Sprzęt ortopedyczny

Pasy lędźwiowePokazuje 1 - 94 z 94 elementów
Pokazuje 1 - 94 z 94 elementów

W bogatej ofercie sklepu internetowego medicalbroker.pl nie może zabraknąć ortez na kręgosłup lędźwiowy są to niezawodne  pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne - tak często polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów w całej Polsce.

Pas ortopedyczny i gorset lędźwiowy - zalety i działanie

Zawsze chętnie przypominamy klientom że przy zmianach typu zwyrodnieniowego, bólach korzeniowych spowodowanych uciskiem, zlokalizowanych w odcinku lędźwiowym i krzyżowym stosujemy na ogół pasy ortopedyczne i/lub gorsety lędźwiowo-krzyżowe typu Williamsa lub Hohmana współczesne wersję tych ortez posiadają wygodne zapięcia na rzepy oraz nierzadko wkładki masujące bolesną okolicę L-S.

Działanie tych pasów i sznurówek ortopedycznych polega głównie na podtrzymywaniu trzewi i zwiększaniu ciśnienia na narządy jamy brzusznej. Wpływając pośrednio na zredukowanie wielkości nacisków osiowych w okolicach dotkniętych zmianami podczas schylania się i prostowania kręgosłupa. Pasy lędźwiowe obok zwiększenia nacisku na trzewia, zmniejszają mechanicznie lordozę lędźwiowego odcinka kręgosłupa, zwalniając ucisk korzeni w otworach międzykręgowych i odciążając napięte mięśnie grzbietu.

Kategorie

Promocje