Sprzęt ortopedyczny

Łóżka rehabilitacyjnePokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Łóżko rehabilitacyjne to funkcjonalny mebel, wspomagający codzienną opiekę nad osobami stale bądź długotrwałe leżącymi. Dzięki temu specjalistycznemu sprzętowi do rehabilitacji opieka ta jest możliwa, nie tylko w szpitalach oraz innych tego typu placówkach, lecz także w warunkach domowych, sprzyjających dochodzeniu do siebie, nawet po trudnej i uporczywej chorobie. Łóżka dla pacjentów doskonale zaspokajają potrzeby osób starszych, które ze względu na zaawansowany wiek oraz związaną z nim demencję, nie są w stanie samodzielnie wykonywać wokół siebie czynności pielęgnacyjnych oraz codziennej toalety.

Gdzie znajduje zastosowanie łóżko do rehabilitacji?

Z mebli pielęgnacyjnych najczęściej korzystają pacjenci obłożnie chorzy, niepełnosprawni, mający ograniczone możliwości motoryczne. Łóżka są również dostosowane do wymagań osób po zawałach, udarach, wylewach krwi do mózgu, a także dla pacjentów, u których stwierdzono chorobę Parkinsona lub Alzheimera. Ze względu na fakt, iż na rynku występuje sporo modeli mebli pielęgnacyjnych rozmaitych firm, a łóżko do rehabilitacji stanowi dosyć poważną inwestycję finansową, która nie podlega refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Mamy jednak na to sposób, kupując łóżko rehabilitacyjne w naszym sklepie medycznym otrzymują państwo fakturę, którą można przedstawić w MOPS lub PCPR, otrzymując w ten sposób dofinansowanie do 60% wartości łóżka. Pamiętać należy o tym że, model łóżka każdorazowo należy dostosować do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Jak działają łóżka rehabilitacyjne?

Nowoczesne posłania pielęgnacyjne stanowią profesjonalne mechanizmy wykorzystujące zaawansowane technologie w służbie zdrowia ludzkiego, oraz optymalnej wygody dla osoby leżącej i jej opiekuna. Posłanie może zostać wyposażone w funkcje wspierające leczenie konkretnych dolegliwości i przypadków medycznych, dlatego zakup odpowiedniego łóżka  dobrze jest skonsultować wstępnie z lekarzem prowadzącym pacjenta, oraz z fizjoterapeutą. Leże elektroniczne posiada praktyczny pilot, dzięki któremu osoba leżąca może sama sterować konstrukcją, gdy nie ma w pobliżu żadnej innej osoby. Łóżka mają regulowane ułożenie poszczególnych obszarów, jak strefa głowy, tułowia czy nóg. Większość posłań rehabilitacyjnych wyposażona jest w praktyczne kółka, które pozwalają na stosunkowo łatwe przemieszczanie pomiędzy pokojami. Sprzęt rehabilitacyjny również składa się w dogodny i ergonomiczny sposób, dzięki czemu możliwy jest dalszy bezproblemowy transport.

Dodatkowe wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne to nie tylko zautomatyzowany szkielet, ale także szereg akcesoriów mających za zadanie maksymalnie ułatwić egzystencję pacjenta. Wymienić tu można chociażby wygodne materace przeciwodleżynowe, które mogą unieruchomionym osobom zaoszczędzić cierpienia oraz dodatkowego bólu. Łóżka posiadają ponadto różnego rodzaju chwytaki i wysięgniki służące chorym, którzy, korzystając z odpowiednich narzędzi są w stanie zmienić pozycję ciała. Dla osób mających kończyny w gipsie również przewidziano użyteczne wyciągi. Oczywiście w opiece nad pacjentem używa się wielu preparatów medycznych i artykułów kosmetycznych, stąd też uzasadnione jest występowanie zintegrowanych szafek, szuflad, czy pojemników, w których można to wszystko umieścić. Nowoczesne łóżko do rehabilitacji umożliwia kompleksowe zajęcie się pacjentem, łącznie z przeprowadzeniem dokładnej kąpieli bez konieczności opuszczania posłania.

Kategorie

Promocje