Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kolanana stronę
Pokazuje 1 - 100 z 175 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 175 elementów

Medicalbroker.pl to niezawodne ortezy i stabilizatory kolana!

Orteza i stabilizator na kolano to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jego zadaniem jest stabilizacja kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację tego stawu. Stosowanie ortezy na kolana zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako pomoc w powrocie do pełnej sprawności oraz dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

Jaki wybrać stabilizator na kolana - ortezę, opaskę czy usztywniacz?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje ortez stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane ortezy miękkie, inaczej elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia po lekkich urazach.

Drugą kategorię stanowią twarde ortezy na kolano, czyli tutory, łuski, usztywniacze, aparaty pooperacyjne z zegarami i stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Wyróżnić spośród nich można ortezy długie i krótkie, a także otwarte i zamknięte. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj stabilizatora został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również profesjonalne ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego w ortezie . Pozwoli to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownej kontuzji.

Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są sportowe ortezy na kolano. To zdecydowanie najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa kategoria stabilizatorów stawu kolanowego. Przeznaczone są głównie dla profesjonalnych sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.

Jak działa orteza na kolano?

Głównym zadaniem ortezy stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się częściowe ograniczenie ruchomości tego stawu. To również jest podstawowym zadaniem stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo ortezy na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

Kategorie

Promocje