Sprzęt ortopedyczny

Ortezy barkuPokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Ortezy barku, które państwu rekomendujemy sklepie medycznym medicalbroker.pl, to wysokiej klasy aparaty ortopedyczne wykorzystywane przy wielu schorzeniach obręczy barkowej. W ofercie znajdują się m.in. orteza odwodząca staw barkowy, stosowana pooperacyjnie - usztywniajaco na ramię i bark, temblak ortopedyczny oraz kamizelka typu Dessault - zalecana przy nagłych urazach kończyny górnej z wymaganym unieruchomieniem barku, elestyczny stabilizator na bark i ramię wskazany przy rehabilitacji urazów sportowych, a także  jego wersja neurologiczna coraz częściej zakładana w fizjoterapii niedowładów połowiczych ręki.

Orteza barku i stabilizator stawu ramienno-barkowego


Orteza barku podobnie jak i stabilizator stawu barkowego,
mają najróżniejsze zastosowania, oraz budowę dopasowaną do anatomicznego kształtu tej części ciała. Najważniejszym zadaniem ortezy barku jest stabilizacja stawu ramienno-barkowego po jego wybiciu, złamaniu i bólu związanego ze stanem zapalnym tej części kończyny górnej. Nasze stabilizatory na bark są też często wykorzystywane w rehabilitacji po uszkodzeniu stożka rotatorów i udarze mózgu. Dzieję się to dlatego iż posiadają one specjalną budowę anatomiczną, a materiał z którego jest wykonana orteza barku, jest bardzo cienki i oddychający, zupełnie jak druga skóra. O wytrzymałości tego typu stabilizatorów niech świadczy fakt, iż sięgają po nie najczęściej wyczynowi sportowcy. Zresztą najlepiej jeśli przekonają się Państwo o tym sami. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym!

Stabilizatory na bark są na ogół nieco cieńsze i bardziej elastyczne niż orteza barku. Chociaż nie zawsze tak bywa.Nie ma to aż takiego znaczenia w przypadku aktywnych ortez na bark, które też są lekkie i wygodne w użytkowaniu.


Jaka działa orteza barkowa?


Orteza na bark ma za zadanie wywierać odpowiedni ucisk na mięśnie i tym samym stabilizować całą okolicę barku.Należy pamiętać że zaopatrzenie ortopedyczne tej części ciała stabilizuję też pośrednio obojczyk i ramie. Wynika to z łańcucha ruchowego kończyny górnej i obręczy barkowej. Ortezy i stabilizatory barku nie ograniczają ruchomości stawów w żadnym zakresie. Takie profesjonalne opaski na bark są bardzo wygodnym zaopatrzeniem ortopedycznym pozwalającym na ochronę kontuzjowanego barku. Ortezy i stabilizatory barku ogrywają też bardzo ważną rolę w profilaktyce bolesnego barku i kontuzjach sportowych. Wybierając ten produkt w naszym sklepie medycznym, otrzymujesz gwarancję jakości wykonania i skuteczności terapeutycznej, jaką posiadają wszystkie ortezy i stabilizatory dostępne w medicalbroker.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich klientów, do zapoznania się z pełną ofertą ortez barku w tym dziale. Życzymy udanych zakupów.

Kategorie

Promocje