kończyn dolnych, co przeciwdziała tworzeniu się złogów w przypadku początków choroby niewydolnościowej żył. Poprawiają jednocześnie krążenie limfy, co przeciwdziała żylakom. Wpływają pozytywnie dla ogólne samopoczucie kobiety dzięki technologii działania oraz estetycznemu wyglądowi.

Jednocześnie pończochy 1 stopień ucisku są lekko kryjące i matowe. W ten sposób ukrywają pojawiające się niedoskonałości skórne w formie pajączków czy żylaków i wyrównują kształt nóg, poprawiając ich wygląd.

Wybierz właściwe pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji

Na początku warto zaznaczyć, że wszystkie rodzaje pończoch uciskowych są wykonane z certyfikowanych materiałów. Przeciwdziałają nie tylko ciężkości nóg, ale też pomagają zapobiegać rozwojowi znamion, które pojawiają się na przykład w czasie ciąży. Odprowadzają przy tym pot od skóry i redukują namnażanie bakterii i nieprzyjemny zapach, przez co są niezwykle komfortowe w noszeniu. Wybierając je pamiętaj, aby dobrać również odpowiedni rozmiar – sprawdź, na ile cm długie są dane modele.

Pończochy samonośne mediven elegance to świetny wybór dla kobiet, którym zależy na eleganckim wyglądzie w pracy czy podczas wyjątkowych okazji. Z kolei Duomed pończochy samonośne CCL1 to wybór dla pań, które potrzebują większego krycia. Pamiętaj, że klasa kompresji powinna być dobrana przez Twojego lekarza. Wszystkie dostępne w sklepie pończochy są produktami o zastosowaniu medycznym.

pixel