Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

buty ortopedyczne

( ilość produktów: 38 )

Dla kogo nadaje się obuwie profilaktyczne?

W większości przypadków obuwie profilaktyczne stosowane jest w momencie, gdy specjalista stwierdza skłonność do wady postawy lub budowy kończyn dolnych albo początki takich nieprawidłowości. W ten sposób można dobrać odpowiednie buty ortopedyczne dla potrzeb każdej osoby dorosłej lub dziecka. Następuje to zazwyczaj po kontakcie z ortopedą, podologiem lub innym specjalistą zajmującym się leczeniem powikłań konkretnych schorzeń, na przykład stopy cukrzycowej w przypadku cukrzyków.

Dodatkowo uważa się, że obuwie ortopedyczne w niektórych przypadkach może być z powodzeniem noszone przez dorosłe osoby, które wykonują potencjalnie szkodliwy rodzaj prac. Jeśli dużo pracujesz stojąc lub siedząc i odczuwasz tego pierwsze powikłania, możesz dobrać ze specjalistą odpowiednie buty ortopedyczne dla dorosłych. Warto mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach zalecenia dotyczą nie zmiany obuwia, a dopasowania wkładek do niego.

Co dają buty ortopedyczne?

Zazwyczaj obuwie specjalistyczne stosowane jest w celu zapobiegania wadom postawy albo korygowania ich, jeśli już występują. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, u których stosowany jest na przykład obcas Thomasa, który ma za zadanie zmieniać sposób obciążenia stopy podczas wzrostu. Zazwyczaj w takim przypadku obcas Thomasa jest niewidoczny, bo wbudowany w podeszwę buta.

W niektórych przypadkach obuwie ortopedycznee lub same wkładki mają za zadanie zmieniać obciążenie stopy i przenosić je z obszaru za mocno eksploatowanego na ten, który powinien być bardziej używany. Takie ortopedyczne buty zapobiegają odczuwaniu silnego bólu, również objawiającego się w nieoczywisty sposób, na przykład w rejonie miednicy lub kręgosłupa. Obuwie profilaktyczne może też korygować wady powstałe na skutek urazów.

Jak wybrać odpowiednie buty ortopedyczne?

Wszystkie buty ortopedyczne dostępne w asortymencie zostały wykonane z zachowaniem odpowiednich norm dotyczących zarówno jakości materiałów, jak i też ich budowy. Z tego powodu obuwie ortopedyczne powinno być stosowane w razie konkretnych problemów i chęci zapobiegania im we wczesnym stadium. W przypadku zabiegów w obrębie stopy albo powikłań już istniejących dobrym wyborem będą raczej buty ortopedyczne dla dorosłych lub dzieci. Pamiętaj, aby zawsze dobierał je specjalista.

Dzięki temu, że obuwie ortopedyczne wykonane jest z materiałów certyfikowanych, zyskujesz komfort jego użytkowania. Nie podrażnia skóry i nie powoduje otarć, które mogłyby potem rozrastać się boleśnie. Do wielu modeli dopasowana jest profilowana wkładka lub istnieje możliwość jej wymiany na model odpowiadający Twoim potrzebom. Dotyczy to zarówno przypadków, gdy wybierasz obuwie profilaktyczne, jak i też decydujesz się jedynie na dopasowanie wkładki do obecnych butów.

Wszystkie modele obuwia dostępne w asortymencie są łatwe w czyszczeniu. Część z nich zawiera dodatkowe ulepszenia, na przykład w formie jonów srebra, które niwelują nieprzyjemny zapach czy wspierają odprowadzanie potu od skóry. Zanim zdecydujesz się wyczyścić ortopedyczne buty, zapoznaj się ze wskazaniami producenta.

W przypadku, gdy cierpisz na cukrzycę i poszukujesz obuwia, które zapobiegnie problemom i powikłaniom związanym z występowaniem stopy cukrzycowej, dobrym wyborem będzie dobrany przez podologa lub lekarza Bort but anatomiczny na stopę cukrzycową. W niektórych przypadkach z kolei istotne jest nie tyle to, aby wybrać obuwie profilaktyczne, czy do dotychczasowych butów dopasować wkładki zapobiegające problemom. Należą do nich między inni Medi Igli Business Silver for Women – cienkie i lekkie wkładki ortopedyczne do obuwia damskiego. Dostępna jest też profilowana wkładka do butów męskich.

pixel