Sprzęt ortopedyczny

Pasy stomijnePokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Na pewno Zadajesz sobie teraz pytanie - Jaki wybrać pas stomijny? Najlepiej taki żeby dobrze stabilizował tułów i nie drażnił skóry wokół stomii. Który model pas ortopedycznego wybrać? I przede wszystkim ile  będzie  kosztować taki sprzęt medyczny? Zobacz porady, które przygotowali dla Ciebie eksperci z dziedziny zaopatrzenia ortopedycznego i wybierz najlepszy pas stomijny, który pozwoli Ci cieszyć się życiem!


Stomia to nie koniec świata!

Stomia znana inaczej jako odbyt brzuszny, przetoka jelitowa, przetoka moczowa czy sztuczny odbyt, jest to operacyjnie wykonane połączenie między układem pokarmowym lub przewodem moczowym a powłokami brzusznymi.

Stomia jest wyprowadzona najczęściej ns przedniej części brzucha, co ważne takie jej umiejscowienie niesie za sobą duży dysbalans w funkcjonowaniu mięśni brzucha, a w konsekwencji wszystkich mięsni tułowia, co ma negatywny wpływ na jego stabilizację i całą postawę.

Stomia ułatwia jednak proces wydalania resztek przemiany materii czyli kału lub moczu, wtedy gdy proces ten nie może zachodzić w sposób fizjologiczny - na przykład, w przebiegu choroby nowotworowej jelita, pęcherza moczowego, lub uszkodzeń w obrębie brzucha.

Pamiętaj stomia to nie koniec świata! i nie oznacza to że musisz rezygnować z uroków życia. Dzięki zaopatrzeniu się w profesjonalny sprzęt stomijny Możesz dalej pracować, Realizować swoje marzenia i Być aktywnym społecznie. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenia i higiena stomii a w tym na pewno może pomóc dobór odpowiedniego pasa stomijnego.


Jak może wyglądać stomia i jakie są jej rodzaje?

Stomia jest na ogół żyworóżowym, owalnym otworem, wystającym nieco ponad skórę powłok brzusznych. Stomia nie boli, ponieważ nie jest unerwiona. O tym, w którym miejscu się znajduje, decyduje jej rodzaj. Wyróżniamy następujące rodzaje stomii:

1. Kolostomia to zabieg chirurgiczny, gdzie na zewnątrz odprowadzony jest fragment jelita grubego. Chirurg podczas zabiegu wyłania obciętą końcówkę jelita i przyszywa ją do tkanki skórnej brzucha. Stomię jelita grubego wywija się przykładowo po resekcji odbytnicy, zwykle ma to miejsce w lewym podbrzuszu poniżej pępka.

2. Ileostomia jest to wywinięcie na zewnątrz brzucha fragmentu jelita cienkiego, ma to miejsce często po usunięciu jelita grubego i odbytu. Stomia jelita cienkiego jest zlokalizowana  na ogół  w prawym podbrzuszu poniżej pępka.

3. Urostomia to złączenie między tkankami skóry i moczowodem, oraz nerkami lub pęcherzem moczowym.Ta stomia bardzo często znajduję się z prawej strony brzucha.


Stomia a pas stomijny

Stomia to problem, który dotyka coraz wiekszej ilości społeczeństwa, należy zadać sobie sporo trudu aby utrzymać odpowiednią higienę przy używaniu i wymianie worków stomijnych, jak również trzeba sobie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie powłok brzusznych. Dlatego oprócz częstej wymiany takich specjalnych worków stomijnych, przyda się też pas stomijny, który ustabilizuję w sposób anatomiczny tułów wokół stomii. Pas stomijny jest dziś zalecanym zaopatrzeniem medycznym u pacjentów z wyprowadzoną stomią zewnętrzną, dzieje się to dlatego iż wielu ludzi oprócz stomii ma też współistniejące problemy z powłokami brzusznymi, będąc bardzo narażonymi na występowanie przepuklin brzusznych. Dlatego niezbędne w takim wypadku jest zakładanie przepuklinowego pasa stomijnego. Warto nadmienić również że osoby ze stomią często też cierpią na bóle pleców szczególnie w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, a w takim wypadku pas ortopedyczny jest już niezbędny. Zapoznaj się z  pełna ofertą pasów ortopedycznych w sklepie medycznym  Medicalbroker.pl i wybierz pas stomijny w sam raz dla Siebie!Q&A - Pytania i odpowiedzi

Jaki wybrać pas stomijny?

O tym, jaki wybrać pas stomijny, może zadecydować wielkość i miejsce utworzonej przetoki stomijnej, na szczęście tutaj poszczególne modele pasów stomijnych mają możliwość wyboru odpowiedniej średnicy otworu stomijnego są też pasy, w których otwór na przetokę stomijną możemy wyciąć indywidualnie w dowolnym miejscu. Ale nie tylko miejsce i wielkość stomii ma znaczenie istotne jest aby wybrać pas który dobrze utrzymuję worek stomijny stabilizuję kręgosłup oraz podtrzyma powłoki brzuszne. Ma to olbrzymię znaczenie przy zapobieganiu wystąpienia przepukliny brzusznej szczególnie zaraz po zabiegu chirurgicznym.

Który pas stomijny będzie dla mnie najlepszy?

To pytanie trzeba traktować w sposób indywidualny i olbrzymie znaczenie będzie miał tutaj aktualny stan pacjenta i rodzaj jego stomii. Pierwszym modelem, który możemy polecić to stomijny pas brzuszny Bort jest on lekki i przewiewny praktycznie niezauważalny pod ubraniem jednocześnie solidnie stabilizuję tułów wokół stomii a co najważniejsze ma wzmocnienie, które dobrze utrzymuję worek stomijny. 2 modelem będzie klasyczny przepuklinowy pas ortopedyczny z otworem na stomię Orliman, który niezawodnie koryguję całą sylwetkę i nie dopuści do powstania przepukliny oraz bólu kręgosłupa. 3 produkt to wspomniany wcześniej pas stomijny z możliwością indywidualnego wycięcia otworu, przez który bezproblemu podłączymy worek stomijny.


Jak zakładać pas stomijny?

Pas stomijny najlepiej zakładać leżąc na wznak, umieszczając pas dookoła tułowia z przodu dopasowując go do brzucha, oraz z tyłu do kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Uwaga, należy robić to w ten sposób żeby wycięty punkt z otworem stomijnym idealnie dopasował się do miejsca przetoki stomijnej. Pas brzuszny zapinamy na rzepy, natomiast Worek stomijny przeprowadzamy przez otwór stomijny, który jest wycięty, lub do samodzielnego wycięcia w pasie.


Ile kosztuje pas stomijny?

Cena Pasa na stomię, zależy od materiałów z jakich jest wykonany oraz producenta i na ogół waha się w przedziale od 100 do ok 400 złotych. Pacjenci z reguły zwracają uwagę na jakość materiałow z których wykonany jest dany pas stomijny gdyż ma to kolosalne znaczenie dla codziennej higieny stomii i dobrego samopoczucia. Warto dodać że pasy stomijne w naszym internetowym sklepie medycznym nie są refundowane przez NFZ, dostępne są łatwe formy płatność oraz gwarantowna jest bezpieczna dostawa kurierska pod wskazany adres.

Kategorie

Promocje