Sprzęt ortopedyczny

Pooperacyjne ortezy stawu kolanowegoPokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów

Pooperacyjne stabilizatory stawu kolanowego – Wybierz profesjonalne usztywnienie kolana

Artroskopia, rekonstrukcja więzadeł i inne zabiegi oraz operacje w obszarze stawu kolanowego to najważniejsze przypadki, w których stosuje się specjalistyczny usztywniacz kolana.

Jego rolą jest stabilizacja kończyny – tak, aby możliwa była jej niezakłócona regeneracja, a urazy nie pogłębiły się. Jednak pooperacyjny usztywniacz kolana jest ortezą, która może mieć różne kształty oraz konstrukcje – dopasowywane do konkretnej sytuacji medycznej Pacjenta.

Przykładowo, orteza na kolano z zegarem to rozwiązanie stosowane przy rekonwalescencji po rekonstrukcji więzadła czy transpozycji przedniej piszczeli. Taki stabilizator na kolano z zegarem ma często otwartą konstrukcję i zawsze daje możliwość precyzyjnej regulacji ustawienia.

Stabilizator kolana z zegarem to nie wszystko. Orteza po operacji kolana może przybrać np. również postać szyny lub tzw. łuski Adama. Odpowiednią pomoże Ci dobrać specjalista.

Czym jest długa orteza na kolano z szynami?

Długa orteza kolana to stabilizator ortopedyczny z szynami biegnącymi po obu stronach kończyny dolnej. Bardzo często taka orteza na kolano posiada wbudowane zegary, czyli specjalne zamki do regulowania kąta zgięcia lub wyprostu w stawie kolanowym, co jest bardzo  istotne przy rehabilitacji kolana po jego urazie, artroskopii oraz zabiegu rekonstrukcyjnym w obrębie więzadeł krzyżowych, lub łąkotek. Stabilizator na kolano z szynami i regulacją zegarową bardzo często jest stosowany w nagłych kontuzjach, takich jak np: skręcenie kolana gdzie nie jest jeszcze ustalona dokładna diagnoza, oraz występuje duży obrzęk w stawie kolanowym.

Kategorie

Promocje