Sprzęt ortopedyczny

KrioterapiaPokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Krioterapia czyli terapia zimnem, do której zalicza się m.in. terapia chłodząco - kompresyjna Cryo/Cuff, jest bardzo skuteczna w łagodzeniu bólu i obrzęku w obrębie danej części ciała. Jej działanie oparte jest na wieloletnim doświadczeniu klinicznym bazującym na leczeniu zimnem.

Krioterapia i jej działanie lecznicze

Specjaliści medyczni już jakiś czas temu dowiedli, że w wielu przypadkach procesy regeneracyjne i uzdrawiające organizmu przy zastosowaniu krioterapii wykazują niespotykaną skuteczność. Terapia zimnem ma leczniczy wpływ na kontuzję takich stawów jak: kolano, staw skokowy, stopa, nadgarstek, łokieć i bark. A sam system Cryo-Cuff ma działanie grawitacyjne, co umożliwia oddzielenie mankietu od termosu i swobodne prowadzenie fizjoterapii w trakcie chłodzenia.

Krioterapia polega na schłodzeniu danej części ciała,  ma to wpływ na znaczne zwolnienie przepływ krwi, łagodząc w ten sposób obrzęk i ból w kontuzjowanym obszarze. Zastosowanie terapii zimnem działa też pośrednio na zahamowanie procesów zapalnych w obrębie urazu, oraz łagodzi te objawy bezpośrednio po zabiegach ortopedycznych.

Kategorie

Promocje