Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opaski podrzepkowe

( ilość produktów: 12 )

Opaska podrzepkowa – zastosowanie

Jeśli podczas uprawiania aktywności fizycznej odczuwasz ból rzepki, jego przyczyną może być stan zapalny albo uraz mechaniczny. Opaska jest rozwiązaniem, które pozwoli Ci poradzić sobie z zapaleniem ścięgna rzepkowego spowodowanego częstym bieganiem, skakaniem, czy inną aktywnością powodującą obciążenie stawu kolanowego.
Właściwie zaprojektowana oraz dopasowana i założona opaska podrzepkowa zalecana jest również w przypadku innych schorzeń i urazów. Może zostać Ci zalecona do noszenia na co dzień, jeśli problem jest spowodowany przypadkowym urazem, lub podczas treningów, gdy jesteś sportowcem.

Do innych schorzeń, w których stosowany jest ten rodzaj opaski, należą zespół rzepkowo-udowy, zapalenie więzadeł przy rzepce, podrażnienie rzepki lub podwichnięcie stawu strzałkowo-piszczelowego. Opaska jest stabilizatorem kolana wspierającym powrót do zdrowia, a dodatkowo gwarantuje zwiększony komfort na co dzień.

Jak działają opaski podrzepkowe?

Opaska ta jest zakładana bezpośrednio pod kolano. Jej zadaniem jest wspieranie rzepki. Noszenie opaski sprawia, że rzepka w Twoim kolanie jest odciążona, przez co znikają objawy bólowe związane z dolegliwościami, na które cierpisz. W ten sposób poprawia się komfort Twojego codziennego życia.
To jednak nie wszystko, bo poprzez stabilizację przy wyproście stawu kolanowego produkty te gwarantują lepszą jakość ruchu. Opaska sprawdzi się jako pomoc, jeśli cierpisz na zapalenie ścięgna rzepkowego – wywiera delikatne ciśnienie, wpływa na jego rozciąganie, jednocześnie wspierając sam staw kolanowy podczas poruszania się.

Podczas dolegliwości związanych z rzepkami terapia zazwyczaj nie opiera się wyłącznie na odpoczynku, który mógłby pogorszyć funkcjonowanie mięśni. Jednym z zaleceń, które możesz dostać, jest zwiększenie intensywności ruchu. Dla osób cierpiących z powodu bólu to zalecenie jest często niewykonalne. Opaska podrzepkowa ma pomóc Ci w jego pełnej realizacji.

Co znajdziesz wśród oferowanych produktów?

W ofercie dostępne są opaski przeznaczone dla osób cierpiących na rozmaite dolegliwości powodujące niestabilność rzepki i ból w obrębie kolan. Właściwie każdy z produktów, po odpowiednim dopasowaniu, sprawdzi się w takich dolegliwościach jak zapalenie ścięgna rzepkowego, brak stabilizacji w stawie, stany zapalne więzadeł i przyczepów, wzmożone lub obniżone napięcie mięśnia czworogłowego uda.
Jeśli jesteś sportowcem, wybierz opaskę z silikonową pelotą, która gwarantuje utrzymanie opaski we właściwym miejscu nawet podczas intensywnego treningu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie produkt zapinany na rzep, bez dodatkowych sprzączek.

Opaska podrzepkowa do noszenia na co dzień jest zazwyczaj w pełni regulowana i zupełnie niewidoczna pod nogawkami spodni. Może być wyposażona w sprzączkę lub zapinana na wygodne rzepy – oba rozwiązania pozwalają na jej dokładnie dopasowanie do kolana. Miękki materiał wyściółki chroni przed podrażnieniami. Większość produktów możesz czyścić w warunkach domowych.

FAQ

1. Czy opaskę podrzepkową należy nosić cały dzień, a może tylko w czasie aktywności fizycznej?

Jeśli nie masz indywidualnych, wydanych przez lekarza lub fizjoterapeutę zaleceń, opaska podrzepkowa może być zakładana wyłącznie na czas aktywności fizycznej – na przykład ćwiczeń lub chodzenia. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj opaski te są z punktu widzenia budowy i wykorzystanych materiałów przystosowane do noszenia przez cały dzień.

2. Opaska podrzepkowa – jak zakładać?

Większość modeli jest wyposażonych w szczegółową instrukcję. Opaska podrzepkowa ma zazwyczaj rozmiar uniwersalny – obwód dopasujesz dzięki elastycznym paskom zakończonym rzepami do obwodu nogi pod kolanem. Część centralna opaski powinna znaleźć się bezpośrednio pod rzepką.

Niezawodne opaski i taśmy podrzepkowe

Zwyrodnienie stawu kolanowego oraz urazy tego obszaru układu ruchowego to jedne z najpowszechniejszych dolegliwości ortopedycznych. W większości przypadków, aby ustabilizować i zabezpieczyć staw, potrzebna jest specjalistyczna opaska na kolano lub taśma podrzepkowa.

Profesjonalna orteza na rzepkę jest stosowana m.in. przy:

  • niestabilności oraz bólach rzepki,

  • tzw. kolanie skoczka,

  • zapaleniu więzadła rzepki,

  • chorobie Osgood-Schlattera,

  • bólach kolana.

Sportowa opaska na kolano czy może być stosowana również profilaktycznie – np. przez osoby uprawiające profesjonalnie sport czy wykonujący zawód, w którym występuje ryzyko przeciążenia stawu kolanowego.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór markowych opasek na kolano oraz podrzepkowych. Bez trudu dobierzesz konstrukcję oraz rozmiar odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli masz wątpliwości, który typ ortezy najlepiej sprawdzi się przy Twoim urazie lub schorzeniu, skonsultuj się z ortopedą, rehabilitantem lub z naszym zespołem.

 

pixel