Sprzęt ortopedyczny

Walk On Trimable orteza na opadającą stopę z włókna węglowego Ottobock

1,900zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza Walk On® Trimable model 28U23 jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność.  Orteza może być stosowana przy osłabieniu zgięcia grzbietowego stopy z objawami łagodnej do umiarkowanej spastyki, na przykład w następstwie udaru lub pourazowego uszkodzenia mózgu, stwardnienia rozsianego, zaniku nerwowo- mięśniowego lub porażeniu nerwu strzałkowego. WalkOn Trimable nadaje się do codziennego użytku dla pacjentów z pełną lub łagodnie zaburzoną kontrolą motoryczną kolana. Jej konstrukcja pozwala również na niewielką niestabilność stawu skokowego. Odchylenia w osi stawu skokowego mogą być skompensowane stosując odpowiednią wkładkę.


Czytaj więcej

Produkt dostępny w ciągu 5 dni roboczych - NIE PODLEGA ZWROTOWI ANI WYMIANIE.

Orteza Walk On® Trimable model 28U23 jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność. Orteza Walk On Trimable wspomaga podnoszenie stopy w fazie wyprostu ku przodowi, uniemożliwiając jej skierowanie ku dołowi, co w efekcie zapobiega zahaczaniu czubkiem stopy o ziemię. Bardziej ergonomiczny model ruchu zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku podnosząc ogólne bezpieczeństwo chodu.

Korzyści

 • Sprawdzona wysoka trwałość
 • Materiał z włókna węglowego umiarkowanie oddający energię
 • Umożliwia unoszenie przodostopia ułatwiając pokonywanie schodów
 • Wysoki komfort noszenia dzięki niewielkiej wadze oraz otwartej pięcie
 • Wyścielenie obejmy podudzia wykonane z materiału "Outlast", który reguluje temperaturę przy skórze dla lepszej higieny i komfortu
 • Smukły, dyskretny design
 • Łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu
 • Podeszwa może być przycięta na wymiar
 • Opcjonalnie - boczny pasek pronujący 28Z10


Pacjenci z osłabionym zgięciem grzbietowym kompensują uszkodzenie unosząc biodro i ramię — co może nieść ryzyko urazów zdrowych części ciała. Ponieważ orteza Walk On Trimable pomaga poprawić model ruchu, ryzyko komplikacji zmniejsza się.

Cechy:

 • Podnosi część przednią stopy w czasie fazy wyprostu
 • Niewielka waga i duża stabilność
 • Pomaga uzyskać zgodny z fizjologią, dynamiczny wzór ruchu
 • Wygoda użytkowania, konstrukcja niskoprofilowa
 • Zaprojektowana dla ludzi aktywnych
 • Możliwość docięcia nożyczkami krawędzi wokół podeszwy do rozmiaru stopy

Orteza Walk On® Trimable została zaprojektowana z myślą o potrzebach osób aktywnych. Produkt wykonano z włókna węglowego, które nadaje ortezie nadzwyczajnej lekkości, a jednocześnie zapewnia jej stabilność. Pięta i przednia część stopy są elementami sprężystymi — dzięki temu użytkownik osiąga dynamiczny i naturalny model ruchu — niezależnie od typu podłoża. Z kolei obszar środkowy ortezy oraz opaska na łydkę zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o stabilności, aby efektywnie ułatwiać uniesienie stopy. Pod koniec fazy przeniesienia ciężaru z pięty na palce, Twoja stopa wyposażona w ortezę powraca do punktu pośredniego, co ułatwia wygodne rozpoczęcie kolejnego kroku. Energia zmagazynowana w czasie uderzenia stopy o ziemię, uwalniana jest wtedy, gdy przenosisz ciężar ciała na palce. Dzięki temu oszczędzasz energię i możesz bez problemów pokonywać pieszo większe dystanse.
Orteza jest lekka i zgrabna, dlatego nie jest zauważalna pod ubraniem. Odłączana wyściółka łydki podnosi wygodę użytkowania. Orteza powinna być noszona wraz ze sztywnym i wytrzymałym butem. Proponujemy, żeby najpierw umieszczać ortezę w bucie, a potem wsuwać w niego nogę. W ten sposób orteza działa niczym łyżka do butów. Należy upewnić się, aby pasek z rzepami używany do mocowania ortezy do kończyny wystarczająco ciasno opinał nogę. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnemu przesuwaniu się ortezy i możliwym otarciom.

WalkOn Trimable podpiera stopę a zarazem stabilizuje staw skokowy i kolanowy.

Zastosowanie:

 • Osłabienie zgięcia grzbietowego
 • Porażenie nerwu strzałkowego


Rozmiary ortezy na opadającą stopę z włókna węglowego Walk on Trimable:

RozmiarRozmiar obuwiaWysokość ortezy
S35 - 3935 cm
M39 - 4236 cm
L42 - 4537 cm
XL45 - 4839 cm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Walk On Trimable orteza na opadającą stopę z włókna węglowego Ottobock

Walk On Trimable orteza na opadającą stopę z włókna węglowego Ottobock

Orteza Walk On® Trimable model 28U23 jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność.  Orteza może być stosowana przy osłabieniu zgięcia grzbietowego stopy z objawami łagodnej do umiarkowanej spastyki, na przykład w następstwie udaru lub pourazowego uszkodzenia mózgu, stwardnienia rozsianego, zaniku nerwowo- mięśniowego lub porażeniu nerwu strzałkowego. WalkOn Trimable nadaje się do codziennego użytku dla pacjentów z pełną lub łagodnie zaburzoną kontrolą motoryczną kolana. Jej konstrukcja pozwala również na niewielką niestabilność stawu skokowego. Odchylenia w osi stawu skokowego mogą być skompensowane stosując odpowiednią wkładkę.

30 innych produktów w tej samej kategorii: