Sprzęt ortopedyczny

ElektrostymulacjaPokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Elektrostymulacja zwana też inaczej elektrolecznictwem, to  dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym i przeciwbólowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych oraz ginekologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Celem elektrostymulacji jest złagodzenie bólu (TENS) i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków, a także poprawia siłę i funkcje mięśni (EMS). Do zabiegów elektrostymulacji służy specjalne urządzenie medyczne zwane elektrostymulatorem TENS / EMS.

Elektrostymulacja TENS

TENS to zabieg fizykalny (fizykoterapia) służący do niwelowania objawów bólu w różnych jednostkach chorobowych i kontuzjach układu ruchu.W fizykoterapii do zabiegów TENS służą specjalne aparaty medyczne zwane elektrostymulatorami przeciwbólowymi TENS.

Elektrostymulator TENS

Elektrostymylator TENS to przebadane klinicznie i technicznie urządzenie do zabiegów fizykoterapii, mające zastosowanie w walce z bólem, zarówno tym ostrym jak i przewlekłym. Elektrostymulacja prądami TENS to zabieg przeciwbólowy, który jest wykonywany obecnie praktycznie wszędzie zarówno w placówkach rehabilitacyjnych, jak i w zaciszu domowym. Dzieję się tak za sprawą większej dostępności podręcznych elektrostymulatorów TENS o małych gabarytach i bardzo prostej obsłudze oraz niewymagających wiedzy specjalistycznej.

Takie właśnie urządzenia przeciwbólowe o nieinwazyjnym charakterze i innowacyjnych parametrach, oferujemy dla Państwa w ofercie sklepu medycznego Medicalbroker.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentowanymi produktami - Życząc Państwu udanych zakupów.

Elektrostymulatory EMS do elektrostymulacji mięśni

Elektrostymulacja mięśni EMS to zabieg wykorzystywany w fizjoterapii i sporcie do wzmocnienia oraz regeneracji tkanki mięśniowej.  Do tego celu używa się elektrostymulatory EMS nerwowo-mięśniowe, które wykorzystują impulsy elektryczne przechodzące przez skórę za pomocą specjalnych elektrod, do wywołania skurczu danego mięśnia lub grupy mięśniowej. Mają one działanie aktywne, które ma na celu trening mięśni zwiększający wytrzymałość i/lub ćwiczenie mięśni umożliwiające wzmocnienie określonych partii mięśniowych. W celu uzyskania odpowiednich proporcji ciała lub stymulacji danej funkcji ruchowej, jak to ma zastosowanie w fizjoterapii. Elektrostymulatory EMS mają też ważne działanie relaksacyjne takie jak: relaksacja mięśni sprzyjająca ich odprężeniu, zmniejszenie objawów zmęczenia mięśni oraz przyspieszenie regeneracji mięśni po dużym wysiłku na przykład po bieganiu. W ofercie sklepu Medicalbroker.pl znajdą Państwo pełną gamę tych urządzeń, w atrakcyjnych cenach i potwierdzonej jakości.

Kategorie

Promocje