Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Infekcje u dzieci kiedy zgłosić się do lekarza?

2018-12-08
Infekcje u dzieci kiedy zgłosić się do lekarza?

Jeżeli u Twojego dziecka wystąpi co najmniej jeden z poniżej podanych objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, niezależnie od pory dnia lub nocy:

Zmiana zachowania dziecka polegająca na bardzo silnym pobudzeniu lub niepokoju oraz osłabieniu i słabej reakcji na otoczenie, trudności w oddychaniu, np widoczny wysiłek dziecka przy oddychaniu, bardzo szybkie oddechy, oddech świszczący lub przypominający pianie, nasilona wysypka na skórze, szczególnie jeżeli ma charakter krwawych wylewów - wybroczyn.

Do lekarza należy się również udać - jeżeli:

Dziecko nie pije i nie je przez dłuższy czas (dłużej niż kilka godzin,u niemowlaków wcześniej). Gorączka powyżej 38,5 stopni utrzymuje się dłużej niż 48 godzin od jej pierwszego wystąpienia lub nawraca po okresie niższej temperatury ciała.
Występują inne objawy budzące niepokój rodziców o stan dziecka .

Pamiętaj:

1 Przeziębienie, czyli wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych, może być spowodowana przez jeden z bardzo wielu wirusów.

2 Objawy choroby najczęściej ustępują samoistne po kilku dniach.

3 Powikłaniem wirusowych infekcji górnych dróg oddechowych mogą być zakażenia bakteryjne, np zapalenie ucha, zatok, zapalenie płuc, ale występują one rzadko.

4 Antybiotyki nie są skuteczne w leczeniu przeziębienia.

Jak zapobiegać nawracającym infekcjom u dzieci?

Przeziębienie u dziecka występują bardzo często, w okresie wiosennym oraz zimowym mogą powtarzać się nawet w okresach, krótszych niż miesiąc, wskutek czego dziecko może niemal nieprzerwanie wykazywać pewne objawy infekcji.

W profilaktyce infekcji w tym również tych często nawracających, znaczącą role może odgrywać prawidłowa dieta wspomagana racjonalną suplementacją zawierającą te składniki odżywcze, których w dużym stopniu brakuję we współczesnym jadłospisie zarówno u dzieci jak i dorosłych.Unikajmy też kontaktu z osobami chorymi, aby nie narażać niepotrzebnie naszych pociech na zachorowanie .Należy też prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia - pamiętajmy że dzieci w ruchu to dzieci zdrowe...

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel