Sprzęt ortopedyczny

Ortezy kolana

Orteza i Stabilizator na kolano to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jego zadaniem jest stabilizacja kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za ...

Orteza i Stabilizator na kolano to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach i operacjach stawu kolanowego. Jego zadaniem jest stabilizacja kolana w zaleconej przez lekarza lub fizjoterapeutę zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację tego stawu. Jego stosowanie zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako pomoc w powrocie do pełnej sprawności oraz dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

Stabilizator na kolano, orteza stawu kolanowego i opaska ortopedyczna kolana

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje ortez stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są elastyczne opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane ortezy miękkie, inaczej elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia po lekkich urazach.

Drugą kategorię stanowią twarde ortezy na kolano, czyli tutory, łuski, usztywniacze, aparaty pooperacyjne z zegarami i  stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Wyróżnić spośród nich można ortezy długie i krótkie, a także otwarte i zamknięte. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj stabilizatora został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również profesjonalne ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego w ortezie . Pozwoli to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownej kontuzji.

Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są sportowe ortezy na kolano. To zdecydowanie najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa kategoria stabilizatorów stawu kolanowego. Przeznaczone są głównie dla profesjonalnych sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.

Jak działa orteza na kolano?

Głównym zadaniem ortezy stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się częściowe ograniczenie ruchomości tego stawu. To również jest podstawowym zadaniem stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo ortezy na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

Więcej

Ortezy kolana  Jest 175 produktów.

Podkategorie

 • Ortezy OA
  Ortezy OA to aparaty ortopedyczne kończyny dolnej, które wywierają odpowiednie siły korygujące na nogę, odciążając miejsca, w których zwyrodnienie stawu kolanowego jest najdotkliwsze. W przeszłości były to dość nieporęczne urządzenia. Jednak obecnie dostępne są lekkie, dyskretne i łatwe w użyciu ortezy ☛ Takie właśnie stabilizatory rehabilitacyjne znajdą Państwo w ofercie sklepu medicalbroker.pl poniżej ✔ Są one zaprojektowane specjalnie pod kątem choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i stanowiące klinicznie potwierdzoną metodę łagodzenia bólu. Orteza OA może być też stosowana w połączeniu z innymi formami leczenia, takimi jak programy ćwiczeń czy diety, zastrzyki i fizjoterapia oraz suplementacja.

  Choroba zwyrodnieniowa i Ból stawów kolanowych

  Ból stawów dotyka większości ludzi na pewnym etapie życia. Uprawianie sportu lub wykonywanie czynności wymagających wysiłku może przyczyniać się do występowania ostrego bólu i stanu zapalnego spowodowanego przez nadmierną eksploatację stawu kolanowego. O ile poważne urazy są stosunkowo rzadkie, przewlekły ból stawów może z czasem przekształcić się w poważniejszą dolegliwość.

  Orteza OA ➤ Opanuj ból kolana

  Jeżeli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego (Osteoartroza - OA) i ból uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, potrzebujesz rozwiązania, na którym możesz polegać. Przejmij kontrolę nad bólem stawów szybko i łatwo, aby powrócić do sprawności bez ograniczeń i móc znów spacerować, wchodzić po schodach, przykucnąć w ogrodzie, jeździć na rowerze i bawić się z dziećmi ☛ bez bólu. Bez względu na rodzaj aktywność, orteza OA zapewni Ci wsparcie na każdym kroku.
 • Elastyczne...
  Stabilizatory elastyczne stawu kolanowego dostępnę w naszym sklepie medycznym  ☛ Stosujemy gdy przydarzy się  m.in. niestabilność stawu kolanowego i rzepki, zaburzenia pooperacyjne, pourazowe i przewlekłe, wysięk i obrzęk, zapalenie kości i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, ból okolicy kolana, entezopatie, reumatoidalne zapalenie stawów, naciągnięcia więzadeł. Orteza elastyczna kolana ma działanie usztywniające, oraz stabilizuje staw kolanowy i rzepkę. Łagodzi ból i poprawia funkcje stawu kolanowego. Stymuluje krążenie, wspiera wchłanianie obrzęków i wysięków okolicy stawu kolanowego. Istotną zaletą takiego stabilizatora kolana jest  szczególnie miękki i elastyczny materiał w dole podkolanowym, kompresyjna dzianina na około stawu, anatomiczny kształt, miękka pelota okołorzepkowa wykonana z silikonu medycznego lub żelu polimerowego. W/w cechy powodują że ortezy tego typu są bardzo często stosowane przez sportowców podczas rehabilitacji stawu kolanowego i ciężkich treningach wyczynowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą  stabilizatorów na kolana poniżej.
 • Opaski i Taśmy...
 • Ortezy Rzepki
 • Pooperacyjne...
 • Stabilizatory więzadła...
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 175 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 175 elementów

Kategorie

Promocje