Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kolana na więzadła - ACL / PCL / MCL / LCLPokazuje 1 - 31 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów

Orteza na kolano w służbie więzadła krzyżowego


Orteza stawu kolanowego
, która ma na celu ochronę aparatu więzadłowego w stawie kolanowym  posiada wiele nazw, najczęściej używaną nazwą w Europie jest klatkowa orteza na kolano, której geneza wywodzi się od pierwszych stabilizatorów biernych więzadła krzyżowego przedniego ACL, nazywanych przez ortopedów "klatkami szwedzkim"- pierwszą taką klatkę wykonała kilkadziesiąt lat temu skandynawska firma CAMP i była to sztywna konstrukcja ramowa z szynami, chroniąca staw kolanowy przed nagłymi przeprostami.

 

Drugą bardzo chodliwą nazwą stabilizatora więzadłowego z szynami jest "orteza funkcjonalna stawu kolanowego" wywodząca się ze szkoły anglosaskiej,  głównie za sprawą niemieckich producentów sprzętu ortopedycznego, którzy dodali ten przymiotnik stabilizatorom - trzy i czteropunktowym, ze względu na ich sportowy charakter. Orteza funkcjonalna ma z założenia jak najmniej ingerować w funkcje chodu i jego stereotypu,  przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej ochrony więzadeł krzyżowych - głównie ACL lub PCL. 

 

I na koniec wywołana wcześniej do tablicy najpopularniejsza nazwa, czyli  tzw "ortezy kolana"  lub też "aparat ortopedyczny  z czteropunktowym podparciem". Produkt ten został wdrożony i rozpropagowany przez kalifornijską firmę DonJoy,  która jako pierwsza na świecie, w bardzo profesjonalny sposób podeszła do zabezpieczenia więzadeł krzyżowych w stawie kolanowym - ze szczególnym uwzględnieniem ochrony kolana, przy artroskopowych zabiegach rekonstrukcyjnych więzadła krzyżowego przedniego ACL.

 

Reasumując niezależnie od nazwy danej ortezy więzadłowej na kolano - czyli popularnej "ramki", w tym dziale sklepu medicalbroker.pl, otrzymują Państwo profesjonalną ochronę i stabilizację aparatu więzadłowego dla każdego stawu kolanowego.

Wybierz sprawdzone ortezy chroniące więzadła krzyżowe stawu kolanowego

Kontuzje kolana, takie jak zerwanie więzadeł ACL, PCL, MCL czy LCL, uszkodzenia łąkotek, ogólna niestabilność stawu kolanowego czy leczenie pooperacyjne i rekonwalescencja pourazowa tego obszaru wymaga zastosowania właściwego stabilizatora kolana. W tym przypadku najlepiej sprawdza się orteza więzadłowa na kolano.

Stabilizator na więzadła kolana ma specyficzną konstrukcję – taka orteza na kolano jest relatywnie krótka, sięga zazwyczaj do połowy łydki i najczęściej na otwartą budowę. Zapewnia to wysoki komfort noszenia o maksymalizuje możliwość regulacji.

Orteza stabilizująca więzadła stawu kolanowego efektywnie ogranicza możliwości ruchowe kolana, a jej zastosowanie chroni przed pogłębieniem urazu, pozwalając utrzymać ten obszar w stabilnej pozycji. W wielu przypadkach stosowana jest orteza stawu kolanowego z zegarami lub zawiasami, które pozwalają na precyzyjne ustawienie pozycji.

Popularna jest również orteza na kolana dla sportowców – zakładana przy sportach kontaktowych i nie-kontaktowych, które podnoszą ryzyko urazu tego obszaru.

Bez względu na to, czy potrzebna Ci jest zegarowa orteza stawu kolanowego, czy stabilizator na kolano z szynami - pourazowy lub pooperacyjny, zapoznaj się z naszymi propozycjami. W ofercie czekają wyłącznie profesjonalne ortezy, które łączą efektywną stabilizację z komfortem noszenia.

Kategorie

Promocje