Sprzęt ortopedyczny

Rajstopy przeciwżylakowe 140 DEN PLUS ( 22-27 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

89zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Wyłącznie włoska marka Relaxsan oferuje rajstopy terapeutyczne z cienkiej, przeźroczystej dzianiny 140 DEN o stopniowanym ucisku, gdzie ucisk w kostce wynosi  22-27 mmHg –tzw.  wysoka kompresja.


Czytaj więcej

                            

Wyłącznie włoska marka Relaxsan oferuje rajstopy terapeutyczne z cienkiej, przeźroczystej dzianiny 140 DEN o stopniowanym ucisku, gdzie ucisk w kostce wynosi  22-27 mmHg –tzw.  wysoka kompresja. Wyglądają bardzo elegancko i estetycznie. Można z powodzeniem nosić je do spódniczki i w ciepłe dni (oddychające). Świetna alternatyw dla wymagających klientek, które pomimo swoich problemów chcą chodzić w spódnicy.

Skład:
75% Poliamid, 25% Elastan 
Kolory:
beż opalony
beż cielisty
czarny
Zalecenia:
 • dla osób z problemami krążenia krwi kończyn dolnych, cierpiących na żylaki,
 • przy uczuciu ciężkości nóg ze współistniejącymi żylakami, 
 • przy obrzękach i bólach kończyn dolnych, 
 • w przypadku żylakowatości kończyn w czasie ciąży (bez obrzęków), 
 • przy łagodnych żylakach oraz profilaktycznie przy zakrzepicy,
 • w okresie ciąży.
tabela rozmiarów Relaxsan Basic

RelaxSan Benefic to kompletna linia wyrobów pończoszniczych o stopniowanym ucisku. 
Wszystkie wyroby RelaxSan są efektem długoletnich badań i doświadczeń i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak największą skuteczność podczas użytkowania a jednocześnie komfort, wygodę i elegancję. Zastosowana w procesie produkcji obróbka Sanitized gwarantuje użytkownikowi ochronę antybakteryjną a tym samym pełną higienę. Wszystkie wyroby są testowane klinicznie i posiadają stosowne certyfikaty. W skład klasycznej linii wchodzą: podkolanówki, pończochy do paska, pończochy samonośne, rajstopy, rajstopy dla kobiet w ciąży. Są one produkowane z najlepszych włókien (poliamid i lycra) o ściegu „plastra miodu” oraz piętce wykonanej bezpośrednio na maszynie i wzmocnionej stopie. Posiadają niezwykle estetyczny wygląd. Wszystkie artykuły dostępne są w rozmiarach od 1 do 5, dodatkowo rajstopy mają extra duże rozmiary: 3XL, 4XL, 5Xl – są to wyroby z podwójnym, anatomicznym klinem.
Kategorie ucisków wyrobów Relaxsan Benefic:
Ucisk w kostce 8 - 11 mmHg - dzianina 40 den : Bardzo lekka kompresja zalecana profilaktycznie w zaburzeniach krążenia żylnego u pacjentów z ryzykiem.
Ucisk w kostce 12 - 17 mmHg - dzianina 70 den : Lekka kompresja zalecana przy uczuciu ciężkości i zmęczęniu nóg. Przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych, w działaniach profilaktycznych oraz w okresie ciąży.
Ucisk w kostce 18 - 22 mmHg - dzianina 140 den : Wskazania do zastosowania to np. zaburzenia czynnościowe jak ciężkość i męczliwość kończyn z współistniejącymi żylakami, wieczorny obrzęk kończyn z przyczyn miejscowych ( żylnych), żylakowatość kończyn dolnych w czasie ciąży bez obrzęków, łagodne żylaki z objawami podmiotowymi ( niewielkie rozszerzenia żył zakrzepicy/ zatorowość, okres ciąży.
Ucisk w kostce 22 - 27 mmHg - dzianina 280 den : Polecane przy zaawansowanych zmianach żylakowych nóg, ze skłonnością do obrzęków, pourazowe stany obrzękowe, po wyleczeniu owrzodzeń podudzi, po zakrzepicy żył powierzchniowych, po skleroterapii, po operacjach chirurgicznych.
Unikalna technologia wkompoowania pięty w dzianinę jest gwarancją uzyskania efektywnego i prawidłowego rozkładu ucisku w kostce. Zastosowana w procesie produkcji obróbka Sanitized gwarantuje ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę. Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza sie stopniowo od kostki do uda - 100 % ucisku występuje w kostce,  70% na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku prowadzi do:
 • przywrócenia funkcji zastawek żylnych poprzez zbliżenie płatków,
 • zmniejszenia średnicy naczynia żylnego,
 • obniżenia ciśnienia żyllnego przez zmniejszenie lub likwidację refluksu,
 • zwiększenie prędkości przepływu krwi żylnej,
 • usprawnienia funkcjonowania pompy mięśniowej,
 • zmniejszenia objętości krwi w układzie żylnym kończyn dolnych,
 • przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.
Produkty RelaxSan Benefic w zależności od zastosowanych włókien występuja w trzech liniach:
Benefic BASIC - szeroka gama produktów z najwyższej jakości włókien    w czterech kategoriach ucisku. Dzianina o strukturze " plastra miodu" gwarantuje uzyskanie właściwego i efektywnego, stopniowanego ucisku.
Benefic MICROFIBER - wyroby cechujące się elegancją i wyjątkową miękkością. Świetna przepuszczalność powietrza gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
Benefic COTTON - Wyroby posiadające wysoki udział bawełny, dzięki czemu zapewniają doskonały efekt opinania nóg i wyjątkowy komfort cieplny. Obecność naturalnych włókien w połączeniu z obróbką antybakteryjną Sanitized sa gwarancją działania antyalergicznego i utrzymania stałej higieny. Wyroby te występuja w dwóch kategoriach ucisku.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rajstopy przeciwżylakowe 140 DEN PLUS ( 22-27 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

Rajstopy przeciwżylakowe 140 DEN PLUS ( 22-27 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

Wyłącznie włoska marka Relaxsan oferuje rajstopy terapeutyczne z cienkiej, przeźroczystej dzianiny 140 DEN o stopniowanym ucisku, gdzie ucisk w kostce wynosi  22-27 mmHg –tzw.  wysoka kompresja.

22 innych produktów w tej samej kategorii: