Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj bliżej podciąg na opadającą stopę Boxia AFO

2016-06-01
Poznaj bliżej podciąg na opadającą stopę Boxia AFO

Orteza Boxia® to aktywny podciąg opadającej stopy typu AFO, składa się z kilku oddzielnych części: opaski na goleń mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się na języku obuwia pod sznurowaniem. Obie części są połączone elastycznym paskiem, którego siła naciągu jest regulowana zgodnie z wymaganym poziomem uniesienia grzbietowego stopy.

Podciąg na opadającą stopę - Boxia® AFO

Opaska na goleń w zestawie Boxia posiada w dwóch miejscach - okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia - wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia. Innym elementem, który może być zastosowany na przodostopie do opaski goleniowej są haczyki o kształcie litery "S", które mogą być zastosowane do sznurowanych butów. Jeden, odpowiednio umiejscowiony haczyk należy przełożyć przez jedno z oczek w bucie. Takie rozwiązanie pozwala na pewną korekcję szpotawego lub koślawego ustawienia stopy. Przy koślawieniu, w celu korekcji należy haczyk umiejscowić w przyśrodkowym rzędzie oczek. Gdy pacjent ma skłonność do szpotawego ustawiania stopy, haczyk powinien być umiejscowiony w zewnętrznym rzędzie oczek. Równocześnie można również stosować oba haczyki umiejscowione w obu rzędach oczek sznurowania.

Powyższe elementy mogą być także zastosowane w sandałach mających regulowane na długość paski, zapinane na velcro.


Boxia i jej dodatkowe zalety w podnoszeniu stopy

Podciąg na opadającą stopę Boxia AFO może być stosowany także bez obuwia. W tym przypadku należy dysponować częścią główną (AB 01), do której osobno można dokupić element zakładany na przodostopie (AB 12). Jest on zaprojektowany i wykonany tak by dokładnie dopasowywał się do lewej albo prawej stopy. Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę a co najważniejsze, zajmuje mało miejsca w bucie.

System Boxia unosi przednią część stopy, umożliwiając zgięcie podeszwowe przy obciążonej pięcie. Siła stopnia podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny. Orteza ta zapobiega ryzyku potykania się o różne przedmioty (dywaniki, krawężniki, nierówne powierzchnie), pozwala pacjentowi na samodzielne kierowanie samochodem .

Tutaj znajdują się odnośniki do wszystkich elementów systemu ortotycznego Boxia:
1 AB01/02   2 AB10/20   3 AB11/21   4 AB12/22   5 AB14/24   6 AB13 


Zobacz ☛ wszystkie ortezy na opadającą stopę

Polecane

pixel