Sprzęt ortopedyczny

Wkładki ortopedycznePokazuje 1 - 49 z 49 elementów
Pokazuje 1 - 49 z 49 elementów

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wkładek ortopedycznych dla dorosłych i dzieci. Teraz komfort twoich stóp jest na wyciągnięcie ręki. Wybierając wkładki do butów w sklepie medicalbroker.pl dbasz o profilaktykę i zdrowie swoich stóp.

Wkładki ortopedyczne - ortezy odciążające stopy

Bez względu na Twój wiek płeć i rodzaj uprawianego sportu wkładki do obuwia są niezbędne dla dobrego samopoczucia i amortyzacji stopy. Wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne, podłużne, koślawość stępu i kolan, haluksy, ostrogi czy supinujące to produkty wielozadaniowe o specjalnej budowie. Należą do nich m.in: wkładki termoplastyczne lub ze specjalnych włókien węglowych, pianki bądź silikonu medycznego czy żelu polimerowego. Wkładki dostosowują podstawę obuwia do indywidualnej budowy Twoich stóp co zapewnia idealne dopasowanie komfort i czucie.Wkładki ortopedyczne ułatwiają prawidłowe ułożenie i stabilizację Twoim stopom. dając im idealne podparcie dynamiczne i statyczne.

Dobranie odpowiedniego obuwia też ma znaczenie

Zazwyczaj wybieramy buty dostosowane do charakteru naszych zajęć: miejskie, biznesowe, trekingowe, biegowe, piłkarskie, golfowe itd..

Dlaczego zwykle są one za małe i/lub też obcisłe oraz wąskie?

Ponieważ nasza stopa lubi zmieniać swoją długość i szerokość podczas intensywnych ruchów .To wynika z jej funkcji podporowych i amortyzujących wszystkie drgania oraz wstrząsy . Bez względu na to jakie buty kupisz , one nigdy nie dopasują się idealnie do budowy Twoich stóp. Buty są bowiem produkowane masowo. A Twoje stopy już nie, gdyż są jedyne w swoim rodzaju.

Pamiętaj: to buty powinny dopasowywać się do Twoich stóp, a nie stopy do butów!

Ortezy stopy czyli odpowiednia amortyzacja ciała.

Stwórz odpowiednie połączenie z Twoimi stopami...Cała masa Twojego ciała spoczywa na zaledwie kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych. Dzięki aktywnym ortezom stopy (wkładki ortopedyczne) odpowiednio dopasowanym do stóp ich nacisk na podłoże rozkłada się równomiernie, eliminując źródło skurczów mięśni, otarć naskórka i bolesnych pęcherzy . Stosując ortezy stopy natychmiast odczujesz nieustający komfort . To naprawdę najlepsze rozwiązanie dla Twoich stóp.

Wkładki ortopedyczne to fizjologiczne połączenie z butami.

Twoje stopy są jedyne w swoim rodzaj, ale Twoje obuwie już nie. Specjalne ortezy stopy są jak brakujące ogniwo pomiędzy butami a stopami. Utrzymują i stabilizują stopę bocznie, wzdłuż oraz przyśrodkowo zapobiegając urazom mięśni, skręceniom i bolesnym dolegliwościom. Wkładki termoplastyczne dopasowując się indywidualnie najlepiej utrzymują Twoje stopy w naturalnym ułożeniu. 

Prawidłowa postawa i amortyzacja ciała.

Twoje stopy są fundamentem dla Twojego ciała , dlatego też ich ustawienia ma wpływ na całą postawę ciała . W trakcie uprawiania dowolnej aktywności ruchowej bardzo ważnym jest utrzymanie idealnej harmonii pomiędzy poszczególnymi częściami ciała. Dzięki ortezom stopy takim jak wkładki ortopedyczne uzyskujemy równowagę mięśniową i poprawne ułożenie całego układu kostnego czyli całego aparatu ruchu człowieka. Zapobiegamy w ten sposób bólom oraz urazom stawów .Niestabilna stopa może spowodować nadmierne rotację w stawie skokowym i kolanowym. Co wpływa na cały organizm oraz dolegliwości bólowe stępu, kolana, biodra oraz kręgosłupa.

Kategorie

Promocje