Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia
Nowość

Orteza biodra dla dziecka Swash GO Camp Scandinavia

  • Orteza SWASH GO zapewnia stabilizację bioder, poprawę postawy i komfort ruchu dla dzieci. Innowacyjny design wspiera prawidłowy rozwój. Idealne wsparcie rehabilitacyjne.
Obejma uda
Obejma miednicy
Rozmiar
6 000,00 PLN
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Produkt dostępny
Produkt dostępny
Bezpieczne zakupy

Orteza biodra dla dziecka Swash GO

Orteza Swash GO to zaawansowane urządzenie ortopedyczne zaprojektowane specjalnie dla dzieci, które wymaga szczególnego wsparcia bioder. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, Swash GO zapewnia stabilizację bioder, zapobiegając nadmiernemu przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej, jednocześnie ustawiając kręgosłup w bardziej fizjologicznej pozycji.

Kluczowe korzyści ortezy Swash GO:

  1. Stabilizacja bioder: Swash GO skutecznie stabilizuje biodra, pomagając w utrzymaniu ich w optymalnej pozycji. To kluczowe dla zapobiegania deformacjom i umożliwienia prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.

  2. Poprawa postawy i funkcjonalności: Orteza ustawia kręgosłup w bardziej fizjologicznej pozycji, co zwiększa płaszczyznę podparcia. W pozycji siedzącej dziecko może uwolnić ręce z podporu, co ułatwia codzienne czynności i poprawia komfort.

  3. Płynna zmiana zakresu odwiedzenia: Specjalny mechanizm przegubowy umieszczony z tyłu pasa biodrowego umożliwia płynną zmianę zakresu odwiedzenia w stawach biodrowych podczas ruchu zgięcia. To zapewnia naturalny ruch i większą swobodę podczas poruszania się.

  4. Precyzyjne ustawienie kończyn: System przegubów, umieszczony z tyłu pasa biodrowego oraz przy mankietach udowych, pozwala na dokładne ustawienie zakresu odwiedzenia w stawach biodrowych oraz kończyn dolnych w żądanej pozycji. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie ortezy do indywidualnych potrzeb dziecka.

  5. Ergonomiczny design: Pas biodrowy i mankiety udowe są zaprojektowane tak, aby pomagać w ustawieniu bioder i kręgosłupa we właściwej pozycji. Orteza jest lekka, komfortowa i łatwa do noszenia przez dziecko, co jest kluczowe dla długoterminowego użytkowania.

  6. Wsparcie podczas stania i chodzenia: Przeguby zamontowane na tylnej ścianie kosza biodrowego umożliwiają bardzo precyzyjne ustawienie odwiedzenia kończyn podczas stania i chodzenia w aparacie Swash GO. To wspomaga prawidłową biomechanikę ruchu i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Podsumowanie

Orteza biodra dla dziecka Swash GO to innowacyjne rozwiązanie rehabilitacyjne, które łączy stabilizację, funkcjonalność i komfort użytkowania. Dzięki zaawansowanemu systemowi przegubów oraz ergonomicznemu designowi, Swash GO wspiera prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, poprawia jego postawę i umożliwia większą swobodę ruchu. To idealne wsparcie dla dzieci potrzebujących specjalistycznej opieki ortopedycznej.'

Orteza SWASH GO to nowa generacja modelu SWASH Low Profile.

Wskazania dla ortezy SWASH:

Porażenie mózgowe. Spastyczna diplegia i tetraplegia. Ryzyko dysfunkcji stawu biodrowego. Rozszczep kręgosłupa. Możliwość stosowania jako aparatu nocnego. Po podaniu toksyny botulinowej. Pooperacyjna stabilizacja stawu biodrowego.

Przeciwwskazania:

Zwichnięcie stawu biodrowego. Stały lub dynamiczny przykurcz zgięciowy w stawie biodrowym >20°. Zbyt silne przywodziciele. Zbyt krótkie przywodziciele, uniemożliwiające przyjęcie pozycji siedzącej w aparacie SWASH™. Dyskinetyczne porażenie mózgowe. Zbyt duże wymiary pacjenta w stosunku do rozmiaru aparatu SWASH™.

 

without swash       with swash

z  SWASH                   bez SWASH

 

Jak stosować ortezę SWASH GO:

• Zanim pacjent przystąpi do użytkowania ortezy nieodzowne jest uważne przeczytanie niniejszej instrukcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, przed zastosowaniem aparatu, należy zawsze skonsultować się z lekarzem prowadzącym, technikiem ortopedycznym lub punktem sprzedaży, w którym został on nabyty.

Korzystanie z niniejszej ortezy możliwe jest wyłącznie na wskazanie lekarza, który właściwie dobierze rozmiar  do budowy anatomicznej i potrzeb pacjenta. Cały proces noszenia musi być kontrolowany przez lekarza specjalistę lub wykwalifikowanego technika ortopedycznego. Nie należy dokonywać w aparacie żadnych niezalecanych modyfikacji.

• Produkt nie powinien być nigdy używany do innych celów niż przewidziane w zleceniu lekarskim. Nie należy pozwalać, aby bawiły się nim dzieci.

• Ogólne zalecenia dotyczące użytkowania oraz szczegółowe wskazania lekarza specjalisty powinny być zawsze przestrzegane. Niezbędna jest częsta kontrola przebiegu leczenia przez lekarza. W przypadku pojawienia się skutków ubocznych, należy go o nich niezwłocznie powiadomić.

• Lekarz prowadzący powinien zostać poinformowany o wystąpieniu ewentualnych zmian skórnych. Aby uniknąć przyspieszonego zużycia wyściółki, nie należy używać w jej sąsiedztwie kremów przeznaczonych do stosowania miejscowego. Niniejszy produkt nie zawiera lateksu.

• Należy upewnić się, że w miejscach podparcia narażonych na nacisk skóra nie jest uszkodzona ani nadwrażliwa. Mankiety powinny być mocno dociśnięte, nie mogą one jednak tamować krążenia żylnego ani wywoływać u użytkownika poczucia dyskomfortu.

• Niedopuszczalne jest stosowanie ortezy podczas kąpieli, pod prysznicem, na plaży czy w basenie ze względu na ryzyko uszkodzenia jej ruchomych części.

• Przed każdorazowym zastosowaniem aparatu należy dokładnie sprawdzić wszystkie jego elementy. W razie stwierdzenia, że którykolwiek z nich nie znajduje się w idealnym stanie, niezbędne jest zastąpienie go oryginalną częścią zamienną przed dalszym użytkowaniem ortezy.

• Należy zwrócić szczególną uwagę na przeguby, które powinny być mocno przymocowane, umożliwiając jednocześnie swobodne poruszanie.

• W celu uniknięcia ryzyka pochwycenia palców lub dłoni, należy unikać manipulowania przy szynach aparatu w trakcie jego użytkowania. Można go stosować wyłącznie po uprzednim zmontowaniu wszystkich części, włącznie z elementami tekstylnymi.

• Niezbędne jest dbanie o właściwą higienę osobistą i regularne czyszczenie ortezy. Nie należy montować wkładek ani elementów tekstylnych przed ich całkowitym wysuszeniem.

UWAGA

Ten produkt powinien być montowany wyłącznie przez certyfikowanego specjalistę.


 

Do pobrania
To jest wyrób medyczny
Używaj go zgodnie z instrukcją stosowania lub etykietą.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel