Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Krioterapia

( ilość produktów: 15 )

Jak działa leczenie zimnem?

Aplikacja zimna jest stosunkowo prostą i niedrogą terapią, która od dziesięcioleci jest akceptowana jako skuteczna niefarmakologiczna interwencja w celu leczenia bólu. Zwiększa próg odczuwania bólu (co obniża odczuwanie dolegliwości bólowych), zmniejsza stan zapalny i skurcz tkanek. Zimno jest powszechnie stosowane w leczeniu ostrych urazów tkanek miękkich. Wykazano jego skuteczność w redukcji bólu w okresie pooperacyjnym po zabiegach ortopedycznych.

Czym jest krioterapia i gdzie znajduję zastosowanie?

Krioterapia to zabiegi z wykorzystaniem niskich temperatur, czyli leczenie zimnem. Metoda ta była wykorzystywana już w XVII wieku przez Greków i została przystosowana do użytku dermatologicznego. A w 1850 r  wykorzystano jej efekty znieczulające i zwężające naczynia. Od tego czasu krioterapia była rozwijana w kierunku innych zastosowań, m.in. w neurochirurgii, stomatologii, dermatologii,ginekologii i ostatecznie ortopedii, a docelowo – w rehabilitacji z fizjoterapią.

Wykorzystaj krioterapię w domu!

W sklepie medycznym e-MedicalBroker.com, już teraz możesz kupić sprzęt rehabilitacyjny do krioterapii - jak Breg Kodiak lub Cryo Cuff Aircast, który profesjonalnie umożliwi Tobie prowadzenie leczenia zimnem w warunkach domowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów do krioterapii poniżej.

pixel