Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kolanana stronę
Pokazuje 1 - 100 z 118 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 118 elementów

Orteza na kolano to powszechnie znany aparat stawu kolanowego, który jest stosowany jako bardziej komfortowy zamiennik gipsu.
Usztywniacze na kolana charakteryzują się dużą różnorodnością i funkcjonalnością. W sklepie internetowym medicalbroker.pl możemy znaleźć na przykład: sportowy stabilizator kolana, zegarową szynę z regulowanym kątem zgięcia i wyprostu w stawie kolanowym, czy popularne opaski na kolano i stabilizatory rzepki.
Orteza kolana ma dzisiaj wiele zadań i w  zależności od modelu może stabilizować kolano po urazie, przeciwdziałać kontuzjom u sportowców lub też usztywniać staw kolanowy po operacji, lub zabezpieczać po artroskopii kolana np przy uszkodzonym więzadle krzyżowym przednim (ACL).


Jak nosić ortezę na kolanie?

W przypadku użytkowania zaopatrzenia ortopedycznego kolana najważniejszą rzeczą są zalecenia lekarza bądź rehabilitanta. Jeśli takowych nie otrzymaliśmy, należy pamiętać o ogólnych zasadach noszenia stabilizatorów na kończynie dolnej.
W przypadku ostrych urazów i schorzeń stawu kolanowego warto przede wszystkim obserwować reakcje własnego ciała.  Jeśli podczas zakładania takiego sprzętu ortopedycznego odczuwamy ból i dyskomfort należy bezwzględnie zdjąć taki stabilizator ortopedyczny i skonsultować to ze specjalistą w tej dziedzinie.
W przypadku pierwszego zakładania aparatu na kolana należy robić to stopniowo, zaczynając od noszenia stabilizatora przez około 30 minut pierwszego dnia, następnie dokładając każdego dnia kolejne półgodziny. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać w drugą stronę. Pamiętajmy, że jeśli lekarz inaczej nie zaleci to stabilizator  kolana nosimy średnio 3-4 godzin w ciągu dnia. Najlepiej zakładając stabilizator podczas największej aktywności ruchowej, aby jak najlepiej odciążyć chory staw kolanowy.


Czy w takim aparacie ortopedycznym można spać?


Stabilizator stawu kolanowego to produkt medyczny, który często stosujemy zaraz po wypadku lub operacji kolana. Dlatego czasami lekarz ortopeda zaleca aplikowanie stabilizatora nawet podczas snu, dla bezpieczeństwa i prawidłowego gojenia się tkanek okołostawowych.


Jaka jest cena ortezy na kolano?

Jeśli chcesz, kupić odpowiedni ochraniacz na kolana to koszt zakupu takiego sprzętu posiada dużą rozpiętość cenową. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produktów, niestety jakość wielu z nich pozostawia wiele do życzenia... Klienci szukający w internecie, odpowiedniego stabilizatora kolana najczęściej sugerują się jego ceną, co przy zasypywaniu rynku tanimi produktami rodem z państwa środka, nie zawsze idzie w parze z korzyścią dla ich zdrowia.
Przejdźmy zatem do konkretów zwykła elastyczna opaska na kolano, która nie stabilizuję stawu kolanowego, natomiast może złagodzić ból i obrzęk stawu kolanowego kosztuję średnio w granicach 50 złotych (w przedziale od 20 do 100 PLN). Aktywny stabilizator kolanowy dla sportowca to wydatek rzędu od 75 do nawet 300 zł. Dedykowane szyny ortopedyczne z zegarami mogą kosztować w granicach od 400 zł w górę, funkcjonalne aparaty jednoszynowe lub dwuszynowe mogą kosztować od 800 do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od materiałów, z których są one wykonane.


Czym się różni orteza od stabilizatora?

Odpowiedź jest bardzo prosta... Niczym są to marketingowe nazwy tych samych produktów. Zarówno klienci, jak i lekarze używają tych nazw zamiennie w stosunku do tego samego sprzętu ortopedycznego.
Mamy zatem w sieci wiele określeń typu: aparat stawu kolanowego, szyna pooperacyjna kolana, stabilizator stawu kolanowego, usztywniacz na kolano, opaska kolanowa i wiele różnych podobnych określeń, stosowanych głównie przez specjalistów od marketingu. Rzeczą niezmienną jest fakt, że w sklepie internetowym medicalbroker.pl znajdziesz wszystkie wyżej wymienione produkty medyczne.


Co daje zewnętrzna stabilizacja kolana?

Zewnętrzna stabilizacja kolana to profesjonalna pierwsza pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jej zadaniem jest unieruchomieniem kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację tego stawu. Stosowanie stabilizacji na kolana zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako pierwsza pomoc przeciwbólowa, aby mogli myśleć o powrocie do pełnej sprawności oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.


Jakie są rodzaje stabilizatorów kolana?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje stabilizacji stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane stabilizatory miękkie, inaczej elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia po lekkich urazach.

Drugą kategorię stanowią sztywne szyny na kolano, czyli tutory, łuski, usztywniacze, aparaty pooperacyjne z zegarami i stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Wyróżnić spośród nich można usztywniacze długie i krótkie, a także otwarte i zamknięte. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj stabilizatora został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również profesjonalne ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego w takim sprzęcie. Pozwoli to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownej kontuzji.

Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są sportowe opaski na kolana. To zdecydowanie najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa kategoria stabilizatorów stawu kolanowego. Przeznaczone są głównie dla profesjonalnych sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.


Kiedy stosować stabilizatory na kolana?

Głównym zadaniem usztywniacza stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się bezpieczne ograniczenie ruchomości tego stawu. Co również jest podstawowym zadaniem takich profesjonalnych stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo produkty medyczne aplikowane na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.


Czym właściwie jest stabilizator ortopedyczny?

Aparaty na kolano aktywnie stabilizujące lub usztywniające staw kolanowy, to produkty ortopedyczne niezbędne dziś do zabezpieczenia kolana przy jego różnych schorzeniach. Są one także często wykorzystywane podczas rehabilitacji i profilaktyki urazów sportowych.

Jeśli chcesz kupić profesjonalny produkt w 100% zabezpieczający kolana to w ofercie sklepu medycznego medicalbroker.pl znajdziesz m.in. łuskę na kolano, aparat ortopedyczny odciążającą łękotkę oraz więzadła w kolanie, funkcjonalną ortezę ramową stawu kolanowego zabezpieczającą więzadło krzyżowe (rekonstrukcja ACL), opaskę kolana na chondromalację rzepki i ból kolana. Po prostu Wybierz odpowiedni stabilizator ortopedyczny i Ciesz się Powrotem do Zdrowia! Pamiętaj, jesteśmy wdzięczni, że Jesteś u nas. Pomożemy Ci dobrać najlepszą z możliwych opcji jak np. ściągacz na kolano, tutor kolana, aparat szynowo-opaskowy stawu kolanowego, oraz inne produkty podnoszące jakość życia.


Jak bezpiecznie chronić o swoje kolana?


Jeśli jesteś po urazie stawu kolanowego, masz problem z bólem rzepki, albo nabawiłeś się kontuzji łękotki, lub nawet zerwałeś ACL np. biegając, grając w piłkę lub zjeżdżając na deskach. Być może jesteś w we właściwym miejscu i czasie, aby Sobie pomóc... Wrócić do zdrowia i ulubionych aktywności. Wystarczy wybrać odpowiednią ochronę dopasowaną do rodzaju schorzenia kolana. Jak również zastanowić się nad późniejszą profilaktyką oraz ochroną podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej.

 

Gdzie najlepiej kupić ortezę?

W sklepie medicalbroker.pl znajdziesz ortezy i stabilizatory na kolano dla każdego. Możesz nabyć tutaj aktywne stabilizatory sportowe na kolano dla biegacza, piłkarza czy skoczka. Kupisz także elastyczne opaski kolana i rzepki. Zamówisz tutaj łuski stawu kolanowego dla dzieci. Zamówienie wygodnie złożysz, nie wychodząc z domu. A co jeśli jestem po rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL?  Nie panikuj, weź swój telefon i wybierz specjalną 4-punktową ochronę na  kolana, chroniącą w sposób dynamiczny twoje więzadła w stawie kolanowym :)


Jak prawidłowo dopasować ortezę?

To proste, zaraz po świeżym urazie kolana, możesz mieć obrzęk, nawet w obrębie całego stawu kolanowego. Nie rzadko też wystąpi stan zapalny i zbiera się płyn. Dlatego najlepiej dla porównania zmierz obwód zdrowego kolana, abyś nie przeszacował rozmiaru wybranego produktu kolana.

Pamiętaj, że za parę dni opuchlizna zniknie. Inaczej sytuacja się ma, jeśli chodzi o schorzenia przewlekłe w obrębie stawów kolanowych i całej kończyny dolnej. Należy tutaj pamiętać o podejściu holistycznym i traktować nasz organizm jako całość.

W przypadku przewlekłych stanów zapalnych jak ma to miejsce w chorobach reumatycznych (RZS) lub w długotrwałych niestabilnościach stawu kolanowego. Np. zadawnione urazy aparatu więzadłowego i mikrourazy sportowe, usunięcie łękotek, artrozy kolan. Wtedy dochodzi do zwyrodnień i zniekształcenia budowy stawu kolanowego, bardzo często jest też przesunięta oś stawu kolanowego, ma to miejsce np. w osteoartrozie (mówimy wtedy o kolanach "szpotawych" lub "koślawych"). W takim wypadku koncentrujemy się w wyborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, ukierunkowanego do danego przypadku, kształtu kolana i nogi.


Teleporada Gratis!


Jeśli Masz jakieś pytania odnośnie do wyboru produktu na kolano, jesteś tu pierwszy raz, a może są to twoje pierwsze zakupy internetowe, lub po prostu chcesz pogadać? Napisz lub zadzwoń, a na pewno coś wspólnie wymyślimy:)

Kategorie

Promocje