Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Orthomol

Organizm ludzki wymaga codziennie szerokiego wachlarza róznorodnych makro i mikroelementów oraz substancji mocno rozbudowanych pod względem struktury,w trosce o to by wszystkie nasze narządy działały fizjologicznie, spełniając tym samym swoje naturalne funkcje (mające na celu zdrowie ciała i duszy).

Orthomol suplementy dla zdrowia i długowieczności

Mając na myśli mikroelementy i substancje złożone, mówimy o minerałach, witaminach, antyoksydantach oraz tzw.pierwiastkach śladowych. Ortomolekularna medycyna żywieniowa opiera swoje założenia na odpowiednich proporcjach i doborze tych substancji odżywczych jako podstawy zachowania zdrowia i obrony przed chorobami.

Medycyna ortomolekularna

Prekursorem tej leczniczej terapii jest prof. Linus Pauling, amerykański biochemik. Dwu krotny laureat nagrody Nobla,który zdefiniował tą metodę następująco: 
„Medycyna ortomolekularna to skuteczna ochrona zdrowia oraz postępowanie w stanach chorobowych poprzez zmianę koncentracji substancji naturalnie występujących w naszym organizmie w celu powrotu do zdrowia.”

Znaczenie pojęcia „ortomolekularny” pochodzi od greckiego słowa „orthos” co znaczy  „prawidłowy, odpowiedni” oraz od łacińskiego słowa „molecula”, co znaczy „drobina,  cząstka".

Pierwszy raz termin ten został zastosowany przez prof. Linusa Paulinga  w roku 1968, gdyż najlepiej oddaje on sens przyjętej przez niego terapeutycznej metody.

Składniki naturalne będące częścią naszego organizmu są kluczem do zdrowia

 

Orthomol witaminy i mikroelementy

 

Preparaty Orthomol opierają się wyłącznie na produktach naturalnie występujących w żywności ustroju ludzkim. Mówiąc o substancjach mamy na myśli mikroelementy, a także związki organiczne zarówno te proste, jak i złożone, z których tylko znikomy procent jest produkowany w naturalny sposób w naszym organiźmie. Dlatego też ważną podstawą jest zbilansowana suplementacja składająca się z mikroelementów i innych substancji korzystnie wpływających na nasz organizm. Spożywane regularnie, gwarantują pozostanie w dobrej kondycji.

Prof. Pauling w cyklu swoich analiz badawczych zwrócił uwagę na problem nieodpowiedniej suplementacji oraz wiążące się z tym następstwa zdrowotne. Opisał to w naukowym piśmie „Science” już 35 lat temu.  Zaleceniem prof. Paulinga jest zachowanie zdrowia i dbałość o nie poprzez zastosowanie fizjologicznych proporcji substancji „ortomolekularnych”.


 Zastosowanie suplementacji ortomolekularnej

 
W krajach anglosaskich suplementacja ortomolekularna określana jest jako medycyna uzupełniająca. Jest zatem traktowana jako działanie wspomagające terapię żywieniową człowieka przy zastosowaniu medycyny konwecjonalnej.

Celem terapii ortomolekularnej jest zapobieganie oraz usuwanie przyczyn wielu schorzeń i stanów chorobowych. Podstawą natomiast jest spożycie odpowiedniej dawki oraz właściwej kombinacji substancji „ortomolekularnych”, które w sposób naturalny występują w naturze i w naszym ciele.

Łańcuch jest tak wytrzymały jak jego najsłabsze ogniwo

Łańcuch może prawidłowo spełniać swoje funkcje wyłącznie wtedy, kiedy wszystkie jego ogniwa są trwałe i wytrzymałe. Substancje odżywcze występujące w naszym organizmie synergistycznie ze sobą działają na poziomie komórkowym, poprzez następujące po sobie procesy przemiany materii. Potrzeby naszego organizmu są w pełni zaspokojone tylko wówczas, gdy otrzymuje on pełną i wymaganą ich ilość.

 
Orthomol lider medycyny ortomolekularnej

Orthomol jako prekursor i światowy lider w dziedzinie medycyny ortomolekularnej posiada już ponad 25-letnie doświadczenie w produkcji środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego i suplementów diety, które połączył z dorobkiem naukowym prekursorów medycyny ortomolekularnej, w tym m.in. prof. Linusa Paulinga i nadal pracuje nad nowymi możliwościami zastosowania  tych założeń w oparciu o innowacyjny potencjał badawczy.

 

Orthomol medycyna ortomolekularna

 

W zależności od subiektywnych preferencji i zapotrzebowania Pacjenta, preparaty Orthomol dostępne są w 5 różnych sposobach aplikacji: ampułki zawierające płyn gotowy do spożycia, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, tabletki i kapsułki miękkie, tabletki do ssania i granulki podawane na język. Większość  preparatów dostępna jest tylko w jednej formie spożycia. W sytuacji, kiedy w składzie danego preparatu pojawia się jod, dostępny on jest więcej niż w jednej formie , np. w postaci ampułek, proszku  oraz tabletek i kapsułek z oddzielną tabletką jodu, którą osoby z nadczynnością tarczycy mogą wydzielić z porcji i zwyczajnie jej nie spożywać.

pixel