Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Twoje nogi pod kontrolą.

Nie tylko dojrzałe kobiety mogą mieć kłopoty z pękającymi naczynkami na nogach, problem ten często dotyczy także młodzieży. Jak skutecznie sobie z nimi poradzić i nie dopuścić do tego, by zmieniły się w bolesne żylaki?

Dbaj o zdrowe nogi i miej je pod kontrolą

Teleangiektazja czyli poszerzona siateczka naczyń krwionośnych na nogach, to już pierwszy stopień niewydolności żylnej. Problemem są nie tylko dolegliwości związane z bólem, pieczeniem czy mrowieniem w tych miejscach.Wiele z nas wstydzi się odsłonić nogi latem bo uważa że jest to mało estetyczne. Czy jednak możemy powstrzymać proces tworzenia się pajączków lub chociaż odrobinę go opóźnić? Tak w dużej mierze mamy na to wpływ.

Gdzie leży przyczyna?

Przyczyny powstawania zmian w obrębie żył nie są do końca wyjaśnione. Niewątpliwie największą role odgrywa tu czynnik dziedziczny, choć często temu pomagamy. Z problemem pajączków oraz żylaków borykają się osoby uzależnione o palenia papierosów. Z tego samego powodu narzekają ci, którzy niezdrowo się odżywiają: jedzą mało warzyw i owoców, a w ich codziennej diecie dominuję przetworzona żywność , tłuste mięso i fast-food. Bardzo istotny jest też wpływ estrogenów dostarczanych podczas kuracji hormonalnych oraz przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych. Winowajcą jest również siedzący tryb życia. Wynika on najczęściej z wykonywanej pracy, a także świadomego unikania ruchu. Zamiast wybrać się na krótki spacer, jedziemy samochodem. Wolimy poczekać na windę, nawet gdy mamy do pokonania tylko 1 piętro.

Jak pomóc w tych dolegliwościach?

Jeśli chcesz żeby Twoje naczynia krwionośne zaczęły odpowiednio pracować, regularnie uprawiaj sport. Może to być bieganie, jazda na rowerze albo zwykły spacer na świeżym powietrzu. Dodatkowym plusem będzie zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i niższa waga tym mniejsze obciążenie statyczne dla żył. Nie noś obcisłych spodni an butów z wąskimi cholewkami, unikaj też chodzenia w szpilkach. Zadbaj o to aby dobrać odpowiednie wkładki do butów , które prawidłowo rozłożą ciężar twojego ciała. Staraj się nie przebywać długo w pełnym słońcu. Żyły nie powinny się nagrzewać bo widocznie zwiększają swoją objętość. a wtedy ból wyraźnie się nasila. W takich sytuacjach dobrze jest zastosować chłodną kąpiel, która zbawiennie wpływa na krążenie krwi. W trakcie całego dnia pracy najlepiej też stosować specjalne wyroby uciskowe o stopniowanej kompresji medycznej, najlepiej zacząć od dyskretnych podkolanówek przeciwżylakowych.

Kompresjoterapia sposób na żylaki i przewlekłą niewydolność żylną

pixel