Podkolanówki uciskowe medyczne
( ilość produktów: 29 )Podkolanówki uciskowe – kto powinien je nosić?
Dopasowana klasa kompresji oraz budowa podkolanówek sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla osób (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), u których pojawiły się na nogach tzw. żylaki oraz pajączki. Podkolanówki medyczne, po konsultacji lekarskiej, są wskazane w przypadku osób cierpiących na niewydolność żylną, a także zakrzepicę żył głębokich, owrzodzenia czy zmiany zapalne żył.
W niektórych przypadkach uciskowe podkolanówki są wskazane również dla kobiet ciężarnych, u których w okresie drugiego i trzeciego trymestru występuje pierwotny albo nawracający problem żylaków. Sprawdzają się również w niektórych przypadkach przy silnych obrzękach kończyn dolnych.
Podkolanówki na żylaki mogą być stosowane również po zabiegach, w celu utrzymania ich pozytywnego efektu. Dotyczy to głównie osób, u których wykonywane były operacje żylaków albo skleroterapia.
Jak działają podkolanówki przeciw żylakom?
Podkolanówki są atrakcyjną alternatywą dla zabudowanych rajstop, oferowaną zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zależnie od klasy kompresji, mogą one wspomagać leczenie poważniejszych stanów albo gwarantować działanie profilaktyczne. Przede wszystkim podkolanówki uciskowe zostały wykonane z włókien, które gwarantują stopniowany, malejący wraz z odległością od kostek nacisk na tkanki kończyn dolnych. W ten sposób wspierają pracę niewydolnych zastawek żylnych, pomagając w transporcie krwi w górę nóg i zapobiegając tworzeniom się jej zastojów.
Dodatkowo podkolanówki antyżylakowe w znacznym stopniu redukują nieprzyjemne objawy związane z chorobami żył kończyn dolnych. Wspierają redukcję obrzęków zarówno spowodowanych niewydolnością, jak i też innymi schorzeniami. W ten sposób zmniejszają wrażenie obrzękniętych, ciężkich, zmęczonych nóg po całym dniu aktywności. Co więcej, profesjonalne podkolanówki mają właściwości kryjące. Znacznie zwiększają komfort chorego w zakresie maskowania drobnych pajączków, żylaków albo blizn po zabiegach na nich. Odprowadzają od skóry nadmiar potu, przeciwdziałając rozwojowi bakterii, a co za tym idzie – rozmaitych stanów zapalnych skóry. Wspierają w ten sposób w profilaktyce te osoby, które doświadczyły wcześniej owrzodzeń.
Podkolanówki antyżylakowe – wybierz mądrze
Z uwagi na medyczny, specjalistyczny charakter podkolanówki przeciw żylakom zawsze powinny być noszone dopiero po zaleceniu ze strony lekarza. To specjalista powinien zdecydować, jaka klasa kompresji będzie najbardziej odpowiednia w przypadku tego produktu, na podstawie zaawansowania choroby oraz dodatkowych, niezbędnych do wykonania badań. Rozmiar i model dostosowany do konkretnej płci można wybrać indywidualnie, po wykonaniu odpowiednich pomiarów, albo z pomocą specjalisty w sklepie z artykułami medycznymi.
Każdy dostępny w sklepie produkt został wykonany z certyfikowanej przędzy, która gwarantuje odpowiedni nacisk na tkanki. Dodatkowo działa również przeciwbakteryjnie, poprawiając komfort osoby noszącej podkolanówki na co dzień. Szeroki wybór kolorów, a także modeli z pełnymi albo odsłoniętymi palcami, gwarantuje możliwość dobrania podkolanówek również do obuwia sportowego albo eleganckiego.
Dla panów przeznaczone są modele o różnych klasach kompresji, w tym w eleganckim, czarnym kolorze, takie jak podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia Mediven for men. Kobiety mogą wybrać podkolanówki przeciwżylakowe Relaxsan Medicale Soft z wyjątkowo przyjemnego dla skóry materiału, również z odsłoniętymi palcami.
Męskie i damskie podkolanówki uciskowe drugiego stopnia kompresji RelaxSan Medicale Classic
Podkolanówki przeciwżylakowe trzeciego stopnia ucisku RelaxSan Medicale Classic
Podkolanówki przeciwżylakowe pierwszego stopnia kompresji RelaxSan Medicale Classic
- 1
- 2