Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Jaka jest najlepsza orteza na haluksy?
Paluch koślawy (hallux valgus) - inaczej haluks, deformacja palca stopy, czy zwyrodnienie odchylenie I palca u nogi w stronę pozostałych palców nazywany jest różnie, natomiast zawsze wiąże się z nieestetycznie wyglądającymi stopami, bólem, a w najgorszym przypadku problemami z poruszaniem się. Specjaliści zaopatrzenia ortopedycznego wiedzą już, jak łatwo i skutecznie zapobiegać tym zmianom deformacyjnym stopy na każdym etapie ich powstawania.
Czytaj więcej
Paluch sztywny a wkładki ortopedyczne
Paluch sztywny (hallux rigidus) to stan, w którym dochodzi do częściowego lub całkowitego ograniczenia ruchomości palucha w stawie śródstopno-paliczkowym. Tej deformacji stopy mogą zapobiec wkładki ortopedyczne.
Czytaj więcej
Jak leczymy przepuklinę udową?
Przepuklina udowa jest schorzeniem powstającym na skutek zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych, czego następstwem jest nieprawidłowe przemieszczenie się narządów lub ich części przez kanał udowy po za jamę brzuszną, w której normalnie się znajdują.
Czytaj więcej
Żylaki ➤ Lepiej zapobiegać niż leczyć
Żylaki były plagą ludzkości od niepamiętnych czasów, to warunki życia we współczesnej cywilizacji sprawiły, że obecnie spotyka się je u co piątej kobiety i u co piętnastego mężczyzny po 45 roku życia. Poznaj - jak zapobiegać żylakom oraz jak je leczyć.
Czytaj więcej
pixel