Sprzęt ortopedyczny

Orteza stopy na haluksy Hallufix

199zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h 15zł
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h 15zł

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieNajpopularniejsza orteza stopy korygująca paluch koślawy. Dostępna już w komfortowej wersji z żelowymi wysciółkami. Polecamy nowy sportowy design dla osób aktywnych dbających o zdrowie.


Czytaj więcej

Orteza Hallufix pomoc dla stóp z haluksami


Hallufix jest:


    - prosty w obsłudze
    - można go używać przez całą dobę
    - pasuje do większości rodzajów obuwia
    - umożliwia uprawianie sportu
    - uniwersalny na lewą i prawą stopę    

Kiedy stosujemy ortezę Hallufix?

To orteza na paluch koślawy łagodząca dolegliwości związane z haluksami oraz zapobiegająca płaskostopiu poprzecznym.
Hallufix łączy w sobie kilka istotnych funkcji funkcji majacych wpływ na jego skuteczność w działaniu korekcyjnym na przypadłość jaką są haluksy.
Najistotniejszą z funkcji tego korektora ortopedycznego jest aktywne korygowanie ustawienia palucha koślawego, dzięki zastosowaniu unikatowego systemu zawiasowego. Umieszczona od strony podeszwowej pelota metatarsalna wysklepia przodostopie i zapobiega pogłębianiu się płaskostopia poprzecznego. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne.
Maksymalnie uproszczony system zakładania aparatu korekcyjnego Hallufix, zapewnia pełen komfort użytkowania, a jego unikatowa konstrukcja umożliwia stosowanie go z większością modeli obuwia.

Jakie korzyści daje stosowanie Hallufixa?

Hallufix to orteza stopy, która aktywne koryguje zniekształcające ustawienia palucha, dzięki zastosowaniu unikatowego systemu zawiasowego. Umieszczona od strony podeszwowej pelota metatarsalna wysklepia przodostopie i zapobiega pogłębianiu się płaskostopia poprzecznego. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne.
Maksymalnie uproszczony system zakładania aparatu, zapewnia pełen komfort użytkowania, a jego unikatowa konstrukcja umożliwia stosowanie go z większością modeli obuwia.
Opatentowany system szyny korekcyjnej Hallufix powinien być stosowany zarówno zapobiegawczo, w przypadku łagodnego i umiarkowanego zapalenia kaletki, ale również w pooperacyjnej rehabilitacji. Naukowe testy wykazują, iż aparat korekcyjny opóźnia proces zniekształcania dużego palca, co niejednokrotnie prowadzi do uniknięcia operacji. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nawracających zapaleń stawów, a także jest sposobem na uniknięcie zwyrodnieniowej choroby stawów.
Aparat ortopedyczny Hallufix jest również alternatywnym rozwiązaniem dla sztywnej szyny stosowanej po operacji, która nie pozwala na swobodne poruszanie się. Dzięki stabilizacji śródstopia i dynamicznemu prowadzeniu palca jest komfortowym środkiem rehabilitacyjnym.


Kiedy stosować ortezę Hallufix?


Zaleca się stosowanie aparatu hallufix w dzień i w nocy rozpoczynając od 1 godziny podczas dnia i wydłużając ten czas do 3-4 godzin. Czas stosowania aparatu zależy od stopnia zaawansowania zmiany i wynosi od 4 do 8 miesięcy.

Trwałość ortezy Hallufix

Okres trwałości opaski na paluch i śródstopie oraz miękkiej podkładki bandaży i poduszeczki z pianki zależy od częstotliwości używania i czyszczenia.


Charakterystyka produktu:


Kolor:
biały.

W opakowaniu: 1 sztuka.

Orteza na stopie prezentuje się rewelacyjnie - Nie Wierzysz? Przekonaj się!

Oryginalny Hallufix To produkt w całości wykonany w Niemczech we współpracy z Instytutem Fraunhofera

Hallufix to produkt medyczny, który minimalizuje ból spowodowany halluksami + ma działa profilaktycznie.

 Zadbaj o swoje stopy - to one prowadzą Cię gdziekolwiek Chcesz!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza stopy na haluksy Hallufix

Orteza stopy na haluksy Hallufix

Najpopularniejsza orteza stopy korygująca paluch koślawy. Dostępna już w komfortowej wersji z żelowymi wysciółkami. Polecamy nowy sportowy design dla osób aktywnych dbających o zdrowie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: