Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kręgosłupana stronę
Pokazuje 1 - 100 z 147 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 147 elementów
Ortezy kręgosłupa słowo orteza z greckiego orthosis znaczy utrzymujący w pozycji pionowej, wyprostowanej czy usztywnionej. Ortezy kręgosłupa dostępne w sklepie medycznym Medicalbroker.pl, takie jak m.in. gorset ortopedycznypas lędźwiowykorektor postawy czy stabilizator tułowia mają zastosowanie w unieruchamianiu kręgosłupa, zwiększaniu mobilności przy bólach pleców, korekcji nieprawidłowej postawy oraz ustabilizowaniu i odciążeniu obszaru urazu kręgosłupa.

Zadania, które stoją przed ortezami kręgosłupa

Za sprawą ortezy kręgosłupa, obszar dotknięty kontuzją zostaje całkowicie unieruchomiony, lub jeśli taki jest cel terapii jego ruchomość zostaje stopniowo zwiększana w miarę postępu rehabilitacji.

✔ Ważną funkcją ortez kręgosłupa jest użycie ich w celu korekcji postawy i zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa, tutaj wykorzystuję się specjalne prostotrzymacze i gorsety ortopedyczne.
✔ Drugą istotna rolą jaką odgrywa orteza kręgosłupa w procesie leczenia, jest odciążenie i stabilizacja odcinka lędźwiowo-krzyżowego, na przykład w przypadku bólów krzyża, rwy kulszowej, lumbago czy dyskopatii L5-S1. To zadanie bezbłędnie wykonują pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne.
✔ Trzecią poważną grupą użytkowników stabilizatorów kręgosłupa, są osoby borykające się z osteoporozą (złamania kompresyjne trzonów kręgów) i chorobami reumatycznymi typu ZZSK (Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). Tutaj z pomocą przychodzą wysokie ortezy tułowia ze stalkami i fiszbinami oraz sztywne gorsety wyprostne typu gorset Jewetta czy prostotrzymacz wg Taylora.

Kategorie

Promocje