Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym jest orteza dla dziecka?

2018-09-04
Czym jest orteza dla dziecka?

Orteza dla dziecka - cóż to takiego i jak ją stosować? W tym artykule postaramy przybliżyć państwu czym są te produkty ortopedyczne. Z roku na rok nasze dzieci są coraz bardziej aktywne. Duży wpływ na to ma m.in. rozwój możliwości technologicznych , znani osiągający światowe sukcesy sportowcy ,organizacje i kluby sportowe oraz aktywni rodzice, to wszystko sprawia iż dzieci coraz wcześniej zaczynają wyczynowo uprawianie, nierzadko ekstremalnych sportów. 5-6 letnie dzieci jeżdżące na nartach snowboardzie, trenujący koszykówkę ,siatkówkę, piłkę nożną i tenis to już norma.


Orteza niezbędna pomoc dla dziecka.

Taka wzmożona aktywność wiąże się niestety z większą ilością mikrourazów i kontuzji, najczęściej są to urazy stawu kolanowego oraz stawu skokowego i nie tylko. Mogą to być zarówno urazy bezpośrednie czyli zerwania ,uderzenia jaki pośrednie takie jak skręcenia zwichnięcia .


Niewinnie brzmiące „skręcenia czy zwichnięcia ” w czasie gry w piłkę czy kosza mają bardzo często poważniejsze następstwa i skutkują niebezpiecznymi urazami i uszkodzeniami aparatu ruchu, Takie kontuzję wymagają profesjonalnego zaopatrzenia ortopedycznego. Niestety, zdiagnozowanie takiego urazu u dzieci nie jest proste.


W przeciwieństwie do osoby dorosłej, dziecko najczęściej nie kojarzy dokładnego patomechanizmu czyli przyczyny urazu a co za tym idzie- cała historia powstania kontuzji często nie jest możliwa do odtworzenia. W naszych szpitalach dziecięcych dokładna diagnostyka w ramach ostrego dyżuru jest niemożliwa gdyż jedyną możliwą metodą diagnostyczną jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, a dokładniejsza diagnostyka typu USG , MRI, Artroskopia(Endoskopia) nie jest dostępna.


To wszystko powoduję wydłużenie czasu postawienia prawidłowej diagnozy i brak możliwości w przeciwdziałaniu dalszym powikłaniom danego urazu. Wydaje się, że za standard postępowania w przypadku urazu u dziecka, większość specjalistów uważa obecnie wykonanie zdjęcia RTG w celu wykluczenia ewidentnego złamania kości, oraz unieruchomienie kończyny w gipsie na kilka tygodni co znacznie wydłuża okres terapii i rehabilitacji .Dlatego na prośbę naszych Klientów oraz Specjalistów-Lekarzy ,Fizjoterapeutów, Trenerów .Chcielibyśmy usystematyzować wiedzę na temat ortotyki dla dzieci. Jest to o tyle proste dzisiaj, gdyż na rynku polskim pojawiły się już najlepsze światowe marki jeśli chodzi o zaopatrzenie ortopedyczne i to właśnie one posiadają w swojej ofercie ortezy i stabilizatory dla dziecka w rozmiarach XS/S bądź adekwatny roz 1.


Niektórzy z Państwa zastanawiają się dlaczego medicalbroker.pl tak dokładnie selekcjonuję i oferuję tylko wybrane modele i marki sprzętu ortopedycznego? Odpowiedź jest prosta wybrane zaopatrzenie i firmy posiadają profesjonalne zaplecze naukowo-technologiczne i mogą potwierdzić skuteczność swoich produktów rzetelnymi badaniami klinicznymi. Poniżej Przedstawiamy link do naszej oferty, propozycje są z podziałem na daną części ciała i rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego.


Zobacz ofertę ortez dla dzieci >>>

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel