Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory ósemkowe obojczyka

( ilość produktów: 4 )

Orteza na obojczyk – kiedy stosować?

Stabilizator obojczyka dla dorosłych i prostotrzymacz typu ósemka dla dziecka to orteza na obojczyk stosowana na złamania jako zabezpieczenie prawidłowego ułożenia stawów barkowych w trakcie trwania leczenia i rehabilitacji. Zapewnia prawidłową pozycję obojczyka względem pozostałych elementów układu ruchu.

Do najczęstszych przypadków złamań i kontuzji obojczyka dochodzi u dzieci, dlatego ósemkowe stabilizatory obojczyka są często polecane przez lekarzy do zabezpieczenia tej części ciała u najmłodszych. Wynika to z faktu, że ortezy barku i obojczyka są łatwiejsze do zaakceptowania przez dzieci niż sztywne opatrunki gipsowe.

W niektórych przypadkach stabilizator stawu barkowego jest polecany również do korekcji postawy. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których występuje regularnie nacisk na odcinek szyjny kręgosłupa i nerwy, co powoduje ból, pojawianie się nieprawidłowej postawy ciała, a co za tym idzie – pogorszenie kondycji pacjenta.

Działanie stabilizatora stawu barkowego

Orteza barku działa w prosty sposób – unieruchamia obojczyk i powoduje wyprostowaną, prawidłową postawę ciała. W ten sposób ułatwia rehabilitację, bo zapobiega naruszaniu przestrzeni kontuzjowanej podczas często odruchowych, codziennych czynności. Z tego powodu ortezy kończyny górnej zalecane są również po zabiegach operacyjnych.

Dodatkowo stabilizacja stawu barkowego przekłada się na poprawę postawy ciała. To wpływa na lepsze efekty fizjoterapii i gwarantuje odciążenie ramion i odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa. Taka orteza obojczyka polecana jest zwłaszcza w przypadku dzieci albo osób, u których fizjoterapia i ćwiczenia to zbyt mało.

Wybór odpowiedniej ortezy kończyny górnej

Każdy dostępny sprzęt medyczny służący do stabilizowania kończyny górnej jest wykonany z certyfikowanych materiałów. Są one przyjemne w dotyku, nie powodują też podrażnień i otarć na skórze. Możesz z łatwością je czyścić. Każda orteza obojczyka dostępna w ofercie powinna być fachowo dopasowana do Twojego ciała. Możesz to wykonać samodzielnie albo pozostawić do aplikacji fizjoterapeucie lub ortopedzie. Wybór zależy głównie od tego, jaka orteza barku została Ci zalecona.

pixel