Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kompresjoterapia czyli skuteczna broń na żylaki

2018-11-15
Kompresjoterapia czyli skuteczna broń na żylaki

Kompresjoterapia to skuteczna broń w walce z niewydolnością żylną w kończynach dolnych i nie tylko. Czy wiesz że...? Dzięki medycznym wyrobom uciskowym takim jak: podkolanówki, rajstopy oraz pończochy kompresyjne jest to prosta i wygodna metoda leczenia żylaków.


Kompresjoterapia - nie ryzykuj z własnym zdrowiem

Zburzenia żylne mogą dotknąć każdego. Długie stanie lub siedzenie w pracy, ciąża, a także niezdrowy tryb życia zwiększają ryzyko poważnego zachorowania. Poniżej można sprawdzić czy ten Problem Państwa dotyczy:

  1. Czy w Pani/Pana rodzinie cierpi ktoś na zaburzenia krążenia żylnego?
  2. Czy była/jest Pani w ciąży lub bierze pani pigułkę hormonalną?
  3. Czy nogi są często ciężkie i zmęczone, spięte lub pojawia się nieprzyjemne uczucie mrowienia?
  4. Czy są już zewnętrzne zmiany na nogach:pajączki,żylaki,przebarwienia,wypryski?
  5. Czy ma Pan/Pani nadwagę?
  6. Czy pali Pani/Pan papierosy?
  7. Czy musi Pani/Pan w pracy długo siedzieć,stać lub podnosić ciężkie przedmioty?
  8. Czy uprawia Pan/Pani sport mniej niż dwa razy w tygodniu?

Każde pytanie na, które odpowiedź brzmi "Tak" zwiększa Państwa ryzyko. Pierwsze objawy oraz czynniki ryzyka należy wziąć pod uwagę i starać się im zapobiegać.

Idealne dopasowanie - ponieważ wygląd ma znaczenie!

Kompresja jest prostą i zarazem najbardziej skuteczną metodą złagodzenia oraz zapobiegania dolegliwościom żylnym.Medyczne wyroby uciskowe wywierają dokładnie zdefiniowany ucisk. Jest on najmocniejszy w okolicach kostki i stopniowo słabnie ku górze.Wyroby kompresyjne pomagają żyłom transportować krew z powrotem do serca.

Pończochy uciskowerajstopy przeciwżylakowe oraz podkolanówki kompresyjne na żylaki stanowią podstawę leczenia żylaków, obrzęków nóg a także cellulitu.W przeciwieństwie do leków farmakologicznych nie posiadają działań ubocznych istotą ich działania jest dobór odpowiedniej klasy ucisku - zgodnie z zaleceniem lekarza.

W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się również sportowe podkolanówki kompresyjne do biegania oraz sportów wyczynowych dające efekt szybkiej regeneracji po wzmożonym wysiłku.

Poznaj produkty uciskowe na żylaki ➤

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel