Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Stopy końsko-szpotawe u dzieci
Stopa końsko-szpotawa jest to najczęstsza wrodzona wada stopy u dzieci, a zniekształcenie dotyczy zarówno stawów skokowych (skokowo-goleniowego i skokowo-piętowo-łódkowego), jak i innych stawów stopy.
Czytaj więcej
Jak leczyć palce młoteczkowate?
Czym są palce młoteczkowate znane też jako palce młotkowate? Otóż przyczyn tej wady (deformacji palców stopy) jest wiele, niektóre są nie znane, zaś ze znanych wymienia się m.in.
Czytaj więcej
Płaskostopie u dorosłych
Płaskostopie spotykane u dorosłych charakteryzują się większym nasileniem zmian chorobowych, często definitywnym utrwaleniem tych zmian, zaburzeniami w krążeniu krwi, a także zmianami degeneracyjnymi w najbardziej przeciążonych stawach.
Czytaj więcej
Męska stopa ~ Zadbana i zdrowa
Panowie przekonali się już do zabiegów kosmetycznych twarzy, pielęgnują też dłonie. Na pedicure jednak przychodzą nieliczni. Stopa to 28 kostek, 19 mięśni i 107 ścięgien oaz więzadeł. Chociaż stosunkowo niewielka, musi dźwigać codziennie wiele kilogramów - zwłaszcza jeśli jest to stopa męska.
Czytaj więcej
Czym są ostrogi piętowe?
Choroba określana nazwą " ostroga piętowa" polega na utworzeniu się wyrośli kostnej na obciążanej części guza piętowego. Ucisk na ostrogę daje wyjątkowo dokuczliwe bóle pięty często promieniujące do całej stopy.
Czytaj więcej
Kiedy boli szyja?
Kręgi szyjne tworzące kręgosłup w jego górnym odcinku aż do podstawy czaszki wspierają głowę i pozwalają na jej ruchy. Główne schorzenia dotyczące tego bardzo wrażliwego obszaru ciała są związane z urazami lub zwyrodnieniem stawów.
Czytaj więcej
Wkładki ortopedyczne dla dzieci
Tak jak dziecku z prawidłowo wykształconym i rozwijającym się uzębieniem, żaden lekarz nie zaleci noszenia aparatu ortodontycznego, tak chyba oczywisty jest fakt, że zdrowym stopom dziecka nie potrzeba mechanicznych i biernie działających ortez, podpór w postaci wkładek czy specjalnego obuwia.
Czytaj więcej
pixel