Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Korektory postawy

( ilość produktów: 25 )

Kto może nosić pas prostujący plecy?

Orteza tego rodzaju zarówno u dorosłych, jak i również u dzieci stosowana jest do walki z wadami postawy, na przykład skłonnością do garbienia się i opadania ramion. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy, wspomagając terapię leczenia nabytych i wrodzonych problemów z kręgosłupem, np. lordoz i kifoz.

Dodatkowo sprawdza się po urazach w obrębie obojczyków i ramion, a także jako zabezpieczenie i element rehabilitacji po zabiegach w tych okolicach. Z uwagi na medyczny charakter tego typu sprzętu, należy go zakładać po uprzedniej konsultacji ze specjalistą.

Co daje pas prostujący plecy?

Tradycyjny pajączek ortopedyczny ze względu na swoją budowę wymusza utrzymanie prawidłowej postawy poprzez ściągnięcie ramion i łopatek. To wpływa na poprawę działania osłabionych nieprawidłową postawą mięśni i skutecznie pomaga w kształtowaniu nawyku utrzymania prawidłowej postawy.

Dodatkowo pas prostujący plecy ma działanie przeciwbólowe. Dobrze szybko łagodzi zespoły napięcia wynikające z asymetrii czy przeciążeń, a jednocześnie skutecznie wymusza utrzymanie prawidłowej postawy ciała, wpływając na lepsze samopoczucie.

Po zabiegach chirurgicznych oraz urazach obojczyka aparat korekcyjny ułatwia przyjęcie prawidłowej dla właściwego powrotu do zdrowia postawy ciała, dzięki czemu gwarantuje większy komfort na co dzień. Z powodzeniem zastępuje opatrunek gipsowy, umożliwiając doleczenie niewielkich zmian wynikających z urazów mechanicznych. Zapobiega też odruchowemu garbieniu albo nieświadomym zmianom pozycji, które mogłyby doprowadzić do ponownego urazu.

Jak wybrać odpowiedni pajączek ortopedyczny?

Dostępne w asortymencie ortezy zostały przygotowane zgodnie ze standardami typowymi dla produktów medycznych. Pajączek ortopedyczny powinien z tego powodu być przystosowany do budowy ciała danej osoby oraz rozmiaru, który ona nosi, aby gwarantować najlepszy efekt terapeutyczny. W jego pierwszym założeniu oraz dopasowaniu pomóc może wyspecjalizowany personel medyczny.

Prostotrzymacz ortopedyczny został przygotowany z materiału, który gwarantuje korekcję wad postawy przy jednoczesnym zachowaniu komfortu osoby go noszącej. Korektor postawy od strony stykającej się ze skórą jest zabezpieczony miękkim materiałem, który zapobiega tworzeniu się odgnieceń oraz podrażnień, co przy codziennym użytkowaniu jest niezwykle istotne. Bardziej rozbudowana orteza prostująca plecy dodatkowo odprowadza wilgoć od skóry, utrzymując wysoki poziom higieny i dobrego samopoczucie pacjenta.

W zależności od wieku oraz wad postawy, odpowiednio dobrany prostotrzymacz ortopedyczny może nieco różnić się w przypadku poszczególnych modeli. Dla dzieci z poważniejszymi wadami postawy polecane są takie rozwiązania jak BORT StabiloFix prostotrzymacz dla dziecka. Nadaje się on na czas aktywności fizycznej. Z kolei u dorosłych z tendencją do garbienia się, a także wadami rozwojowymi kręgosłupa, polecana jest koszulka korygująca garbienie się medi Posture plus force – wersja dla mężczyzn lub kobiet do wyboru. Sprzęt jest łatwy w zakładaniu i daje odpowiednie efekty podczas noszenia na co dzień.

pixel