Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kompresjoterapia sprawdzony sposób na przewlekłą niewydolność żylną .

Kompresjoterapia z zastosowaniem wyrobów uciskowych to prosty sposób na przewlekłą niewydolność żylną. Większość z nas lekceważy początkowe objawy przewlekłej niewydolności żylnej.Takie oznaki jak uczucie ciężkości nóg, ich obrzęk i ból,a w kolejnych etapach pojawienie się pajączków i żylaków, traktowane są częściej jako problem estetyczny i dyskomfort życia a nie jako choroba.

Co to jest przewlekła niewydolność żylna?

Przewlekła niewydolność żylna, w wyniku której właśnie pojawiają się żylaki, dzisiaj jest już chorobą o zasięgu społecznym i dotyczy około 50 procent populacji. Niestety liczba ta wciąż rośnie ze względu na warunki życia, jakie niesie za sobą cywilizacja. Ponadto prawdopodobieństwo, że również my znajdujemy się w grupie ryzyka, jest niestety duże.

Czynniki wpływające na powstawanie żylaków

Czynniki sprzyjające powstaniu choroby są liczne i powszechne. Uważa się, że żylaki są w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie, ale na rozwój choroby ma również tryb życia, jaki prowadzimy. Jeśli mało się ruszamy, w pracy długo siedzimy lub stoimy, mamy nadwagę źle się odżywiamy, nosimy niewygodne ubrania i obuwie oraz często przebywamy w zbyt wysokich temperaturach – to wszystko wpływa bardzo niekorzystnie na nasz układ żylny i w konsekwencji wcześniej czy później mogą pojawić się symptomy choroby, w tym żylaki.

Przewlekła niewydolność żylna leczenie i profilaktyka

Działania profilaktyczne i lecznicze wdrożone we właściwym czasie mogą skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania oraz dokuczliwe objawy choroby. Istotne jest wprowadzenie właściwej diety ,aktywności fizycznej oraz zmian codziennych zachowań. Produkty lecznicze jakim są kompresyjne wyroby przeciwżylakowe pobudzają pompę mięśniową - mięśnie łydki i mają bezpośredni wpływ na zwiększenie napięcia żylnego oraz elastyczność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejsza zbyt dużą rozszerzalność żył i zastój żylny.

 

Poczytaj więcej >Twoje nogi pod kontrolą>

 

pixel