Sprzęt ortopedyczny

Ortezy łokciaPokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 37 z 37 elementów
Opaski na łokieć tenisisty i golfisty oraz wysokiej klasy ortezy stawu łokciowego dostępne w sklepie Medicalbroker.pl, skutecznie odciążają lub unieruchamiają kończynę górną i łagodzą ból łokcia, co jest szczególnie ważne w przypadku leczenia kontuzji łokcia i całego ramienia, jak również przykurczy mięśni, czy też niektórych urazów tkanek miękkich. Taki sprzęt ortopedyczny  sprawdza się również podczas rehabilitacji po złamaniu lub operacji.

Oferowane przez nas ortezy na łokieć zostały wyprodukowane z certyfikowanych materiałów przebadanych klinicznie, które spełniają aktualnie obowiązujące normy wyrobów medycznych. To gwarantuje iż kupiony przez Państwa stabilizator na łokieć, będzie nie tylko komfortowy w aplikacji, ale również wytrzymały i odporny na uszkodzenie związane z przeciążeniami.


Co dają ortezy łokciowe jak - opaska na łokieć tenisisty, orteza stawu łokciowego i stabilizator łokcia?


Orteza łokcia anatomiczne przystosowuje się do użytkownika, co zapewnia najwyższy poziom wygody. Nie trzeba więc obawiać się dyskomfortu, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Taki nowoczesny stabilizator stawu łokciowego gwarantuje optymalną wentylację. Pot odprowadzany jest do warstw wierzchnich. Materiał magazynuje ciepło, co przyspiesza procesy gojenia się tkanek, a dodatkowo zmniejsza intensywność bólu.

Po stabilizator łokcia sięgają często osoby cierpiące na kontuzje sportowe, zwłaszcza ci którym dokucza tzw "łokieć tenisisty" i "łokieć golfisty". Wtedy opcją z wyboru jest opaska na łokieć tenisisty i golfisty, odciążająca przedramię na wysokości nadkłykcia kości ramiennej.

Co to jest łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty to termin określający stan pacjenta, u którego występuje ból w okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zmniejszenie siły uścisku dłoni oraz zmniejszenie funkcji kończyny górnej. Schorzenie to dotyka osoby między 35. a 55. rokiem życia. Do klinicznych objawów należy ból bocznej części łokcia, zwiększający się podczas oporowanego zgięcia grzbietowego. Jak się okazuje, na ból w tej okolicy najczęściej skarżą się nie tenisiści, ale pracownicy biurowi, informatycy, szwaczki. Dolegliwości są związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w okolicy ścięgna prostowników, głównie mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka.


5 najczęstszych uszkodzeń wywołujących łokieć tenisisty

 

1. Proces zwyrodnieniowy obejmujący przyczep początkowy mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka krótkiego.

2. Zmiany zwyrodnieniowe obejmujące ścięgno prostownika promieniowego nadgarstka krótkiego.

3. Proces degeneracyjny dotyczący przejścia mięśniowo-ścięgnistego mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka krótkiego

4. Zmiany chorobowe dotyczące przyczepu początkowego mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka długiego.

5. Zmiany patologiczne obejmują przyczep początkowy mięśnia prostownika palców.

 

Jakie są najczęstsze przyczyny łokcia tenisisty?

 

I. Przewlekłe przeciążenia fizyczne

Najczęściej podawaną przyczyną występowania łokcia tenisisty jest przeciążenie długotrwałą pracą statyczną lub dynamiczną o małym obciążeniu. Ścięgno prostownika krótkiego nadgarstka jest dodatkowo narażone na uszkodzenia, gdy staw łokciowy pozostaje w zgięciu, a mięsień wykonuje pracę ekscentryczną.

 

II. Schorzenia krążeniowo-naczyniowe

Jednym z czynników przyczyniających się do powstawania zmian zwyrodnieniowych w ścięgnie prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka  są miejsca względnego niedokrwienia. Największe znaczenie dla unaczynienia mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka ma tętnica wsteczna promieniowa, zaopatrująca bliższe 6–8 cm ścięgna. Co więcej, stwierdzono, że dolna powierzchnia przyczepu ścięgna prostowników posiada ubogie unaczynienie i może być przez to narażona na ograniczenia dopływu krwi. Powyższe informacje potwierdzają tylko fakt, że łokieć tenisisty jest schorzeniem bardzo trudnym do leczenia bez względu na to, czy bierze się pod uwagę tendinosis, czy gojenie się tkanek w stanie zapalnym.

 

III. Zwyrodnienia budowy naczyń, fibroblastów i kolagenu

W wyniku sumujących się mikrourazów powstają przewlekłe urazy z przeciążenia. Towarzyszy temu degeneracja komórek i macierzy, które nie dojrzewają prawidłowo, skutkując z czasem zwyrodnieniem ścięgna. Stan ten charakteryzuje się obecnością populacji fibroblastów, przerostem naczyń i zdezorganizowanym kolagenem. Ścięgno osób chorych na łokieć tenisisty wykazuje charakterystyczną przebudowę fibroblastów i naczyń. Dodatkowo posiada atopową tkankę ziarninową charakterystyczną dla opisanego stanu tendinosis. W przypadku występowania przerostu naczyniowo-fibroblastycznego naczynia w obrębie łokcia mają zwężone światło lub są niedrożne, co uniemożliwia poprawne gojenie.

 

Ortezy na łokieć tenisisty i nie tylko...

Mamy dla Ciebie przemyślany wachlarz produktów z zakresu medycyny sportowej i zaopatrzenia ortopedycznego, dedykowany specjalnie na staw łokciowy i jego okolice:)

"Opaski na łokieć tenisisty i golfisty" są to bardzo przydatne obecnie opaski na łokieć tenisisty, oraz stabilizatory na przyśrodkową cześć stawu łokciowego, czyli ortezy na łokieć golfisty (to te ze specjalnymi wypustkami masującymi z silikonu). Znajdziesz tutaj również ortezy celowane na konkretną przypadłość np: na zapalenie kaletki wyrostka łokciowego.


Aktywne ortezy i stabilizatory łokcia

Oprócz tego w ofercie znajdują się także aktywne ortezy z włókien kompresyjnych, pieszczotliwie nazywane "ściągaczami" łokcia (tak to te z wkładkami silikonowymi po obu stronach przedramienia),które znoszą ból, stan zapalny i obrzęk w obrębie całego stawu. W naszym internetowym sklepie medycznym medicalbroker.pl, nie zabrakło także popularnych stabilizatorów stawu łokciowego. Zabezpieczających przed zwichnięciami i skręceniami o naturze bardziej sportowej. Nie zapomnieliśmy też o ochraniaczu łokcia dla najmłodszych, czyli ortezie dla dzieci.

Nasze łokcie są wykorzystywane codziennie w bardzo dużej ilości czynności m.in: do pisania, podnoszenia lub w sportach, a każda z tych czynności oznacza inne wymagania dla stawu. Zdrowy łokieć można zginać, prostować i obracać. Po urazie lub operacji bardzo ważne jest unieruchomienie stawu. Ortezy łokcia można dostosowywać indywidualnie i w ten sposób celowo unieruchamiać łokieć.


Co daje orteza stawu łokciowego?

Każdy ruch, nawet najmniejszy, powoduje ból kontuzjowanego łokcia. Ortezy łokcia dostępne w sklepie ortopedycznym online medicalbroker.pl, naprawdę pomagają i można je indywidualnie dostosowywać w celu ograniczenia zginania i prostowania stawu. W ten sposób pacjent może unikać szkodliwych ruchów ręki.

Ortezy stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia (ROM - range of motion) są wykonane w 100% z aluminium, tak że naprawdę są „wagi lekkiej”.Jedna profesjonalna orteza łokcia może mieć wiele zastosowań. Ortezy stawu łokciowego dostępne w naszym sklepie online wspomagają leczenie, uśmierzają ból i odciążają staw. Specjalne poduszki zapewniają, że są one wygodne w noszeniu i pomagają zmniejszać obrzęk łokcia. Ortezy stosuje się na przykład po operacji lub złamaniu.


Kiedy zakładamy stabilizator łokcia?

Wszelkie urazy stawów wymagają odpowiedniego procesu leczenia, a często także długotrwałej rehabilitacji. Niezależnie od sytuacji warto zadbać o specjalistyczny i dobrze przystosowany sprzęt medyczny, który zapewni szybki powrót do zdrowia oraz złagodzi dolegliwości bólowe. Warto zainwestować w produkty dobre jakościowo, które posłużą nam na długo. W naszej ofercie posiadamy ortezy na łokieć wykonane ze specjalnych, przepuszczających powietrze materiałów, co pozytywnie wpływa na komfort noszenia.


Odpowiedni stabilizator to bezpieczeństwo po kontuzji stawu łokciowego

Oferujemy ortezy stawu łokciowego, które sprawdzą się w przypadku podrażnień, bólu, obrzęków czy wysięków. Zapewniają ulgę w bólu, dzięki temu, że wywierają ukierunkowany i kontrolowany ucisk na dotknięte zmianami mięśnie przedramienia. Stabilizowanie stawu łokciowego przydatne jest także podczas profilaktyki, szczególnie, kiedy narażamy nasz łokieć na wykonywanie powtarzających się czynności manualnych.


Komfort użytkowania i stylowy design ortezy musi być poparty certyfikatami medycznymi

Przyjazna dla skóry orteza stawu łokciowego, posiadająca specjalne antybakteryjne włókna, to skuteczna ochrona przed bakteriami oraz przykrym zapachem. Pochłanianie wilgoci przez funkcjonalne włókna, sprawia, że jest ona odprowadzana na powierzchnię materiału, skąd szybko wyparowuje. Oprócz materiałów, nasze ortezy posiadają atrakcyjny wygląd. Szczególnie ważny w przypadku, gdy ktoś zamierza nosić je profilaktycznie przez dłuższy czas. Orteza łokciowa jest wygodna do noszenia pod odzieżą, pod którą, dzięki wykorzystanym odcieniom szarości prawie się nie wyróżnia. Orteza bez uciskania i dyskomfortu pacjenta idealnie dopasowuje się do ciała.


Stabilizatory sportowe i ortezy na co dzień

Przeciążenie mięśni przedramienia prowadzi do powstania tzw. łokcia tenisisty, lub łokieć golfisty. Zmiany degeneracyjne ścięgien nie występują jedynie u aktywnych sportowców. Wręcz przeciwnie – często dotykają osoby na stanowiskach biurowych. Posiadamy ortezy na łokcie, które zostały stworzone specjalnie do tego rodzaju dolegliwości. Dzięki ukierunkowanemu i kontrolowanemu uciskowi na mięśnie orteza przynosi znaczącą ulgę w bólu.


Kategorie

Promocje