Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aircast

( ilość produktów: 19 )

Aircast jest jedną z wiodących na rynku światowym amerykańską firmą, produkującą ortezy i stabilizatory pneumatyczne. Od  lat 70-tych ubiegłego wieku Aircast opracowuje swoje produkty na podstawie solidnych biomechanicznych badań klinicznych wykonywanych przez czołowe ośrodki  ortopedyczne  w USA i na świecie.

Orteza stawu skokowego Aircast

Aircast stał się pionierem leczenia funkcjonalnego skręceń urazów i stawu skokowego i stopy  dzięki opracowaniu ortezy stawu skokowego Air-Stirrup. Konstrukcja tych  stabilizatorów jest oparta na technologii pneumatycznej wykorzystujących naturalną kompresję i stabilizację powietrzną . Każda stabilizator stawu skokowego i stopy Aircast posiada opatentowany system specjalnych poduszek  powietrznych Duplex. Zintegrowane komory  przemieszczają powietrze przy każdym kroku tworząc pulsującą stopniowaną kompresję, która sprzyja szybkiej  absorpcji obrzęków oraz wspomaga proces fizjoterapii.

Orteza na stopę i goleń typu walker Aircast

W oparciu o konstrukcję poduszek powietrznych Duplex został opracowany również stabilizator stopy i stawu skokowego AirSelect Pneumatic Walker, który stanowi doskonałą alternatywę dla stabilizacji opatrunkiem gipsowym.  Od lat w terapii  kontuzji stawu skokowo-goleniowego stosowane było tradycyjne  unieruchomienie gipsowe. Jego używanie związane jest często z występowaniem tzw. „powikłań  gipsowych”. Dotyczą one objawów  troficznych czyli złego odżywienia tkanek pod gipsem, zaników mięśniowych, przykurczów mięśni i  stawów, demineralizacji kości. Efektem jest często zaburzenie  prawidłowego „stereotypu  chodzenia” oraz znacznie wydłużający się czas rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Leczenie czynnościowe z zastosowaniem ortez Aircast zapobiega tym powikłaniom. 

Cryo-Cuff Aircast

W swojej ofercie Aircast proponuje również system chłodząco-kompresyjny Cryo/Cuff. Istotą systemu jest zapewnienie optymalnego ucisku oraz schłodzenia kontuzjowanej części ciała. Ucisk zewnętrzny powoduje utrudniony dopływ płynów do dotkniętej urazem tkanki i tym samym   zapobiega obrzękowi. Długotrwała krioterapia spowalnia procesy  przemiany materii  i  przepływu krwi. Zmiany te mają na celu wyeliminowanie procesów  zapalnych w kontuzjowanym miejscu jak również po zabiegach operacyjnych, powoduje też znaczne zmniejszenie bólu. W swojej ofercie Aircast posiadał także profesjonalne urządzenia do oceny przedniej i tylnej niestabilności stawu kolanowego - Rolimeter, które jest równie dokładne jak KT-1000  mierząc stabilności stawu kolanowego przed i po rekonstrukcji ACL - W chwili obecnej urządzenie Rolimeter jest wycofane z rynku.

pixel