Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy i stabilizatory na bark i ramię

( ilość produktów: 66 )

Ortezy na bark, które państwu rekomendujemy sklepie medycznym medicalbroker.pl, to wysokiej klasy aparaty ortopedyczne wykorzystywane przy wielu schorzeniach obręczy barkowej. W ofercie znajdują się m.in. orteza odwodząca staw barkowy, stosowana pooperacyjnie i usztywniająco na ramię i bark, temblak ortopedyczny oraz kamizelka typu Dessault jest zalecana przy nagłych urazach kończyny górnej z wymaganym unieruchomieniem barku, elastyczny stabilizator na bark i ramię wskazany przy rehabilitacji urazów sportowych, a także  jego wersja neurologiczna coraz częściej zakładana w fizjoterapii niedowładów połowiczych ręki.

Natomiast stabilizatory (opaska ortopedyczna) na bark są na ogół nieco cieńsze i bardziej elastyczne niż orteza barkowa. Chociaż nie zawsze tak bywa. Nie ma to aż takiego znaczenia w przypadku aktywnych ortez na bark, które też są lekkie i wygodne w użytkowaniu.

Tak ważna ochrona po kontuzji stawu barkowego

Kontuzje barku występują najczęściej w sportach kontaktowych i zimowych,konkurencjach rzutowych,sztukach walki jak również w urazach na skutek upadku. Podwichnięcia i zwichnięcia stawu barkowego (głowy kości ramiennej) stanowią niemalże 2/3 przypadków jakie trafiają na ostre dyżury do szpitali. Często dochodzi też do uszkodzeń obrąbka stawowego i stożka rotatorów. Duży procent schorzeń barku i ramienia ma też podłoże neurologiczne, które objawia się „zespołem bolesnego barku” występującego w przebiegu porażenia połowiczego oraz dysfunkcji splotu ramiennego.

Zaufaj ekspertom i Wybierz odpowiednią ortezę barku!

Ze względu na charakter schorzenia oraz sposoby leczenia i rehabilitacji, ortezy stawu barkowego możemy podzielić na: aparaty pooperacyjne (ortezy barku odwodzące i rotujące), aktywne stabilizatory elastyczne na ramię i bark, ortezy neurologiczne, temblaki i kamizelki Dessault.

Kiedy stosujemy ortezy na bark?

Orteza na bark podobnie jak i stabilizator stawu ramienno-barkowego, mają najróżniejsze zastosowania, oraz budowę dopasowaną do anatomicznego kształtu tej części ciała. Najważniejszym zadaniem ortezy barku jest stabilizacja stawu ramienno-barkowego po jego wybiciu, złamaniu i bólu związanego ze stanem zapalnym tej części kończyny górnej. Nasze stabilizatory na bark są też często wykorzystywane w rehabilitacji po uszkodzeniu stożka rotatorów i udarze mózgu. Dzieję się to dlatego iż posiadają one specjalną budowę anatomiczną, a materiał z którego jest wykonana orteza barku, jest bardzo cienki i oddychający, zupełnie jak druga skóra. O wytrzymałości tego typu stabilizatorów niech świadczy fakt, iż sięgają po nie najczęściej wyczynowi sportowcy. Zresztą najlepiej jeśli przekonają się Państwo o tym sami. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym!

Jaka działa orteza na bark?

Orteza na bark ma za zadanie wywierać odpowiedni ucisk na mięśnie i tym samym stabilizować całą okolicę barku. Należy pamiętać że zaopatrzenie ortopedyczne tej części ciała stabilizuję też pośrednio obojczyk i ramie. Wynika to z łańcucha ruchowego kończyny górnej i obręczy barkowej. Ortezy i stabilizatory barku nie ograniczają ruchomości stawów w żadnym zakresie. Takie profesjonalne opaski na bark są bardzo wygodnym zaopatrzeniem ortopedycznym pozwalającym na ochronę kontuzjowanego barku. Ortezy i stabilizatory na bark ogrywają też bardzo ważną rolę w profilaktyce bolesnego barku i kontuzjach sportowych. Wybierając ten produkt w naszym sklepie medycznym, otrzymujesz gwarancję jakości wykonania i skuteczności terapeutycznej, jaką posiadają wszystkie ortezy i stabilizatory dostępne w medicalbroker.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów, do zapoznania się z pełną ofertą ortez barku w tym dziale. Życzymy udanych zakupów.

pixel