Sprzęt ortopedyczny

BOXIA A.F.O. AB01 PODCIĄG NA OPADAJĄCĄ STOPĘ ORLIMAN

300zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Podciąg na opadającą stopę unosi przednią część stopy, umożliwiając zgięcie podeszwowe przy pięcie w momencie zdjęcia ciężaru ze stopy.


Czytaj więcej

BOXIA® A.F.O. - PODCIĄG NA OPADAJĄCĄ STOPĘ

System Boxia® składa się z dwóch oddzielnych części: opaski podudziowej mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się pomiędzy językiem obuwia a sznurowaniem (do stosowania w połączeniu z obuwiem sznurowanym). Obie części są połączone elastycznym paskiem, który jest regulowany zgodnie z wymaganym poziomem zgięcia grzbietowego stopy. Opaska podudziowa posiada w dwóch miejscach (okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia) wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia. Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę, ponadto zajmuje mało miejsca w bucie.

Działanie: podciąg na opadającą stopę unosi przednią część stopy, umożliwiając zgięcie podeszwowe przy pięcie w momencie zdjęcia ciężaru ze stopy. Siła podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny. Zapobiega ryzyku potykania się o różne przedmioty, takie jak dywaniki, krawężniki i nierówne powierzchnie. Ponadto konstrukcja pozwala na lekką korekcję pronacyjnego lub supinacyjnego ustawienia stopy.

Zalecenia: opadająca stopa w przebiegu różnych jednostek chorobowych, pronacyjne lub supinacyjne ustawienie przodostopia.

Kolor: czarny ( AB01) lub beżowy (AB02).

Uwaga: rozmiary XS oraz  wersja AB02 (kolor beżowy) są na zamówienie - czas realizacji wynosi 14 dni roboczych.

Komplet: każdy egzemplarz AB01 obejmuje:
AB10 (pasek elastyczny)1 sztuka
AB11 (zaczep do buta pod sznurowanie) 2 sztuki
AB13 (haczyki w kształcie litery „S”) 2 sztuki

 

Tabela rozmiarów ortezy na opadającą stopę Boxia:

RozmiarObwód nad kostką w cm
XS13 - 17
S17 - 21
M21 - 25
L25 - 29

Jeśli jesteś na pograniczu rozmiarów - nalezy wybrać model większy.

boxia ab 01 orliman

Zakładanie na obuwie-Ref.: AB01/AB02

Umieść taśmę nadkostkową powyżej kostki tak, aby żelowa wyściółka przylegała do ścięgna Achillesa. Rozsznuruj but i umieść pelotę z haczykiem mocującym między językiem buta i sznu- rowaniem, tak aby znajdowała się pośrodku i aby haczyk znajdował się w kierunku dociągania. Następnie przełóż tasiemkę ściągającą przez prowadnicę usytuowaną z przodu opaski na kostkę. Zahacz ją i pociągn za końcówki z rzepem, zapinając po uzyskaniu pożądanego stopnia dociśnięcia. Rodzaj koronki obuwia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

BOXIA A.F.O. AB01 PODCIĄG NA OPADAJĄCĄ STOPĘ ORLIMAN

BOXIA A.F.O. AB01 PODCIĄG NA OPADAJĄCĄ STOPĘ ORLIMAN

Podciąg na opadającą stopę unosi przednią część stopy, umożliwiając zgięcie podeszwowe przy pięcie w momencie zdjęcia ciężaru ze stopy.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: