Sprzęt ortopedyczny

Bucik ortopedyczny Bebax Prim

500zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Bucik ortopedyczny Bebax  jest zalecany do fizjoterapii dziecka z wadami wrodzonymi stopy. Bebax jest  bardzo pomocny w rehabilitacji najczęstszych deformacji stóp u niemowląt. A to za sprawą wieloosiowego zamka, który daję możliwość regulacji bucika we wszystkich 3 płaszczyznach: 1 w poziomie, 2 pionie i 3 rotacji.


Czytaj więcej

Bucik ortopedyczny Bebax jest zalecany do fizjoterapii dziecka z wadami wrodzonymi stopy. Bebax jest bardzo pomocny w rehabilitacji najczęstszych deformacji stóp u niemowląt. A to za sprawą wieloosiowego zamka, który daję możliwość regulacji bucika we wszystkich 3 płaszczyznach:1 w poziomie, 2 pionie i 3 rotacji. But ortopedyczny Bebax stworzono z myślą o kontrolowaniu i prowadzeniu prawidłowych ruchów w stopie, podczas terapii wad wrodzonych stóp u dzieci. Najlepsze efekty rehabilitacyjne uzyskuję się stosując buty Bebax wraz z szyną Tibax>>
To obuwie ortopedyczne jest dostępne na lewą i prawą stopę.

 

Wrodzone deformacje stopy u dziecka - przyczyny i leczenie

 

Większość deformacji stóp wykrywana jest już w chwili narodzin dziecka. Wraz z momentem diagnozy należy nie załamywać rąk, tylko odpowiednio zareagować. Dlaczego szybka reakcja jest tak ważna dla dobra dziecka? Niektóre nieleczone zwyrodnienia prowadzą do trwałych trudności z chodzeniem, przewlekłych bólów, a nawet trwałego kalectwa. W niniejszym artykule pokrótce opiszemy najczęściej diagnozowane deformacje oraz zaprezentujemy sposoby ich leczenia.

 

Wrodzona szpotawość śródstopia

 

Jest to najczęściej występująca wada wrodzona u dzieci (średnio 1-2/1000 urodzeń). Objawia się poprzez zgięcie podeszwowe stopy tzw. „końsko-stopie”, odwrócenie wewnętrznego brzegu stopyw stronę górę, przywiedzenie przedniej części stopy oraz zbyt duże wydrążenie łuku podłużnego stopy. Do tej pory nie ustalono jednoznacznej przyczyny, choć za stan ten najprawdopodobniej odpowiada nieprawidłowe ułożenie w łonie matki. Leczenie objawia się poprzez odpowiednie ćwiczenia i powinno być podjęte jak najwcześniej. U dzieci powyżej 2 roku najczęściej stosuje się leczenie operacyjne, którego następstwem jest rehabilitacja.

 

Płaskostopie

 

U niektórych osób płaskostopie stanowi wrodzoną deformację stopy wywołaną słabością napięcia mięśni i więzadeł. W deformacji tej charakterystyczne dla stopy łuki w ogóle się nie wykształcają. Płaskostopie z racji specyfiki dziecięcych stóp najczęściej wykrywane jest u dzieci powyżej 3 roku życia. Podczas leczenia stosuje się przede wszystkim gimnastykę korekcyjną wzmacniającą mięśnie i więzadła stopy. W postaci zaawansowanej leczenie przyjmuje postać wkładek ortopedycznych mających na celu podpieranie jednego lub dwóch łuków stopy. Szacuje się, że problem płaskostopia dotyczy 70% populacji. Dolegliwość ta nie powinna być bagatelizowana, gdyż nieleczona może prowadzić do poważniejszych zmian patologicznych.

 

Stopa piętowa wrodzona

 

Wada występująca stosunkowo często u dzieci. Przejawia się poprzez nadmierne zgięcie grzbietowe stopy, wyraźny guz na pięcie będący przedłużeniem osi goleni. Deformacja powstaje poprzez nieprawidłowe ułożenie płodu w ostatnich dniach ciąży. Leczenie poprzez rehabilitację pozwalana stosunkowo łatwą korekcję zwyrodnienia.

 

Wrodzona stopa przywiedziona

 

Wada ta diagnozowana jest najczęściej wraz z innymi patologicznymi stanami stóp u dziecka. Spotykana jest dosyć powszechnie, a jej leczenie przybiera różną formę w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Stopę wyróżnia nadmierne przywiedzenie, zaokrąglone boczne brzegi, a także wgłębienie brzegu przyśrodkowego. Wada ta klasyfikowana jest jako ciężka, choć stopa jest w pełni funkcjonalna. Leczenie polega głównie na właściwej rehabilitacji a w cięższych przypadkach konieczne są opatrunki gipsowe. Podczas chodzenia należy stosować wkładki korekcyjne. U dzieci w wieku od 3 do 7 lat o wiele większą skuteczność wykazuje leczenie operacyjne.

 

Buty ortopedyczne i szyny korekcyjne jako pomoc podczas rehabilitacji

 

Aby wspomóc stopy podczas rehabilitacji lub ograniczyć postępowanie deformacji lekarze polecają ortopedyczne aparaty korekcyjne. Jednym z najczęściej wybieranych aparatów korekcyjnych pozostaje buty ortopedyczne Bebax. Te specjalne buciki rehabilitacyjne posiadają wielokierunkowy zawias, który pozwala regulację w płaszczyźnie pionowej, poziomej i skośnej. Bucik korekcyjny Bebax uniemożliwia wykonywanie stopie niepożądanych ruchów oraz niweluje wady stopy. Obuwie Bebax ma charakter uniwersalny i znajduje zastosowanie w najczęściej występujących deformacjach np. wrodzona szpotawość śródstopia, koślawość kości skokowej, szpotawość pięty, stopa koślawa, piętowa, odwrócona czy odwiedzenie śródstopia. Obuwie ortopedyczne, warto uzupełnić szyną z otworami umożliwiająca ustawienie szerokości rozstawu bioder i stóp. Do jednej z najczęściej wybieranych szyn należy Szyna Denis-Browna Tibax, który polecany jest przy koślawość stopy, rotacja piszczeli lub przedniego skręcenie kolana. Odpowiednio dobrany sprzęt medyczny w stopniu znacznym ułatwi rehabilitację oraz ograniczy postępowanie niepożądanych stanów patologicznych stopy.

 

 

Bucik ortopedyczny Bebax - Zastosowanie:

 

  • koślawość pięty,
  • wrodzone płaskostopie,
  • szpotawość stopy(śródstopia)wrodzona,
  • stopa przywiedziona wrodzona
  • koślawość stopy,
  • szpotawość pięty,
  • stopa piętowa,
  • stopa odwrócona,
  • odwiedzenie i szpotawość śródstopi,
  • stopa końsko-szpotawa.

 

Jak zakładać but ortopedyczny u najmłodszych dzieci?

 

Zapewnij dziecku odpowiedni relaks oraz bezstresowe warunki - tak żeby mogło w pełni rozluźnić nogi, i wtedy zmierz długość stopy w centymetrach, od pięty do dużego palucha.

 

Buty Bebax są dostępne w następujących rozmiarach: 7,5 cm, 8 cm, 8,5 cm, 9 cm, 9,5 cm, 10 cm, 10,5 cm, 11,5 cm, 12,5 cm, 13,5 cm, 14,5 cm, 15,5 cm, 16,5 cm.

 

Bucik Bebax - Charakterystyka :

 

- nie zawiera lateksu,

 

- but sprzedawany jest oddzielnie na lewą i prawą nogę

 

- umożliwia stopniową korektę wrodzonych deformacji stóp w 3 płaszczyznach: czołowej (pionowa), strzałkowej (pozioma) i horyzontalnej (rotacja).

 

- leczenie trwa od 30 do 40 dni.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bucik ortopedyczny Bebax Prim

Bucik ortopedyczny Bebax Prim

Bucik ortopedyczny Bebax  jest zalecany do fizjoterapii dziecka z wadami wrodzonymi stopy. Bebax jest  bardzo pomocny w rehabilitacji najczęstszych deformacji stóp u niemowląt. A to za sprawą wieloosiowego zamka, który daję możliwość regulacji bucika we wszystkich 3 płaszczyznach: 1 w poziomie, 2 pionie i 3 rotacji.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: