Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sprzęt rehabilitacyjny

( ilość produktów: 200 )

Sprzęt rehabilitacyjny – jego przeznaczenie

Właściwie dopasowany sprzęt rehabilitacyjny znacznie poprawia szansę na usprawnienie tych funkcji organizmu, które w danej chwili są zaburzone. Z tego powodu sprzęt do rehabilitacji stosowany jest nie tylko wśród osób niepełnosprawnych, ale również sportowców, osób po zabiegach operacyjnych, wypadkach, czy innych urazach.

To, jaki sprzęt do rehabilitacji będzie odpowiedni w Twojej terapii, zależy przede wszystkim od zaleceń specjalny – lekarza lub fizjoterapeuty. Właściwie stosowany sprzęt rehabilitacyjny wspiera tworzenie prawidłowych nawyków i stymulowanie napięcia mięśni na co dzień. Może też pomagać w wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Jak działa sprzęt do rehabilitacji?

Zależnie od tego, jaki sprzęt do rehabilitacji wybierzesz, ma on różnorakie działanie. Dla pacjentów istotne są przede wszystkim urządzenia, z których mogą korzystać samodzielnie. Zazwyczaj wspomagają one wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych również w zaciszu domowym. Mogą też pomagać w codziennym życiu albo czynić odpoczynek komfortowym i bezpiecznym przy konkretnym ograniczeniu sprawności.

Inną kategorię stanowi sprzęt do rehabilitacji w formie profesjonalnych urządzeń terapeutycznych. Należą do niego na przykład aparaty do krioterapii, czyli leczenia zimnem, a także urządzenia do biostymulacji laserowej, elektrostymulatory do zabiegów leczniczymi prądami czy polem magnetycznym różnej częstotliwości. Taki sprzęt rehabilitacyjny służy do terapii wspomagającej przy powrocie do całkowitej lub częściowej sprawności.

Czasami sprzęt do rehabilitacji ma przede wszystkim wspierać Cię w codziennym życiu. W ten sposób działają na przykład prądy TENS czy taśmy do tapingu, które pomagają redukować ból, czy wspierają prawidłowe napięcie mięśni. Ich przyklejenie wymaga jednak specjalistycznej wiedzy lub przeszkolenia.

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego

W asortymencie znajdziesz różne rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego, które pomogą w usprawnieniu większości ograniczonych funkcji organizmu. Wszystkie produkty mają stosowne certyfikaty, które zaświadczają o bezpieczeństwie ich stosowania. W ten sposób masz pewność, że zarówno ćwiczenia, jak i też codzienna profilaktyka i terapia, będą bezpieczne. Zawsze stosuj profesjonalny sprzęt do rehabilitacji.

Zarówno do ćwiczeń rehabilitacyjnych, jak i również codziennego użytkowania w ramach leczenia i powrotu do zdrowia, będziesz używał sprzętu wykonanego z komfortowych materiałów. Z założenia każdy z nich ma określoną funkcjonalność, dzięki której wspiera Cię w powrocie do sprawności. Właściwie dobrane tworzywa i tkaniny chronią Twoją skórę przed uszkodzeniem, na przykład podrażnieniami, otarciami. Odprowadzają również nadmiar wilgoci, gdy sprzęt rehabilitacyjny musisz używać na co dzień.

Sprzęt rehabilitacyjny to między innymi akcesoria do ćwiczeń, sprzęt pomocniczy przydatny na co dzień, jak i również profesjonalne urządzenia do przeprowadzania terapii oraz praktyczna poduszka ortopedyczna. Zależnie od złożoności i trudności samodzielnego zastosowania, sprzęt do rehabilitacji może być używany przez osobę o ograniczonej sprawności albo wyłącznie profesjonalistę prowadzącego terapię. Pamiętaj, aby każdy sprzęt do rehabilitacji, który chcesz zastosować, został skonsultowany z taką osobą.

FAQ:

1. Co to jest sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny to przedmioty, których zadaniem jest wspomaganie procesu rehabilitacji. Zazwyczaj jest on używany do ćwiczeń rehabilitacyjnych z aktywnym udziałem osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Sprzęt rehabilitacyjny daje możliwość osiągnięcia przez tę osobę możliwie jak najlepszej jakości życia, jego komfortu i możliwości uczestniczenia w życiu społecznym poprzez eliminację lub ograniczenie zaburzeń funkcji ciała.

pixel