Sprzęt ortopedyczny

Walkery i Buty pooperacyjnePokazuje 1 - 42 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 42 z 42 elementów

Ortezy stopowo-goleniowe Afo są skuteczniejsze od gipsu!

Wszystkie ortezy stopowo goleniowe typu AFO jak np Air select (Air walker) Aircast są wynikiem wieloletniej pracy i licznych badań naukowych przeprowadzonych przez sztab przeszkolonych i wykształconych specjalistów z dziedziny ortopedii i medycyny. Przeprowadzone testy wykazują, że leczenie funkcjonalne z zastosowaniem pneumatycznych stabilizatorów na goleń i stopę daje korzystniejsze efekty w porównaniu z leczeniem standardowym opatrunkiem gipsowym.

But ortopedyczny walker jest najlepszym stabilizatorem stawu skokowego i stopy

Doskonałym przykładem są badania, których celem była ocena możliwego zakresu ruchu w płaszczyźnie strzałkowej w różnych typach butów ortopedycznych Air Select w porównaniu z leczeniem gipsem z włóknem syntetycznym u osób zdrowych. Wykonano boczne zdjęcia rentgenowskie maksymalnego zgięcia grzbietowego oraz maksymalnego zgięcia podeszwowego bez żadnego unieruchomienia oraz przy zastosowaniu gipsu z włóknem syntetycznym oraz we wszystkich typach butów. Zmierzono również całkowity zakres ruchu w każdym typie unieruchomienia. Zauważono, że w przypadku gipsu występuje znacznie więcej ograniczeń ruchu w płaszczyźnie strzałkowej w porównaniu do wszystkich innych form unieruchomienia. Dostosowywanie się gipsu z włóknem syntetycznym spada wraz ze zmniejszaniem się obrzęku, zanikiem mięśni łydek i kurczeniem wkładki. Skutki takie najprawdopodobniej powodują wzrost możliwego ruchu w gipsie.

Jak działa orteza afo typu walker?

Ortezy afo typu walker mają zdolność dostosowywania się do zmian w obwodzie nogi pacjenta poprzez zwiększenie ilości powietrza w poduszkach oraz przez dostosowanie napięcia pasków i dlatego stanowią realną alternatywną metodę unieruchomienia gipsowego. Nieocenioną skuteczność wykazują ortopedyczne buty pneumatyczne przy leczeniu przewlekłych stanów bólowych stopy i kostki. Po średnio 12-14 tygodniach stosowania objawy bólowe uległy redukcji u 70% pacjentów. Badanie fizykalne wykazało poprawę u 86% pacjentów. Poprawa w odniesieniu do odczuwalnego bólu była niezależna od czasu trwania wcześniej występujących objawów. Ostateczna diagnoza wykazała, że u większości pacjentów ból całkowicie ustał lub zmniejszył się.

Kategorie

Promocje