Sprzęt ortopedyczny

Ortezy na ostrogi - rozcięgno piętowePokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

Ostroga piętowa - co to jest?


Ostroga piętowa jest bolesną wyroślą kostną pojawiającą się przy przyczepie rozcięgna podeszwowego do kości piętowej. Istnieje wiele teorii starających się wyjaśnić etiologię i mechanizmy tego schorzenia.

Większość z nich bierze pod uwagę zbyt duże napięcie rozcięgna i powięzi strony podeszwowej stopy, które pociągają za okostną. Tak ukierunkowane siły trakcyjne powodują reakcję adaptacyjną organizmu polegającą na odkładaniu się tkanki kostnej.

Dlatego często wnioskujemy że powstanie ostrogi ma prawdopodobnie charakter  reakcji adaptacyjnej do zmian biomechanicznych zachodzących w naszym ciele o charakterze statycznym i dynamicznym, związanych z utratą elastyczności i pogorszeniem odżywieniem tkanek.


Jak wygląda leczenie i postępowanie terapeutyczne przy ostrogach piętowych?


Wyżej wymienione przyczyny tego problemu o charakterze hipotezy naukowej, sugerują postępowanie terapeutyczne w przypadku ostrogi piętowej wraz z zapaleniem rozcięgna podeszwowego stopy. Pacjent powinien zostać poddany przebadaniu ogólnemu dotyczącego statyki ciała. Zbyt duże przemieszczenie ciężaru ciała na przodostopie lub guz piętowy, może nadto naprężać struktury ścięgna podeszwowego stopy - albo być odpowiedzialne za zbyt twardy kontakt pięty z podłożem. Trzeba przeanalizować przyczyny nieprawidłowej statyki i usunąć je.

Ważna będzie też ocena stereotypu chodu u pacjenta oraz jakość noszonego obuwia. W tym miejscu trzeba dodać konieczność zastosowania odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego stopy jak - ortezy stopy, opaski na śródstopie oraz specjalne podpiętki i wkładki ortopedyczne, które są dostępne w sklepie internetowym Medicalbroker.pl.

Należy pamiętać że przy takim postępowaniu terapeutycznym bardzo istotne jest zbadanie ruchomości poszczególnych stawów stopy, stawów skokowych, kolanowych, biodrowych, krzyżowo-biodrowych oraz stawów kręgosłupa. Taki sposób diagnozowania wytycza plan leczenia i fizjoterapii mającego na celu trwałego usunięcia dolegliwości spowodowanych przez ostrogę piętową.

Kategorie

Promocje