Sprzęt ortopedyczny

Elastyczne stabilizatory na kolanoPokazuje 1 - 27 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 27 z 27 elementów

Staw kolanowy to prawdopodobnie jeden z najbardziej przeciążanych elementów naszego ciała, kontuzje dotyczące kolana bardzo często dotyczą osób aktywnie uprawiających sport jak bieganie, koszykówka czy piłka nożna. Dlatego tak lawinowo w ostatnim czasie wzrasta świadomość wśród ludzi - jak ważna w tym przypadku jest profilaktyka i ochrona kolan. Dziś już  podczas treningu sportowego lub codziennych czynności ruchowych, staramy się zabezpieczyć stawy kolanowe przed zbyt dużymi przeciążeniami. W celu zapobiegania urazom sportowym bardzo często sięgamy po miękkie ortezy na kolano - szczególnie te elastyczne, które dają komfort  i nie zaburzają pracy mięśni w trakcie ruchu,  tutaj najlepszym przykładem może być stabilizator na kolano do biegania.

Kiedy warto zakładać stabilizator na kolano?

Elastyczne stabilizatory kolana dostępne w naszym sklepie medycznym - Medicalbroker.pl. ☛ Stosujemy gdy przydarzy się  m.in. niestabilność stawu kolanowego i rzepki, zaburzenia pooperacyjne, pourazowe i przewlekłe, wysięk i obrzęk, zapalenie kości i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, ból okolicy kolana, entezopatie, reumatoidalne zapalenie stawów, naciągnięcia więzadeł. Elastyczna orteza na kolano ma działanie usztywniające, oraz stabilizuje staw kolanowy, a specjalny stabilizator rzepki zapobiega jej lateralizacji i wspiera więzadła rzepkowe. Dodatkowo sportowa orteza kolana łagodzi ból i poprawia funkcje stawu kolanowego. Stymuluje krążenie, wspiera wchłanianie obrzęków i wysięków okolicy stawu kolanowego. Niektóre stabilizatory kolana posiadają specjalnie wbudowane szyny, które odpowiadają za ochronę więzadeł krzyżowych i łąkotek stawu kolanowego.

Jak zbudowany jest stabilizator stawu kolanowego?

Każdy producent sprzętu rehabilitacyjnego, który projektuje i wytwarza miękkie stabilizatory kolan chroni patentami budowę i elementy z jakich wykonana jest taka specjalna orteza stawu kolanowego.  Istotną zaletą takiego aktywnego stabilizatora na kolana jest  szczególnie miękki i elastyczny materiał w dole podkolanowym, kompresyjna dzianina na około stawu, anatomiczny kształt, miękka pelota okołorzepkowa wykonana z silikonu medycznego lub żelu polimerowego. W/w cechy powodują że ortezy tego typu są bardzo często stosowane przez sportowców podczas rehabilitacji stawu kolanowego i ciężkich treningach wyczynowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą  stabilizatorów na kolano powyżej.

Komu zaleca się używanie stabilizatora na kolano?

- Każdemu, kto odczuwa ból, sztywność w kolanach.
- Każdemu, kto ma trudności z zginaniem i prostowaniem kolan.
- Dla każdego, kto ma problemy z bieganiem, kucaniem, chodzeniem po schodach lub nawet spacerowaniem.
- Osobom w trakcie rekonwalescencji po operacji i sportowcom w trakcie rehabilitacji.
- Osobom prowadzącym aktywny tryb życia.
- Osobom pracującym na stojąco oraz siedzą długo w pracy.
- Wszystkim, którzy chcą chronić swoje kolana przed urazami i bólem.

Kategorie

Promocje