Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy biodra

( ilość produktów: 18 )

Orteza odwodząca biodra oraz stabilizator stawu biodrowego to produkt medyczny, który jest niezastąpiony przy leczeniu i rehabilitacji stawu biodrowego. W odpowiedni sposób  odciąża i stabilizuję staw biodrowy po operacji wszczepienia endoprotezy biodrowej u osób z koksartrozą. Specjalne ortezy stawu biodrowego dla niemowląt są bardzo skuteczne w leczeniu  wrodzonej dysplazji u dzieci. Należą do nich m.in. szelki Pavlika, orteza Tubingera, poduszka Frejki czy ortezy odwodzące na biodra. Wszystkie te produkty mogą Państwo nabyć w naszym sklepie medycznym online, do którego już teraz Serdecznie Zapraszam!

 

Kiedy stosujemy ortezy na biodra?

Orteza biodra odgrywa ważną rolę we wczesnym leczeniu wrodzonej dysplazji stawu biodrowego. Stosowanie ortez odwiedzeniowych stawów biodrowych ma na celu zapewnienie najkorzystniejszego ustawienia głowy kości udowej, a dokładnie jej centralizacji i stworzenie warunków do wykształcenia panewki. Najczęściej stosowane w Polsce ortezy to szyna Koszli, poduszka Frejki oraz szelki Pavlika. Utrzymują one stawy biodrowe w zgięciu 100 ~ 110° i w odwiedzeniu w granicach "strefy bezpiecznej". Konieczne jest przeprowadzanie okresowej kontroli klinicznej, ultrasonograficznej i ewentualnie radiologicznej. Wraz ze wzrostem dziecka modyfikuje się konstrukcję lub wymienia ortezę na większą.

Zaburzenia statyki stawów biodrowych stanowią ogromny problem u dzieci chorych na MPD (mózgowe porażenie dziecięce), którego jednym z rozwiązań jest orteza typu SWASH - Standing, Walking and Sitting Hip Orthosis - lekka, dopasowana konstrukcja stabilizująca biodra oraz zapobiegająca ich nadmiernemu przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej.
Podczas zgięcia stawu biodrowego udo "spychane" jest na zewnątrz, co prowadzi do redukcji "efektu scyzorykowego" w czasie chodu oraz zwiększa płaszczyznę podparcia przy siadaniu - to pozwala dziecku na siedzenie bez podpierania się rękoma, dzięki czemu może skupiać uwagę na innych czynnościach.

Orteza biodrowe to profilaktyka i leczenie zmian zwyrodnieniowych 

Ortezy biodrowe znajdują zastosowanie również w leczeniu dorosłych pacjentów, a wskazaniem do ich stosowania jest konieczność ograniczenia zakresu ruchu stawu biodrowego po artroskopii lub rekonstrukcji otwartej. Ustawienie kończyny dolnej w odwiedzeniu i rotacji wewnętrznej odciąża obrąbek stawu biodrowego oraz zapobiega zwichnięciu endoprotezy, szczególnie po kolejnej aloplastyce - przy wszczepieniu i wymianie endoprotezy, lub w przypadku niewydolności mięśni stabilizujących staw biodrowy.


Orteza stawu biodrowego czyli inaczej mówiąc stabilizator ortopedyczny na biodro wspiera terapię funkcjonalną w przypadku nagłych kontuzji i złamań oraz schorzeń typu koksartroza (coxartroza) - choroba zwyrodnieniowa oraz dolegliwości bólowych ze strony biodra i jego okolic.


Orteza biodrowa działa stabilizująco na najważniejsze ruchy w stawie biodrowym szczególnie te odbywające się w płaszczyźnie czołowej, jak odwodzenie i przywiedzenie, oraz w płaszczyźnie poprzecznej jak rotacja zewnętrzna i rotacja wewnętrzna. Dlatego też mówimy o tym że, orteza stawu biodrowego wspiera leczenie konserwatywne w przypadku bólu i zwyrodnień biodra. Jest też niezawodna jako zabezpieczenie, po zabiegu endoplastyki biodra, wspomagając rehabilitację pooperacyjną. Leczenie konserwatywne opiera się na zapewnieniu kompresji w obrębie tkanek miękkich, która łagodzi opuchliznę - obrzęk wokół stawu. Orteza stawu biodrowego sprzyja kontroli zakresu ruchów w całym stawie biodrowym, ze szczególnym uwzględnieniem rotacji wewnętrznej i przywiedzenia. Pomaga w pozabiegowej stabilizacji stawu biodrowego,np przy wszczepieniu endoprotezy biodra, złamaniach międzykrętarzowych, osteoporozie i stanach zapalnych stawów biodrowych.

Ile kosztuję orteza biodra?

Cena ortezy stawu biodrowego jest uzależniona od zastosowania ortezy i tak ortezy stawu biodrowego dla niemowląt stosowane przy wrodzonej dysplazji biodra zaczynają od około 150 złotych. W przypadku ochraniaczy i stabilizatorów szyjki kości udowej, koszt waha się od 200 do 500 złotych. Profesjonalne zegarowe ortezy odwodzące i rotujące kończynę dolną - stosowane przy endoprotezie stawu biodrowego, kosztują w granicach około 400 - 2000 PLN w tym przypadku cena zależy od funkcji, które posiada orteza.

Gdzie najlepiej kupić ortezę na biodro?

Zaopatrzenie ortopedyczne biodra i kończyny dolnej to specjalistyczny sprzęt medyczny, dlatego wskazane jest żeby jego wybór dokładnie skonsultować z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. W celu zakupu ortezy najlepiej skontaktować się z ekspertami ze sklepu medycznego, dziś można to zrobić bezpiecznie zdalnie za pomoca internetu lub telefonicznie.

Ortezy biodra dostępne w ofercie sklepu medycznego Medicalbroker.pl, są wyselekcjonowanymi stabilizatorami ortopedycznymi, zalecanymi przez lekarzy specjalistów do leczenia większości chorób stawu biodrowego, zarówno u dzieci jak i dorosłych. W pońższym portfolio produktowym, znajdą państwo ortezy odwodzące dla dzieci stosowane przy dysplazji stawów bodrowych należą do nich m.in. szelki Pavlika czy orteza Tubingera. Osoby dorosłe bez problemu odnajdą stabilizator kości udowej wraz z ortezą odwodzącą biodra, które są stosowane po operacji wszczepienia endoprotezy biodra, jak również stabilizatory odciążające i chroniące biodro przed złamaniem w obrębie szyjki kości udowej, oraz zapobiegające postępującym zmianom zwyrodnieniowym (koksartroza). Serdecznie zapraszamy Państwa do udanych zakupów.

Nasz internetowy sklep ortopedyczny medicalbroker.pl, oferuje wysokiej jakości ortezy, ochraniacze i stabilizatory biodra, o potwierdzonej klinicznie skuteczności. Oferowane tutaj ortezy zwracają uwagę starannym i estetycznym wykonaniem oraz są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Zapewniamy korzystne ceny, szeroki wybór produktów oraz bezpieczną i bezproblemową wysyłkę. Życzymy satysfakcjonujących zakupów.

pixel