Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co to jest Cryo/Cuff?

2015-11-05
Co to jest Cryo/Cuff?
Istotą działania systemu Cryo/Cuff są dwa czynniki kontrolowany ucisk, który zmniejsza obrzęk i krwiaki oraz lecznicze zimno czyli krioterapia wysokotemperaturowa,która zmniejsza ból i regeneruję kontuzjowane tkanki. Prostota aparatu czyni go odpowiednim zarówno do stosowania doraźnego, jaki w terapii długoterminowej, w warunkach szpitalnych, ambulatoryjnych i domowych.

Cryo/Cuff składa się z 3 części

  • Mankietu obejmującego daną część ciała , w którym znajduję się zimna woda tłoczona pod ciśnieniem.
  • Termosu zawierającego wodę z lodem .
  • Węża łączącego mankiet z termosem.

Wszystkie części można dokupić osobno

Jak działa Cryo/Cuff?

Po napełnieniu termosu wodą z lodem i założeniu mankietu, łączymy wąż z mankietem i unosimy termos do góry. Powoduję to spływanie schłodzonej wody do mankietu i wytworzenie w nim ciśnienia. Ucisk jest proporcjonalny do wysokości na jaką uniesiemy termos (40-50 cm daję nam ciśnienie ok. 30mmHg). Odłączenie węża utrzymuje ciśnienie. Ciepło wytwarzane przez ciało ogrzewa wodę w ciągu ok 30 min, od pierwszego napełnienia. Ogrzaną wodę wpuszcza się z powrotem do termosu, gdzie jest schładzana i po ok 3 min. Ponownie wypełnia się mankiet wodą. Po pierwszym cyklu taki cyklu, wymianę wody powtarza się co godzinę.

Badania kliniczne systemu Cryo/Cuff

Badania pooperacyjne wykazują że wczesne stosowanie aparatu Cryo/Cuff minimalizuje krwiak i redukuje ból. W opracowaniu dotyczącym leczenia bólu po operacjach porównywano stosowanie Cryo/Cuff z innym sposobami leczenia zimnem (Lód Hot Ice). Pacjenci, u których zastosowano Cryo/Cuff wymagali znacznie mniej przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Jak często stosujemy krioterapię?

Krioterapię poleca stosować się kilka razy dziennie po 30 min. Wspomniane wyżej wynik leczenia klinicznego z zastosowaniem Cryo /Cuff wykazują że ważne jest bardzo wczesne i ciągłe aplikowanie tego rodzaju terapii. Temperatura skóry przy stosowaniu Cryo/Cuff oscyluję w granicach 10-15 stopni C, jest to temperatura bezpieczna nie narażająca na odmrożenia ciała.

Przeciwskazania do stosowania krioterapii

Krioterapia nie powinna być stosowana u osób z chorobą Raynauda, chorobami wazo spastycznymi, nadwrażliwością na zimno i lokalnymi zaburzeniami krążenia.


FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czym jest system CRYO-CUFF?

Cryo/Cuff znajduje zastosowanie w terapii zimnem, czyli krioterapii oraz dodatkowo zapewnia kompresję wybranej części ciała zmniejszając ból, opuchliznę i krwiaki. Sprzęt rehabilitacyjny Cryo -Cuff oparty jest na zasadzie grawitacji, co zapewnia szybką możliwość odłączenia termosu od mankietu i mobilność pacjenta podczas leczenia. System chłodząco-uciskowy Cryo/Cuff składa się z dwóch części dostępnych w osobnym zakupie - mankietu na wybraną część ciała, termosu na wodę z lodem oraz węża, który wymienia wodę pomiędzy termosem a mankietem.

W jaki sposób pomaga CRYO-CUFF na nasz organizm?

Podstawą działania sprzętu krioterapeutycznego Cryo-Cuff, jest zapewnienie optymalnego ucisku oraz schłodzenia kontuzjowanej części ciała. Ucisk zewnętrzny powoduje utrudniony dopływ cieczy do obejmowanej tkanki i tym samym zmniejszenie lub zapobieganie obrzękowi. Długotrwała terapia chłodem wpływa na spowolnienie przemiany materii oraz przepływu krwi. Zmiany te mają na celu zahamowanie reakcji zapalnej, jak również zmniejszenie dolegliwości bólowych. Cryo-Cuff pomaga przy: ostrych skręceniach stawowych, urazach sportowych, kontuzjach tkanek miękkich, fizjoterapii pooperacyjnej.

Poznaj nasz sprzęt do krioterapii w naszym sklepie☛

Polecane

pixel