Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji

( ilość produktów: 10 )

Pończochy uciskowe – dla kogo?

Przede wszystkim pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia są produktem medycznym, który należy nosić po wyraźnym zaleceniu lekarskim. Produkty uciskowe 2 stopnia powodują ucisk w okolicach kostki odczuwalny ze średnim natężeniem. Z tego powodu pończochy 2 stopień kompresji zazwyczaj stosowane są przy stwierdzonej chorobie żylakowej oraz widocznych żylakach, a także takich objawach jak opuchnięte nogi.

Dodatkowo pończochy uciskowe możesz stosować po konsultacji lekarskiej w razie niewielkich owrzodzeń – już zagojonych. Sprawdzą się też po zabiegach operacyjnych przy stanach zapalnych żył powierzchniowych oraz skleroterapii. Mogą być stosowane w okresie ciąży, gdy stwierdzone zostaną zaawansowane stany zapalne żył.

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia – działanie

Przede wszystkim pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji zapewniają odpowiedni nacisk na kończyny dolne, przez co zwężana jest średnica żył. To wpływa na zmianę układu zastawek żylnych na prawidłowy, co przekłada się na poprawienie stanu nóg. Dodatkowo pończochy uciskowe 2 stopnia mają ucisk najsilniejszy przy stopie i słabnący ku górze. W ten sposób wspierają odprowadzanie krwi w kierunku serca, co zapobiega złogom.

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopień ucisku wpływają przez swoje działanie na przemianę materii oraz przepływ wszystkich płynów w organizmie. To sprawia, że nogi są chronione przed tworzeniem się nieestetycznych i bolesnych otwartych owrzodzeń. Dodatkowo poziom 2 stopnia kompresji pozytywnie wpływa na przepływ płynu w tkankach, co przeciwdziałaj obrzękom oraz uczuciu ciężkich nóg.

Pończochy uciskowe – jak je wybrać?

Wszystkie dostępne pończochy uciskowe wykonane są ze specjalnie skonstruowanych włókien, które zapewniają terapię odpowiednią dla 2 stopnia kompresji. Są przyjazne dla skóry, dlatego ich noszenie jest komfortowe nawet w eleganckim obuwiu. Jako produkty specjalistyczne pończochy uciskowe drugiego stopnia zawsze powinny być noszone po zaleceniu lekarza oraz dobraniu odpowiedniego poziomu ucisku. Pończochy samonośne 2 stopnia mediven comfort doskonale zastąpią tradycyjne pończochy, zapewniając komfort i osłaniając zmiany na nogach. Ta wersja ma palce zamknięte, dlatego sprawdzi się do większości obuwia. Z drugiej strony medyczne pończochy samonośne w drugiej klasie ucisku duomed to świetne rozwiązanie, jeśli akurat planujesz założyć kryte obuwie z odsłoniętymi palcami. Wszystkie te modele dostępne są w kilku rozmiarach – pamiętaj, aby dobrać odpowiedni, co zagwarantuje najlepsze działanie produktu. Możesz je kupić również w paru wersjach kolorystycznych.

pixel