Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pończochy uciskowe na żylaki

( ilość produktów: 22 )

Pończochy uciskowe – kto powinien je nosić?

Zastosowanie pończoch uciskowych powinno być zalecone przez lekarza. Stosuje się je zazwyczaj u osób, u których występują początki niewydolności żylnej albo zaawansowany stan tej choroby. Nadają się w przypadku widocznych niedoskonałości skór, na przykład pajączków, ale również pierwszych żylaków czy poważnych stanów zapalnych wraz z niewielkimi owrzodzeniami. Dodatkowo pończochy przeciwżylakowe są zalecane w ramach walki z żylakami i zapaleniami żył w okresie ciąży i po niej. Mogą być stosowane dla osób z obrzękami nóg, a także po zabiegach skleroterapii dla utrzymania efektu.

Jak działają pończochy przeciwżylakowe?

Wszystkie pończochy specjalistyczne mają za zadanie wywieranie nacisku na tkanki nóg. O tym, jak duży jest ten nacisk, decyduje przede wszystkim klasa kompresji. Pierwsza nadaje się dla osób z początkami problemów żylnych, podczas gdy trzecia zalecana jest zazwyczaj w poważnych stanach.

Pończochy uciskowe są zaprojektowane w taki sposób, aby wywierały większy ucisk przy kostce, a mniejszy wraz z przebiegiem w stronę ud. W ten sposób wspierają odwrotne dla grawitacji krążenie krwi, co wspomaga niewydolne przy żylakach zastawki żylne i zapobiega gromadzeniu się krwi i rozszerzaniu żył. Jednocześnie terapeutyczny ucisk gwarantuje zmniejszenie odkładania płynu tkankowego, co przekłada się na Twoje lepsze samopoczucie, a jednocześnie zmniejsza ryzyko powstawania obrzęków.

Jak wybrać pończochy uciskowe?

Wszystkie pończochy przeciwżylakowe zostały wykonane ze specjalnie zaprojektowanej przędy, która gwarantuje stopniowany ucisk, najsilniejszy w okolicy kostek, a malejący wraz ze zbliżaniem się do ud. Pończochy uciskowe są produktem medycznym, dlatego do ich noszenia niezbędne jest zalecenie lekarza, który wybierze odpowiednią klasę ucisku.

Wybrany do ich produkcji materiał sprawia, że pończochy uciskowe są komfortowe w noszeniu – nie powodują podrażnień oraz odprowadzają wilgoć od skóry. Jednocześnie pozostają też estetyczne zarówno w zestawieniu ze strojem oficjalnym lub biurowym, jak i tym na co dzień. Jeśli interesują Cię rajstopy uciskowe, sprawdź pończochy wyposażone w dodatkowy pas biodrowy. Pończochy przeciwżylakowe Relaxsan Medicale Soft to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz produktu estetycznego i eleganckiego, a dodatkowo niezbyt grubego. Są dostępne w kilku klasach kompresji. Z kolei pończochy samonośne Mediven Elegance wyróżniają się zdobionym paskiem na końcu. To dobry wybór, jeśli chcesz czuć się atrakcyjnie i kobieco mimo terapeutycznego działania pończoch.

pixel