Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy na rękę i nadgarstek

( ilość produktów: 144 )

Orteza na nadgarstek to stabilizator ręki, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które w wyniku, zespołu cieśni nadgarstka i jego przeciążeń, jak również ciężkich urazów oraz skręceń a także stanów zapalnych i zwyrodnieniowych, porażenia mięśni czy RZS cierpią z powodu nieprawidłowego funkcjonowania ręki, ale i całej kończyny górnej.

 

Dłoń jest zbudowana z różnych mięśni, kości i ścięgien. Zbytnie przeciążanie dłoni może prowadzić do podrażnień i bólu. W takiej sytuacji konieczne jest unieruchomienie nadgarstka i pacjent jest znacznie upośledzony w codziennych czynnościach. Ortezy nadgarstka odciążają staw i pomagają unikać ruchów utrudniających proces gojenia.

Po co stosuję się ortezy na nadgarstek?

Orteza na nadgarstek jest dedykowana na złamania, zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe i zapalenia nadgarstka. Warto pamiętać że schorzenia w obrębie ręki wymagają odpowiedniego procesu leczenia oraz rehabilitacji. Bez względu na to, czy są to urazy mechaniczne czy dolegliwości innego rodzaju, warto zadbać o odpowiedni sprzęt ortopedyczny, który poprzez stabilizację i odpowiednie unieruchomienie zapewni odpowiednią ochronę i szybszy powrót do zdrowia. Przed kupnem odpowiedniego stabilizatora nadgarstka warto zapoznać się z jego szczegółowym przeznaczeniem i parametrami, oraz wziąć pod uwagę to z jakich materiałów jest wykonany. W ofercie sklepu medycznego MedicalBroker.pl posiadamy szeroki wybór usztywniaczy nadgarstka, z których każdy znajdzie coś czego szuka.

Odkryj profesjonalną stabilizację ręki

Oferowane przez nas ortezy ręki zapobiegają niepożądanym ruchom nadgarstka i odpowiednio go stabilizują. Dzięki specjalnym szynom ograniczone zostaje prostowanie i zginanie. To wszystko wpływa na złagodzenie bólu i poprawę samopoczucia użytkownika. Orteza na nadgarstek unieruchamia dłoń i w pozycji funkcjonalnej, czyli takiej, która gwarantuje skuteczną rehabilitację.


Wybierz materiał przyjazny dla Twojej dłoni

Ortezy nadgarstka i kciuka wykonane są ze specjalnego, miękkiego materiału, który reguluje temperaturę. Dzięki temu użytkownik odczuwa komfortową temperaturę przy skórze. Dodatkowo materiał oraz szew kciuka jest elastyczny, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia i niweluje powstawanie zwężeń. Cienka tkanina wykorzystana przy produkcji ortez nadgarstka dostosowuje się do kształtu ciała, tworząc szczególne strefy kompresji, zapewniając wsparcie dla chorych obszarów.

Wygoda i higiena dla skóry

Przyjazną dla skóry ortezę nadgarstka, można stosować przez dłuższy czas. Dzięki specjalnym włóknom znajdującym się w dzianinie, skutecznie hamowany jest rozwój bakterii, a co za tym idzie przykry zapach. Wkładki i paski można myć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami każdego z modeli naszych ortez i stabilizatorów nadgarstka poniżej.

Jak działa stabilizator nadgarstka?

Złamania, zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe czy zapalenia nadgarstka wymagają odpowiedniego procesu leczenia oraz rehabilitacji. Bez względu na to, czy są to urazy mechaniczne czy dolegliwości innego rodzaju, warto zadbać o odpowiedni sprzęt medyczny, który poprzez stabilizację i odpowiednie unieruchomienie zapewni odpowiednią ochronę i szybszy powrót do formy. Przed kupnem odpowiedniego stabilizatora nadgarstka warto zapoznać się z jego szczegółowym przeznaczeniem i parametrami oraz wziąć pod uwagę z jakich materiałów jest wykonany. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór usztywniaczy nadgarstka, z których każdy znajdzie coś czego szuka.

Dlaczego ważne jest odpowiednie usztywnienie nadgarstka?

Oferowane przez nas ortezy na rękę  zapobiegają niepożądanym ruchom nadgarstka i odpowiednio go stabilizują. Dzięki specjalnym szynom ograniczone zostaje prostowanie i zginanie. To wszystko wpływa na złagodzenie bólu i poprawę samopoczucia użytkownika. Orteza nadgarstka unieruchamia dłoń w pozycji funkcjonalnej, czyli takiej, która gwarantuje skuteczną rehabilitację.


Specjalne szyny stabilizujące dłoń i stabilizatory unieruchamiające nadgarstek

Nasze ręce są skomplikowanymi strukturami, składającymi się z kości, mięśni i ścięgien. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny konieczne jest ich „wyłączenie”, niektóre czynności, takie jak praca na komputerze, która jest faktycznie stosunkowo lekką pracą, stają się prawdziwym wyzwaniem. Nadwyrężenie nadgarstka może prowadzić do podrażnienia i zapalenia pochewek ścięgien. Bardzo często praca biurowa i długotrwałe przeciążenie rąk w stałej pozycji może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka  I tu pomagają ortezy nadgarstka i stabilizatory na rękę, wywierają one celowy ucisk na ścięgna i mięśnie w przedramieniu. W ten sposób odciążają aparat mięśniowy i łagodzą ból. Stabilizatory unieruchamiają na określony czas nadgarstek i/lub staw przy podstawie kciuka. W zależności od diagnozy mogą one odciążać, podtrzymywać lub stabilizować. Stabilizatory przyspieszają również regenerację stawu po urazach lub po operacji.


Kiedy potrzebujesz unieruchomić dłoń?

Unieruchomienie nadgarstka jest również konieczne po urazie, operacji lub w stanach podrażnienia. Ortezy nadgarstka są odpowiednie w skutecznym leczeniu zespołu cieśni, skręceń, zapaleniu pochewki ścięgna lub objawów reumatycznych. Unieruchamiają staw i jednocześnie go stabilizują. Materiały przepuszczające powietrze sprawiają, że są wygodne do noszenia. W zależności od modelu, dzianina uciskowa lub indywidualnie regulowane moduły ortezy wspomagają proces gojenia. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu online, który niezmiennie nadąża za światowymi trendami i przedstawia rozwiązania wysokiej klasy. Renoma producentów i sprawna dystrybucja połączona z najlepszymi standardami w zakresie obsługi Klientów – oto recepta na nasze sukcesy

Ortezy nadgarstka - przy dzisiejszej daleko rozwiniętej technologii,  już jakiś czas temu wyparły niewygodny gips. Wybierając ortezę nadgarstka dla siebie, natchniesz się na całą gamę elastycznych opasek, aktywnych stabilizatorów sztywnych tutorów na dłoń i przedramię.

Jaka orteza ręki będzie dla mnie odpowiednia?

Tutaj najważniejsza jest diagnoza lekarska, jasno określająca rodzaj dolegliwości, na którą ma być stosowana dana orteza ręki, np : czy ma to orteza nadgarstka z ujęciem kciuka czy też stabilizator na nadgarstek bez takiego zabezpieczenia? Tu warto skonsultować to z lekarzem lub fizjoterapeutą, jak również skorzystać z doświadczenia naszego specjalisty w dziedzinie takiego sprzętu ortopedycznego.

Kiedy stosować ortezy na rękę?

Orteza na nadgarstek czy stabilizator ręki, pomaga przy wielu schorzeniach takich jak: Zespół cieśni nadgarstka, zmiany zapalne i zwyrodnieniowe w obrębie stawów nadgarstkowych oraz dłoni, doleczeniu złamani lub terapii w przypadku kontuzji skrętnych nadgarstka, zmianach reumatycznych,  niedowładach neurologicznych ręki.

Jak powinna wyglądać orteza dłoni?

Nowoczesne ortezy na dłoni zbudowane są ze specjalnych materiałów kompresyjnych, taśm i tejpów stabilizacyjnych, jak również szyn termoplastycznych. Produkty te przechodzą wnikliwe badania kliniczne. Dzieje się tak dlatego ponieważ ortezy dłoni, które proponujemy państwu, muszą mieć  odpowiedni kształt i budowę. To wszystko po to aby wywierać odpowiednie działanie terapeutyczne ... Na tak doskonały narząd, jakim jest ręka ludzka.

Orteza na nadgarstek i rękę, stabilizator kciuka, szyna na palce dłoni - Wybieraj ze sprawdzonego źródła! 

W naszej ofercie dostępne są profesjonalne ortezy, które stabilizują ruch i wzmacniają dłoń, ułatwiając i przyspieszając jej powrót do dawnej sprawności. Nasze produkty wykonane są z przyjaznych dla skóry, oddychających i odprowadzających nadmiar ciepła oraz potu materiałów oraz zachowują dyskretny wygląd, co zapewnia możliwość komfortowego użytkowania podczas wykonywania codziennych czynności. Doskonała stabilizacja oraz przyleganie do ręki powodują, że nasze ortezy doskonale spełniają swoje zadanie, pomagając powrócić do zdrowia i utraconej sprawności fizycznej.

Sklep ortopedyczny MedicalBroker.pl, prowadzi sprzedaż online całej gamy produktów do zabezpieczenia dłoni, palców i nadgarstka. Proponujemy wszystkim naszym klientom m.in. orteza na rękę i nadgarstek, stabilizator na kciuk, ortezy na palec, szyny i usztywniacze na nadgarstek, łuski na dłoń i przedramię. Posiadamy też sprawdzone produkty profilaktyczne jakimi są elastyczne opaski na nadgarstek, które ochronią państwa przed urazami sportowymi.

pixel