Sprzęt ortopedyczny

Pasy lędźwiowePokazuje 1 - 73 z 73 elementów
Pokazuje 1 - 73 z 73 elementów

Pas lędźwiowy - Co to jest?

Pas lędźwiowy podobnie jak gorset ortopedyczny jest ortezą kręgosłupa, która ze względu na swoje zastosowanie może mieć różną budowę, kształt i materiał z którego została wykonana. Pas lędźwiowe dzielimy na miękkie (elastyczne stabilizatory) oraz półsztywne posiadające dodatkowe stabilizatory w postaci usztywnień termoplastycznych lub metalowych  stalek usztywniających kręgosłup lędźwiowy. Trzecią grupą są sztywne ortezy tułowia czyli gorsety ortopedyczne (gorsety lędźwiowe i krzyżowe), które mają za zadanie całkowicie stabilizować kręgosłup.

 

Kiedy stosujemy pasy lędźwiowo-krzyżowe?

Pasy lędźwiowo-krzyżowe stosujemy w przypadku bólu dolnego obszaru pleców, Bóle odcinka lędźwiowego i krzyżowego kręosłupa są jedną z najczęstszych dolegliwości neurologicznych na świecie oraz jedną z poważnych przyczyn niepełnosprawności zawodowej i utraty pracy. Przyczyny bólu dolnego odcinka kręgosłupa są różne i występują wśród ludzi w każdym wieku, zaczynając od wad wrodzonych u najmłodszych dzieci, kontuzji sportowych u osób w sile wieku, schorzeń związanych z pracą zawodową,  przez osteoporozę, dyskopatię i rwę kulszową związanych z wiekiem, aż po rzadziej występujące zmiany nowotworowe.

Jakie są rodzaje pasów ortopedycznych?

Pasy ortopedyczne tak jak wyżej wspomnieliśmy dzielimy w zależności od budowy i funkcji jaką powinny spełniać podczas użytkowania.


Jeśli chodzi o budowę to wyróżniamy 3
rodzaje pasów ortopedycznych:

 


1. Miękkie ortopedyczne sznurówki lędźwiowe, elastyczne pasy lędźwiowo-krzyżowe, sportowe pasy lędźwiowe,  pasy neoprenowe do dźwigania.


2. Półsztywne ortezy tułowia - półgorsetowe pasy kręgosłupa, pasy krzyżowo-biodrowe, pasy stabilizujące kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy, wysokie półsztywne sznurówki z podpaszkami stabilizujące cały kręgosłup.


3. Sztywne ortezy kręgosłupa - gorsety ortopedyczne, gorsety lędźwiowe i krzyżowe, gorsety Jewetta, gorsety pooperacyjne.Do najczęściej zalecanych pasów ortopedycznych na kręgosłup L-S należą ortezy funkcjonalne stosowane na konkretne dolegliwości związane z chorobami kręgosłupa i rodzajem wykonywanej aktywności sportowej i zawodowej. Należą do nich  m.in:

- pas lędźwiowy na dyskopatię,

- pas lędźwiowy do pracy fizycznej,

- pas lędźwiowy do pracy siedzącej,

- pas lędźwiowy na rwę kulszową.

- sportowy pas lędźwiowy,

- pas lędźwiowy dla kobiet w ciąży i po porodzie (pas poporodowy),

- pas lędźwiowy na osteoporozę,

- pas stabilizujący kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy,

- pas miedniczny stabilizujący stawy krzyżowo-biodrowe i spojenie łonowe.W bogatej ofercie sklepu internetowego medicalbroker.pl nie może zabraknąć ortez na kręgosłup lędźwiowy są to niezawodne  pasy lędźwiowe i sznurówki ortopedyczne - tak często polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów w całej Polsce.


Pas ortopedyczny i gorset lędźwiowy - zalety i działanie

Zawsze chętnie przypominamy klientom że przy zmianach typu zwyrodnieniowego, bólach korzeniowych spowodowanych uciskiem, zlokalizowanych w odcinku lędźwiowym i krzyżowym stosujemy na ogół pasy ortopedyczne i/lub gorsety lędźwiowo-krzyżowe typu Williamsa lub Hohmana współczesne wersję tych ortez posiadają wygodne zapięcia na rzepy oraz nierzadko wkładki masujące bolesną okolicę L-S.


Działanie tych pasów i sznurówek ortopedycznych polega głównie na podtrzymywaniu trzewi i zwiększaniu ciśnienia na narządy jamy brzusznej
. Wpływając pośrednio na zredukowanie wielkości nacisków osiowych w okolicach dotkniętych zmianami podczas schylania się i prostowania kręgosłupa. Pasy lędźwiowe obok zwiększenia nacisku na trzewia, zmniejszają mechanicznie lordozę lędźwiowego odcinka kręgosłupa, zwalniając ucisk korzeni w otworach międzykręgowych i odciążając napięte mięśnie grzbietu.

Kategorie

Promocje