Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Orteza stawu kolanowego Ottobock

2018-09-07
Orteza stawu kolanowego Ottobock

Orteza stawu kolanowego Ottobock Xeleton i Genu Arexa - Czy wiesz że ponad 90 % osób w krajach zachodnich używa ortez funkcjonalnych po urazach kolana oraz jako profilaktyki przed jego kontuzjami.

Poślizg podczas gry w tenisa, upadek podczas gry w koszykówkę, faul podczas gry w piłkę nożną – i już dochodzi do urazu kolana. Ortezy szkieletowe  Xeleton i Genu Arexa wspomagają proces leczenia po operacji lub zachowawczo. Podczas gdy Xeleton należy całkowicie do ortez nowej generacji – sprawdzona i wyróżniona na świecie Genu Arexa prezentuje swoje oblicze nowym wzornictwem.

Orteza Xeleton czyli design oparty na funkcjonalności.


Orteza stawu kolanowego Xeleton to wyjątkowa stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Ta nowa orteza stabilizująca staw kolanowy łączy wyjątkową stabilność z dużą wygodą dla użytkownika oraz wytrzymałymi elementami funkcjonalnymi. Przylegająca do ciała rama, wykonana jest ze wzmocnionego stopu aluminium i dodatkowo wyposażona w klamry mocujące, zabezpieczające kolano w każdej sytuacji. Dwie wersje – standardowa lub długa – gwarantują optymalne dopasowanie do każdego wzrostu pacjenta. Łatwa w zakładaniu, a dzięki systemowi Click-2-Go, ograniczenie zgięcia i wyprostu można dopasować w wyjątkowo prosty sposób i bez użycia narzędzi.
„Xeleton” – X symbolizuje więzadła krzyżowe, a nazwa nawiązuje do perfekcyjnie dopasowanego do ciała szkieletu.Orteza posiada też niezależnie regulowany pasek łydki, który sprawdzi się podczas aktywności sportowej.

Ortezy Ottobock - Badania kliniczne


Jak pokazują statystyki 40% wszystkich urazów kolana wiąże się z uszkodzeniami więzadeł – i dwie trzecie tych urazów to zerwanie więzadła krzyżowego. Statystycznie przednie więzadło krzyżowe ulega urazom dziesięciokrotnie częściej niż więzadło krzyżowe tylne, 70% urazów ma miejsce podczas uprawiania sportów związanych z intensywnym biegiem, często bez bezpośredniego, fizycznego kontaktu. Większość pacjentów jest w wieku pomiędzy 15 i 45 rokiem życia: ryzyko uszkodzenia przedniego więzadła krzyżowego u kobiet jest znacząco wyższe ze względu na ich warunki anatomiczne, czynniki hormonalne i zaburzenia neuromięśniowe. Rocznie, tylko na terenie Niemiec dochodzi do ok. 80.000 przypadków zerwania przedniego więzadła krzyżowego, w Polsce jest niewiele mniej tego rodzaju kontuzji: ortezy stabilizujące kolano, które proponujemy klientom medicalbroker, jak Genu Arexa i nowo skonstruowana orteza Xeleton, gwarantują optymalną stabilność i bezpieczny powrót do pełnej sprawności – są niezastąpione jako element skutecznego leczenia zakończonego sukcesem.

Wskazania do zastosowania ortez na kolano:

Genu Arexa i Xeleton przeznaczone są do stosowania w przypadku bólu kolana z ostrą lub przewlekłą wiotkością więzadeł i/lub znacznym odczuciem niestabilności, z opcją regulacji zakresu ruchu:

Zerwanie/rekonstrukcja ACL - i/lub PCL
Niestabilność stawu kolanowego (ACL, PCL, MCL, LCL)
Uszkodzenie więzadeł pobocznych
Stabilizacja/ograniczenie zakresu ruchu po operacji łąkotek
Gonartroza
Reumatoidalne zapalenie stawów.


Jak działa orteza kolana Genu Arexa i Xeleton?


Genu Arexa i Xeleton zapewniają optymalną ochronę przy urazach stawu kolanowego:

  • Kontrola i stabilizacja stawu kolanowego we wszystkich płaszczyznach
  • Ograniczenie „przedniej względnie tylnej szuflady“
  • Zmniejszenie niestabilności bocznej
  • Regulacja zakresu ruchu w zgięciu i wyproście (ROM)
  • Ochrona przed przeprostem w stawie kolanowym.

Orteza stawu kolanowego Ottobock Xeleton i Genu Arexa

Ortezy szkieletowe stawu kolanowego Xeleton i Genu Arexa wspomagają proces leczenia po operacji lub zachowawczo.


1.System Click-2-Go
Dzięki innowacyjnemu systemowi Click-2-Go można szybko i bez użycia narzędzi ustawić żądany zakres ruchu. Podobnie w prosty sposób i bez użycia narzędzi można dopasować szerokość kolana, np. w celu dopasowania ortezy do stanu obrzęku stawu: wykonując kilka ruchów, do przegubów można zamontować pierścienie dystansowe o szerokości pięciu milimetrów.
Zgięciu: 6°/10°/20°/30°/45°/60°/75°/90°
Wyproście: 6°/10°/20°/30°/45°

2.Anatomiczna pelota kości piszczelowej
Górna okolica kości piszczelowej wrażliwie reaguje na obciążenia. Dlatego taśma poniżej rzepki posiada specjalną, anatomiczną pelotę, która zapobiega nadmiernemu uciskowi na kość piszczelową. Jednocześnie, pelota eliminuje niepożądane ruchy rotacyjne ortezy.

3.Smukła i lekka konstrukcja
Dzięki smukłej i przylegającej do ciała konstrukcji, ortezy są wygodne i niewidoczne pod odzieżą. Istotną zaletą jest niewielki ciężar, nie ograniczający pacjenta ponad wymaganą konieczność.

4.Peloty kłykciowe z TechnoGel
Peloty kłykciowe z TechnoGel posiadają miękkie i przyjazne dla skóry wyścielenie. Umożliwiają optymalne rozłożenie nacisku, a wykorzystując wysokiej jakości materiał, utrzymują higienę.

5.Konstrukcja szkieletowa ze wzmocnionego stopu aluminium
Konstrukcja ramy zapewnia optymalną stabilność i ograniczenie rotacji.

Co daje Orteza po rekonstrukcji ACL?

Po pierwszej rekonstrukcji ACL następuje ograniczenie zgięcia do 90° i wyprostu do 0°, gdyż przy przekroczeniu zgięcia 90° i przeproście stawu kolanowego siły działające na ACL wyraźnie wzrastają. Dzięki ortezie, w pierwszych 6 tygodniach można zapobiec ewentualnemu osłabieniu implantów

Tylko po ponownej konsultacji z lekarzem: Aktywność sportowa może być podjęta najwcześniej po 6 miesiącach, jeżeli:

• kolano jest stabilne (KT 1000 / 3 mm z każdej strony)

• Siła mięśniowa (>85% strony zdrowej)

• Dobra koordynacja ruchowa, brak obrzęków i bólu.


Poznaj ortezy Ottobock>>

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel