Sprzęt ortopedyczny

Urządzenie uśmierzające ból Smart TENS Body Clock

329zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska 24h-48h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem 24h-48h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieSmart TENS jest wszechstronną, nowoczesną a co najważniejsze - bezpieczną i skuteczną metodą uśmierzania bólu bez anestetyków. Urządzenie Smart TENS wyposażone jest w 4 programy pracy a do tego jest niezwykle przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.


Czytaj więcej

                  

Brytyjska firma Bodyclock to lider w produkcji medycznych urządzeń do elektrostymulacji.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród. 

Urządzenia firmy Bodyclock sprawdzają się w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych oraz w domach prywatnych.

Główne zastosowania: łagodzenie bólu porodowego, łagodzenie bólów różnego pochodzenia, leczenie nietrzymania moczu u kobiet, wzmacnianie i wyszczuplanie mięśni.

Smart TENS jest wszechstronną, nowoczesną a co najważniejsze - bezpieczną i skuteczną metodą uśmierzania bólu bez anestetyków. Urządzenie Smart TENS wyposażone jest w 4 programy pracy a do tego jest niezwykle przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.

Urządzenia TENS wypracowały sobie pozytywną opinię lekarzy, którzy polecają je jako niezwykle bezpieczne i skuteczne metody uśmierzania bólu.

 

Co to jest i do czego służy TENS?

TENS, czyli przezskórna stymulacja nerwów (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) jest metodą leczenia dolegliwości bólowych.

TENS działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. TENS działa na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokują sygnały bólowe (zgodnie z Bramkową Teorią Bólu) a po drugie sprawiają, że Twoje ciało wytwarza swoje własne środki przeciwbólowe - tzw. endorfiny.

TENS do swojego działania nie potrzebuje żadnych preparatów. Brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań). Jeśli jednak istnieje taka potrzeba - można z niego korzystać jako uzupełnienie już pobieranych leków.

 

Opis poszczególnych elementów urządzenia:

 

Sposób montażu urządzenia:

W jaki sposób Smart TENS pomoże w walce z bólem?

To bardzo proste!
Przyklej wokół bolącego miejsca 4 elektrody i podłącz do urządzenia za pomocą dołączonych przewodów. Włącz urządzenie, ustaw odpowiedni dla Ciebie poziom i od razu poczujesz przyjemne masowanie. Wszechstronność tego urządzenia potwierdza fakt iż wyposażone jest ono w regulację nie tylko intensywności impulsów ale również ich głębokości. Dzięki temu masz o wiele więcej możliwości różnych ustawień urządzenia - a co za tym idzie dużo mniejsze prawdopodobieństwo że Twoje ciało przyzwyczai się i przestanie reagować na impulsy TENS.

 


Urządzenie wyposażone jest w 4 programy pomagające w walce z bólem!

Dla Twojej wygody urządzenie ma zaproprogramowane 4 specjalne programy (moduły) pracy. Każdy z nich zaprojektowany został z myślą o tym aby wywoływac inne uczucie. Do uśmierzania dręczącego Cię bólu możesz wykorzystywać każdy z tych czterech programów - poeksperymentuj i wybierz ten który jest dla Ciebie najprzyjemniejszy i najbardziej efektywny.

Krótki opis każdego z 4 programów (modułów) pracy urządzenia przedstawia poniższa tabelka:

 

Jak umieścić elektrody na ciele by skutecznie walczyć z bólem?

Odpowiednie umiejscowienie elektrod na ciele podczas stosowania urządzenia Smart TENS ma istotne znaczenie.

Najważniejszym aspektem umiejscawiania elektrod urządzenia Smart TENS jest to, by przykleić je w taki sposób by strumień TENS mógł swobodnie przepływać przez strefę bólu, bądź wzdłuż nerwów wokół bolącego miejsca. Smart TENS jest urządzeniem dwukanałowym, z dwoma zestawami przewodów i elektrod – można nim leczyć dwie strefy bólu jednocześnie.

Poniżej przedstawiamy trzy przykłady umiejscowienia elektrod na ciele aby leczyć różne typy bólu:

Ból krzyża reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują pary elektrod. Każdą z elektrod należy umiejscowić w dolnej części pleców zgodnie z rysunkiem powyżej.

Ból ramion i unieruchomiony bark reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Czarne i białe kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują 2 pary elektrod. Dwie elektrody powinny byd przyklejone z przodu ramienia, dwie kolejne z tyłu ramienia zgodnie z diagramem przedstawionym powyżej.

Migrenę, ból głowy, stres, bezsenność reprezentuje czerwona „strefa bólu”. Czarne i białe kwadraty wewnątrz tej strefy reprezentują 2 pary elektrod. Elektrody umiejscowione na tylnej stronie szyi (czarne) powinny graniczyć z linią włosów, a między nimi zachowana powinna być odległość ok. 5cm.

Na dłoniach elektrody należy umiejscowid na przestrzeni między kciukiem a palcem wskazującym (białe kwadraty). Jeśli dolegliwościom towarzyszą wymioty należy umiejscowid elektrody na wewnętrznej stronie ramienia ok. 2,5cm od kreski nadgarstka (czarny kwadrat powyżej).

Więcej diagramów z propozycjami umiejscawiania elektrod znajdą Państwo w książeczce  firmy BodyClock: dostępnej w zakładce Dodatkowe informacje:"Umiejscawianie elektrod przy elektrostymulacji TENS". 40 diagramów pomagających w skutecznym uśmierzaniu takich dolegliwości jak: bóle pleców, bóle szyi i ramion, bóle nóg, bóle rąk i dłoni, bóle brzucha, bóle głowy i migrena, neuralgie, mdłości itp.

Urządzenie ma bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane jest do uśmierzania wielu dolegliwości, m.in.:

 • bóle ramion
 • bóle menstruacyjne
 • bóle kręgosłupa
 • bóle pooperacyjne, po cesarskim cięciu


Główne zalety TENS to:

 •  wysoka skuteczność,
 • brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań) ,
 • brak interakcji z lekami


Najważniejsze cechy urządzenia:

 • szybkie uśmierzanie bólu
 • łatwa obsługa
 • 4 moduły pracy
 • niska cena
 • duży, czytelny ekranik
 • estetyka
 • możliwość regulacji głębokości impulsów
 • obrotowy zaczep do paska
 • regulator czasowy


Zawartość opakowania:

 • 4 duże przyklejane elektrody
 • Instrukcja Obsługi
 • 2 zestawy przewodów
 • Smycz
 •  2 baterie AA
 • Torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Urządzenie uśmierzające ból Smart TENS Body Clock

Urządzenie uśmierzające ból Smart TENS Body Clock

Smart TENS jest wszechstronną, nowoczesną a co najważniejsze - bezpieczną i skuteczną metodą uśmierzania bólu bez anestetyków. Urządzenie Smart TENS wyposażone jest w 4 programy pracy a do tego jest niezwykle przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.

27 innych produktów w tej samej kategorii: