Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kręgosłupana stronę
Pokazuje 1 - 100 z 107 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 107 elementów
Ortezy kręgosłupa słowo orteza z greckiego orthosis znaczy utrzymujący w pozycji pionowej, wyprostowanej czy usztywnionej. Ortezy kręgosłupa dostępne w sklepie medycznym Medicalbroker.pl, takie jak m.in. gorset ortopedycznypas lędźwiowykorektor postawy czy stabilizator tułowia mają zastosowanie w unieruchamianiu kręgosłupa, zwiększaniu mobilności przy bólach pleców, korekcji nieprawidłowej postawy oraz ustabilizowaniu i odciążeniu obszaru urazu kręgosłupa.

Zadania, które stoją przed ortezami kręgosłupa

Za sprawą ortezy kręgosłupa, obszar dotknięty kontuzją zostaje całkowicie unieruchomiony, lub jeśli taki jest cel terapii jego ruchomość zostaje stopniowo zwiększana w miarę postępu rehabilitacji.
✔ Ważną funkcją ortez kręgosłupa jest użycie ich w celu korekcji postawy i zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa, tutaj wykorzystuję się specjalne prostotrzymacze i gorsety ortopedyczne.
✔ Drugą istotna rolą jaką odgrywa orteza kręgosłupa w procesie leczenia, jest odciążenie i stabilizacja odcinka lędźwiowo-krzyżowego, na przykład w przypadku bólów krzyża, rwy kulszowej, lumbago czy dyskopatii L5-S1. To zadanie bezbłędnie wykonują pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne.
✔ Trzecią poważną grupą użytkowników stabilizatorów kręgosłupa, są osoby borykające się z osteoporozą (złamania kompresyjne trzonów kręgów) i chorobami reumatycznymi typu ZZSK (Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). Tutaj z pomocą przychodzą wysokie ortezy tułowia ze stalkami i fiszbinami oraz sztywne gorsety wyprostne typu gorset Jewetta czy prostotrzymacz wg Taylora.


Jaki jest podział ortez kręgosłupa?


Czy wiesz że ortezy kręgosłupa to nic innego jak, między innymi:gorset ortopedyczny pas lędźwiowy kołnierz szyjny sznurówka ortopedyczna.Taki sprzęt ortopedyczny ma na celu chronić i stabilizować kręgosłup na każdym z poszczególnych jego odcinków. Dobrze dobrana orteza tułowia to połowa sukcesu w walce z bólem pleców i szyi. Jeśli musisz zastosować kręgosłupa kołnierz ortopedyczny - Skontaktuj się z nami i wybierz najlepszy gorset ortopedyczny korzystając z doświadczenia ekspertów!


Kołnierz ortopedyczny - ortezy kręgosłupa szyjnego

Kołnierz ortopedyczny stabilizuję i usztywnia odcinek szyjny kręgosłupa nie obciążając przy tym obojczyka. Ochrania szyję i ustawia ją w pozycji bezpiecznej podczas zaburzeń związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi, dyskopatią, migrenami szyjnym bądź uszkodzeniami mechanicznymi w górnym odcinku kręgosłupa. Kołnierze ortopedyczne są z powodzeniem stosowane w rehabilitacji oraz w celu zmniejszenia ryzyka powikłań pooperacyjnych. można także stosować, w przypadkach schorzeń reumatycznych szyjnego odcinka kręgosłupa, wspomaga on mięśnie szyi oraz odciążają kręgosłup. Kołnierze ortopedyczne częściowo unieruchamiają oraz korygują odcinek szyjny kręgosłupa, podpierając jak również stabilizując szyję. Ortopedyczny kołnierz szyjny może przydać się także w leczeniu urazów żuchwy. Kołnierze ortopedyczne dostępne w naszym sklepie medycznym, są bardzo łatwe w aplikacji i elegancko wtapiają się w codzienną garderobę, ich zastosowanie zapewnia użytkownikom szybki powrót do zdrowia!


Gorset ortopedyczny - Orteza tułowia

Gorset ortopedyczny zalecany jest do stabilizacji całego tułowia szczególnie odcinka piersiowego lędźwiowego i krzyżowego. W przypadku odcinka lędźwiowo-krzyżowego doskonale sprawdzają się półsztywne i bardziej elastyczne pasy lędźwiowe, kiedyś częściej nazywane sznurówkami ortopedycznymi, a to ze względu na sposób dopasowywania ich do ciała za pomocą specjalnych sznurówek wbudowanych w takim.


Pas ortopedyczny lędźwiowy

Współczesny pas ortopedyczny dopasowuję się i zapina za pomocą specjalnych rzepów, które są łatwiejsze w obsłudze - Co nie jest bez znaczenia dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa o różnym pochodzeniu, jak m.in. lumbago, rwa kulszowa, osteoporoza, dyskopatia, artretyzm, skolioza czy zmiany reumatyczne ZZSK.

Kategorie

Promocje