Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kolanana stronę
Pokazuje 1 - 100 z 180 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 180 elementów
Orteza na kolano to powszechnie znany stabilizator stawu kolanowego, który jest stosowany jako bardziej komfortowy zamiennik gipsu.
Ortezy na kolano charakteryzują się duża różnorodnością i funkcjonalnością. W sklepie internetowym medicalbroker.pl możemy znależć np: sportowy stabilizator kolana, zegarową ortezę z regulowanym kątem zgięcia i wyprostu w stawie kolanowym, czy popularne opaski na kolano i stabilizatory rzepki.
Orteza kolana ma dzisiaj wiele zadań i w zależność od modelu może stabilizować kolano po urazie, przeciwdziałać kontuzjom u sportowców lub też usztywniać staw kolanowy po operacji lub zabezpieczać po artroskopii kolana np przy uszkodzonym więzadle krzyżowym przednim (ACL).

Jak nosić ortezę na kolano?


W przypadku użytkowania ortezy kolana, najważniejszą rzeczą są zalecenia lekarza bądź rehabilitanta. Jeśli takowych nie otrzymaliśmy, należy pamiętać o ogólnych zasadach noszenia ortez i stabilizatrów na kolanach.
W przypadku ostrych urazów i schorzeń stawu kolanowego, warto przede wszystkim obserwować reakcje własnego ciała. Jeśli podczas zakładania ortezy czujemy ból i dyskomfort należy bezwzględnie zdjąć taki stabilizator ortopedyczny i skonsultować to ze specjalistą w tej dziedzinie.
W przypadku pierwszego zakładania ortezy na kolano należy robić to stopniowo, zaczynając od noszenia stabilizatora przez ok 30 minut pierwszego dnia, następnie dokładając każdego dnia kolejne półgodziny. Należy jednak pamiętać że nie należy przesadzać w drugą stronę - Pamiętajmy że jeśli lekarz inaczej nie zaleci to ortezy kolana nosimy średnio 3-4 godzin w ciągu dnia. Najlepiej zakładając ortezę podczas największej aktywności ruchowej, aby jak najlepiej odciążyć chory staw kolanowy.

Czy w ortezie kolanowej można spać?


Orteza stawu kolanowego to produkt medyczny, który często stosujemy zaraz po wypadku lub operacji kolana. Dlatego czasami lekarz ortopeda zaleca aplikowanie stabilizatora nawet podczas snu, dla bezpieczeństwa i prawidłowego gojenia się tkanek okołostawowych.

Jaka jest cena ortezy na kolano?

Koszt zakupu ortezy na kolana to temat rzeka. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produktów, niestety jakość wielu z nich pozostawia wiele do życzenia... Klienci szukający w internecie, odpowiedniego stabilizatora kolana najcześciej sugerują się jego ceną - co przy zasypywaniu rynku tanimi produktami rodem z państwa środka, nie zawsze idzie w parze z korzyścią dla ich zdrowia.
Ale przejdźmy do konkretów zwykła elastyczna opaska na kolano, która nie stabilizuję stawu kolanowego, natomiast może złagodzić ból i obrzęk stawu kolanowego kosztuję średnio w granicach 50 złotych (w przedziale od 20 -100 PLN). Aktywny stabilizator kolanowy dla sportowca to wydatek rzędu od 75 do nawet 300 zł. Dedykowane ortezy z zegarami mogą kosztować w granicach od 400zł w górę, funkcjonalne ortezy jednoszynowe lub dwuszynowe mogą kosztować od 800 do nawet kilkutysięcy złotych w zależnośći od materiałów z których są one wykonane.

Czym się różni orteza od stabilizatora na kolano?


Odpowiedź jest bardzo prosta...Niczym są to marketingowe nazwy tych samych produktów. Zarówno klienci jaki lekarze używają tych nazw zamiennie w stosunku do tego samego sprzętu ortopedycznego.
Mamy zatem w sieci wiele określeń typu; orteza kolana, stabilizator stawu kolanowego, usztywniacz na kolano, opaska kolanowa i wiele różnych podobnych określeń, stosowanych głownie przez specjalistów od marketingu. Rzeczą niezmienie aktualną jest fakt, że w sklepie internetowym medicalbroker.pl znajdziesz wszystkie w/w produkty medyczne.

Co daje orteza na kolano?


Orteza kolana i stabilizator na kolano to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jego zadaniem jest stabilizacja kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację tego stawu. Stosowanie ortezy na kolana zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako pomoc w powrocie do pełnej sprawności oraz dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

Jakie są rodzaje stabilizatorów kolana?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje ortez stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane ortezy miękkie, inaczej elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia po lekkich urazach.

Drugą kategorię stanowią twarde ortezy na kolano, czyli tutory, łuski, usztywniacze, aparaty pooperacyjne z zegarami i stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Wyróżnić spośród nich można ortezy długie i krótkie, a także otwarte i zamknięte. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj stabilizatora został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również profesjonalne ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego w ortezie . Pozwoli to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownej kontuzji.

Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są sportowe ortezy na kolano. To zdecydowanie najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa kategoria stabilizatorów stawu kolanowego. Przeznaczone są głównie dla profesjonalnych sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.

Kiedy stosować stabilizatory na kolana?

Głównym zadaniem ortezy stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się częściowe ograniczenie ruchomości tego stawu. To również jest podstawowym zadaniem stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo ortezy na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

Kategorie

Promocje