Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wkładki ortopedyczne

( ilość produktów: 19 )

Dla kogo przeznaczone są wkładki ortopedyczne do butów?

W większości przypadków stosowanie wkładek ortopedycznych jest zalecane w przypadku stwierdzonej wady stóp, na przykład takiej jak płaskostopie podłużne. Mogą być pomocne w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych ostrogami piętowymi, stanami zapalnymi ścięgien i dawnymi urazami. Niektóre modele korygują płaskostopie poprzeczne.

Sportowe wkładki amortyzujące okolicę pięty i śródstopia polecane są osobom aktywnym, ponieważ gwarantują komfort i bezpieczeństwo treningu. Niektóre wkładki zalecane są wyłącznie dla kobiet chodzących w wysokich obcasach, które najczęściej nie oferują bezpiecznej i prawidłowej pozycji dla stóp i kręgosłupa. W takich przypadkach wkładki ortopedyczne mają pełnić funkcję profilaktyczną, chroniącą przed pojawieniem się wad stóp.

Co dają wkładki ortopedyczne?

Przede wszystkim wkładki ortopedyczne mają pomagać w korygowaniu wad stóp, zwłaszcza w przypadku osób, które nie chcą na co dzień rezygnować z tradycyjnego obuwia. W ten sposób stosowanie wkładek ortopedycznych może być pomocne w przypadku, gdy stwierdzone zostanie płaskostopie poprzeczne, a Ty nadal chcesz nosić szpilki lub obuwie biznesowe.

Dodatkowo wkładki do butów zmniejszają dolegliwości bólowe dzięki korekcji postawy stóp oraz odciążeniu przeciążonych ich partii. Specjalne systemy bolców mają naciskać na konkretne punkty stopy, co daje efekt masażu i poprawia komfort chodzenia. Ortopedyczne wkładki sprawdzają się też w przypadku, gdy prowadzisz aktywny tryb życia i chcesz zredukować ryzyko wystąpienia urazu. Profilaktyczne działanie w ochronie kończyn dolnych, zwłaszcza stawów, polega na mobilizacji całego układu ruchu do pracy, a jednocześnie – ochrony przed kontuzją. Dodatkowym efektem jest redukcja nieprzyjemnego zapachu dzięki dodatkom jonów srebra.

Jak wybrać wkładki ortopedyczne?

Zazwyczaj stosowanie konkretnych wkładek ortopedycznych zależy od rodzaju wady i potrzebnej korekcji. Jeśli to konieczne, ortopeda lub fizjoterapeuta może zalecić indywidualne wkładki, co dotyczy zwłaszcza osób z nietypowymi lub połączonymi zespołami wad. W większości przypadków wystarczy jednak, że wybierzesz odpowiedni rozmiar wkładki i model dostosowany do noszonego typu obuwia. Wszystkie oferowane wkładki ortopedyczne do butów są produktami profesjonalnymi, wykonanymi z bezpiecznych materiałów, redukujących zagrożenie biologiczne. Przykładowo wkładki Medi Footsupport Natural mają wierzchnią warstwę ze skóry naturalnej, zaś wiele modeli posiada pokrycie silikonowe, niewidoczne wewnątrz butów.

FAQ

Jakie buty stosować do wkładek ortopedycznych?

Buty do wkładek ortopedycznych powinny być pełne, typu pólbuty lub sportowe. Zaleca się wybrać rozmiar większe, gdyż ludzie w Polsce mają nawyk kupowania obuwia za małego i zbyt obcisłego. To powoduje deformacje typu takie jak płaskostopie i haluksy, ponieważ stopa nie ma miejsca na fizjologiczne podparcie i odciążenie.

pixel