Stabilizatory ósemkowe obojczyka
( ilość produktów: 4 )Orteza na obojczyk – kiedy stosować?
Stabilizator obojczyka dla dorosłych i prostotrzymacz typu ósemka dla dziecka to orteza na obojczyk stosowana na złamania jako zabezpieczenie prawidłowego ułożenia stawów barkowych w trakcie trwania leczenia i rehabilitacji. Zapewnia prawidłową pozycję obojczyka względem pozostałych elementów układu ruchu.
Do najczęstszych przypadków złamań i kontuzji obojczyka dochodzi u dzieci, dlatego ósemkowe stabilizatory obojczyka są często polecane przez lekarzy do zabezpieczenia tej części ciała u najmłodszych. Wynika to z faktu, że ortezy barku i obojczyka są łatwiejsze do zaakceptowania przez dzieci niż sztywne opatrunki gipsowe.
W niektórych przypadkach stabilizator stawu barkowego jest polecany również do korekcji postawy. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których występuje regularnie nacisk na odcinek szyjny kręgosłupa i nerwy, co powoduje ból, pojawianie się nieprawidłowej postawy ciała, a co za tym idzie – pogorszenie kondycji pacjenta.
Działanie stabilizatora stawu barkowego
Orteza barku działa w prosty sposób – unieruchamia obojczyk i powoduje wyprostowaną, prawidłową postawę ciała. W ten sposób ułatwia rehabilitację, bo zapobiega naruszaniu przestrzeni kontuzjowanej podczas często odruchowych, codziennych czynności. Z tego powodu ortezy kończyny górnej zalecane są również po zabiegach operacyjnych.
Dodatkowo stabilizacja stawu barkowego przekłada się na poprawę postawy ciała. To wpływa na lepsze efekty fizjoterapii i gwarantuje odciążenie ramion i odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa. Taka orteza obojczyka polecana jest zwłaszcza w przypadku dzieci albo osób, u których fizjoterapia i ćwiczenia to zbyt mało.
Wybór odpowiedniej ortezy kończyny górnej
Każdy dostępny sprzęt medyczny służący do stabilizowania kończyny górnej jest wykonany z certyfikowanych materiałów. Są one przyjemne w dotyku, nie powodują też podrażnień i otarć na skórze. Możesz z łatwością je czyścić. Każda orteza obojczyka dostępna w ofercie powinna być fachowo dopasowana do Twojego ciała. Możesz to wykonać samodzielnie albo pozostawić do aplikacji fizjoterapeucie lub ortopedzie. Wybór zależy głównie od tego, jaka orteza barku została Ci zalecona.