Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kręgosłupa
Ortezy kręgosłupa słowo orteza z greckiego orthosis znaczy utrzymujący w pozycji pionowej, wyprostowanej czy usztywnionej. Ortezy kręgosłupa dostępne w sklepie medycznym Medicalbroker.pl, takie jak m.in. gorset ortopedycznypas lędźwiowykorektor postawy czy stabilizator tułowia mają zastosowanie w unieruchamianiu kręgosłupa, zwiększaniu mob...
Ortezy kręgosłupa słowo orteza z greckiego orthosis znaczy utrzymujący w pozycji pionowej, wyprostowanej czy usztywnionej. Ortezy kręgosłupa dostępne w sklepie medycznym Medicalbroker.pl, takie jak m.in. gorset ortopedycznypas lędźwiowykorektor postawy czy stabilizator tułowia mają zastosowanie w unieruchamianiu kręgosłupa, zwiększaniu mobilności przy bólach pleców, korekcji nieprawidłowej postawy oraz ustabilizowaniu i odciążeniu obszaru urazu kręgosłupa.

Zadania, które stoją przed ortezami kręgosłupa

Za sprawą ortezy kręgosłupa, obszar dotknięty kontuzją zostaje całkowicie unieruchomiony, lub jeśli taki jest cel terapii jego ruchomość zostaje stopniowo zwiększana w miarę postępu rehabilitacji.

✔ Ważną funkcją ortez kręgosłupa jest użycie ich w celu korekcji postawy i zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa, tutaj wykorzystuję się specjalne prostotrzymacze i gorsety ortopedyczne.
✔ Drugą istotna rolą jaką odgrywa orteza kręgosłupa w procesie leczenia, jest odciążenie i stabilizacja odcinka lędźwiowo-krzyżowego, na przykład w przypadku bólów krzyża, rwy kulszowej, lumbago czy dyskopatii L5-S1. To zadanie bezbłędnie wykonują pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne.
✔ Trzecią poważną grupą użytkowników stabilizatorów kręgosłupa, są osoby borykające się z osteoporozą (złamania kompresyjne trzonów kręgów) i chorobami reumatycznymi typu ZZSK (Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). Tutaj z pomocą przychodzą wysokie ortezy tułowia ze stalkami i fiszbinami oraz sztywne gorsety wyprostne typu gorset Jewetta czy prostotrzymacz wg Taylora.
Więcej

Ortezy kręgosłupa  Jest 142 produktów.

Podkategorie

 • Gorsety ortopedyczne

  Gorsety ortopedyczne to niezwykle ważny dział medicalbroker.pl, gdzie znajdziesz ortezy tułowia dla, których priorytetowa jest stabilizacja ortotyczna kręgosłupa. W tej kategorii naszego sklepu medycznego kupisz gorsety na kręgosłup piersiowo - lędźwiowy takie jak m.in. gorset Jewetta, gorset na skoliozę czy wysoką sznurówkę z podpaszkami.

  Czy gorset ortopedyczny pomaga?

  Mechaniczne działanie gorsetów ortopedycznych i wysokich sznurówek, stosowanych w zaopatrzeniu odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa, polega na ograniczeniu ruchów w stawach międzykręgowych oraz zwiększeniu ciśnienia hydro-pneumatycznego w jamie brzusznej. Efektem tego działania jest poprawa stabilizacji strukturalnej kręgosłupa, korzystniejsze rozłożenie osiowych sił usztywniających oraz przeciwdziałanie zniekształceniom . Rodzaj i umiejscowienie zmian w kręgosłupie decydują o punktach przyłożenia sił, ich kierunku działania i wielkości, a więc o rodzaju odpowiedniej konstrukcji ortopedycznej danej ortezy kręgosłupa. Pełne wykorzystanie tych sił możliwe jest pod warunkiem dokładnego dopasowania gorsetu. Niedopasowany gorset ortopedyczny nie wywiera praktycznie żadnego działania terapeutycznego i niepotrzebnie obciąża pacjenta, stwarzając mu wiele niewygód. Dlatego reasumując gorset ortopedyczny nie jest zabawką należy go odpowiednio dopasować i używać a wtedy spełni swoją leczniczą rolę.

  Działanie gorsetu ortopedycznego.

  Chcąc ograniczyć ruchy kręgosłupa w celu jego stabilizacji lub korekcji, musimy tak rozłożyć naciski wywierane przez dany gorset ortopedyczny kręgosłupa, aby siły skrajne działały w jak największej odległości od punktu przyłożenia siły środkowej. Żaden jednak z wysokich ortez kręgosłupa czy nawet gorsetów Jewetta nie ma wpływu na połączenia międzykręgowe powyżej poziomu Th 6 (6 krąg piersiowy). Przy lokalizacji zmian powyżej tego poziomu uzupełniam gorset wspornikami bródkowo - potylicznymi ujmując również szyjny odcinek kręgosłupa np. orteza półgorsetowa .

  Celowo dobrane konstrukcje gorsetowe, ograniczające zakres ruchów kręgosłupa i wpływające na przebieg linii jego obciążenia, stosujemy głównie w stanach naruszających wydolność struktury kostnej np. zmiany nowotworowe, uszkodzenia pourazowe, procesy demineralizacyjne (osteoporoza) . Gorset i specjalna orteza kręgosłupa stosowana jest w przebiegu przewlekłych procesów zapalnych, np. w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa - ZZSK. Tu zadaniem jej jest ograniczenie ruchów w stawach międzykręgowych a pośrednio zmniejszenie bólów oraz ograniczenie zniekształcenia w przebiegu kostnienia więzadeł.

 • Pasy lędźwiowe

  W bogatej ofercie sklepu internetowego medicalbroker.pl nie może zabraknąć ortez na kręgosłup lędźwiowy są to niezawodne  pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne - tak często polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów w całej Polsce.

  Pas ortopedyczny i gorset lędźwiowy - zalety i działanie

  Zawsze chętnie przypominamy klientom że przy zmianach typu zwyrodnieniowego, bólach korzeniowych spowodowanych uciskiem, zlokalizowanych w odcinku lędźwiowym i krzyżowym stosujemy na ogół pasy ortopedyczne i/lub gorsety lędźwiowo-krzyżowe typu Williamsa lub Hohmana współczesne wersję tych ortez posiadają wygodne zapięcia na rzepy oraz nierzadko wkładki masujące bolesną okolicę L-S.

  Działanie tych pasów i sznurówek ortopedycznych polega głównie na podtrzymywaniu trzewi i zwiększaniu ciśnienia na narządy jamy brzusznej. Wpływając pośrednio na zredukowanie wielkości nacisków osiowych w okolicach dotkniętych zmianami podczas schylania się i prostowania kręgosłupa. Pasy lędźwiowe obok zwiększenia nacisku na trzewia, zmniejszają mechanicznie lordozę lędźwiowego odcinka kręgosłupa, zwalniając ucisk korzeni w otworach międzykręgowych i odciążając napięte mięśnie grzbietu.

 • Korektory postawy

  Korektor postawy czyli prostotrzymacz jak sama nazwa na to wskazuje, mam za zadanie utrzymać prawidłową czyli prostą sylwetkę naszego ciała. Mamy tu na myśli oczywiście górny odcinek kręgosłupa. Nie należy się jednak spodziewać iż, elastyczne ortezy wyprostują nas na efekt „przywiązania do kija”. Korektory postawy dostępne w naszym sklepie medycznym, mają za zadanie aktywnie wspierać mięśnie przykręgosłupowe do prawidłowego ustawienia zarówno łopatek jak i barku. Prawidłowe założenie i dopasowanie korektora postawy gwarantuje prawidłowe odchylenie kręgosłupa do osi pionowej w takim stopniu, w jakim jest to na dany dzień możliwe u osoby. Z dnia na dzień noszenie prostotrzymacza działa tak jak wykonywanie regularnych ćwiczeń, gdy prostując plecy stopniowo redukujemy skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Kupując korektor postawy w naszym sklepie masz gwarancje otrzymania produktu, który nie obniży Ci komfortu codziennego funkcjonowania, a wręcz go poprawi.

na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 142 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 142 elementów

Kategorie

Promocje