Sprzęt ortopedyczny

Ortezy i Stabilizatoryna stronę
Pokazuje 1 - 100 z 754 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 754 elementów

Orteza to aparat ortopedyczny stabilizujący daną cześć ciała bardzo często zastępujący gips. Jego głównym zadaniem jest usztywnienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Ze względu na rodzaje leczonych obrażeń, ortezy i stabilizatory ortopedyczne podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne)

Kupuj tylko sprawdzone ortezy i stabilizatory ortopedyczne!

Ortezy i stabilizatory to zaopatrzenie ortopedyczne, które jest niezbędne w nagłych urazach, kontuzjach sportowych, jak również służy do wspomagania rehabilitacji w schorzeniach przewlekłych. Teraz wszystkie tego typu produkty rehabilitacyjne są dla Państwa dostępne w sklepie medycznym Medicalbroker.pl.
W tym dziale chcielibyśmy zaproponować Państwu zarówno ortezy jaki i stabilizatory ortopedyczne najwyższej, światowej jakości z branży zaopatrzenia ortopedyczno - rehabilitacyjnego. Naszym celem jest zaprezentowanie wszystkich najlepszych marek i rozwiązań w jednym miejscu. Ofertę tą będziemy na bieżąco aktualizować i powiększać wraz z Państwa oczekiwaniami i sugestiami.

W jakim celu stosujemy ortezy i stabilizatory?

Celem zaopatrzenia ortopedycznego jest wspieranie naturalnych funkcji ruchowych organizmu, zapewniające w zależności od potrzeb stabilizację, unieruchomienie, odciążenie i/lub korygowanie niewłaściwej pozycji ciała. W skład zaopatrzenia ortopedycznego wchodzą: Ortezy, stabilizatory, aparaty ortopedyczne, tutory, łuski, szyny, gorsety, sznurówki, pasy, kołnierze szyjne, opaski uciskowe, ochraniacze, kaski i inne.

Orteza - co to słowo oznacza?

Orthosis - z greckiego ”utrzymany w pionie, wyprostowany, sztywny” lub ”korygowanie niedostosowania się” Ortezy to konstrukcje zewnętrzne (zakładane bezpośrednio na ciało) przeznaczone do wywierania kontrolowanego działania na wybrane okolice kończyn i tułowia, stosowane dla poprawy warunków statycznych i funkcjonalnych u osób z wrodzonymi i nabytymi schorzeniami narządów ruchu, dysfunkcjami spowodowanymi przez zmiany strukturalne, mięśniowe, zaburzenia obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Celem zaopatrzenia ortopedycznego jest wspieranie naturalnych funkcji ruchowych organizmu, zapewniające w zależności od potrzeb stabilizację, unieruchomienie, odciążenie i/lub korygowanie niewłaściwej pozycji ciała.

Ortezy i kryteria ich podziału

1. Anatomia – według miejscowienia i oddziaływania na daną część ciała

2. Funkcja

  • Kompresja (sport, ochrona, profilaktyka)
  • Stabilizacja (pooperacyjne, pourazowe, limitujące zakres ruchu)
  • Kompensacja (wspierające mobilność układu ruchu)
  • Korekta (pooperacyjne)

3. Konstrukcja

  • Materiał miękki (np. dzianiny, pianki itp.)
  • Konstrukcje twarde / sztywne (np. stopy metali lekkich, kompozyty, laminaty, tworzywa spienione twarde PP, PE)

4. Design

  • Produkowane seryjne
  • Na indywidualne zamówienie

 

Ortezy i często używana terminologia kliniczna w nazwach stabilizatorów ortopedycznych:


SEWHO - Shoulder Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę górną)

HFO - Humeral Fracture Orthosis (orteza ramienia)

EWHO - Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca łokieć, nadgarstek i dłoń)

WHO - Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca nadgarstek i dłoń)

HO - Hand Orthosis (orteza dłoni)

HKAFO - Hip Knee Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę dolną wraz ze stawem biodrowym)

KAFO - Knee Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę dolną)

KO - Knee Disarticulation [Orthosis] (orteza stawu kolanowego)

AFO - Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca staw skokowy i stopę)

DAFO - Dynamic Ankle Foot Orthosis (dynamiczna orteza obejmująca staw skokowy i stopę)

FO - Foot Orthosis (orteza stopy, wkładki ortopedyczne)

Jak dobrać właściwą ortezę?

Sklep medyczny Medicalbroker.pl ma w swojej ofercie ortezy przeznaczone na różne części ciała, sprawdzające się w licznych przypadkach zdarzeń klinicznych. Aby orteza mogła być naprawdę pomocna, musi zostać dopasowana odpowiednio do indywidualnego przypadku. Doboru produktu i wyboru prawidłowego rozmiaru powinien dokonywać doświadczony lekarz lub fizjoterapeuta. Nasze ortezy wyróżniają się przede wszystkim wysokim poziomem funkcjonalności. A starannie wyselekcjonowani  producenci  zwracają szczególną uwagę na jak najwyższy poziom komfortu i wygody użytkowania, ponieważ chcemy, by nasze produkty niosły zarówno ulgę jak i szybką pomoc.

Orteza musi dobrze wyglądać!

Wygląd ma znaczenie... Tak się składa, że w Medicalbroker.pl, uważamy, iż nie wystarczy, by ortezy były tylko funkcjonalne i wygodne. Powinny one także świetnie wyglądać. Nie ma znaczenia, czy korzystasz ze swojego stabilizatora non stop, czy zakładasz go tylko na okres rehabilitacji. Jeśli Używasz ortezę z naszego sklepu medycznego, to nie Starasz się jej ukrywać przez wzrokiem innych ludzi. Funkcjonalność, wygoda i design w równym stopniu wpływają na lepszą jakość życia. Nasz fizjoterapeuta chętnie pomoże Ci w wyborze właściwej ortezy.

 

Kategorie

Promocje